Populiariausi vaikų vardai Kėdainiuose: yra ir labai retų bei neįprastų

 Populiariausi vaikų vardai Kėdainiuose: yra ir labai retų bei neįprastų

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Praėjusiais metais Kėdainiuose gimė 242 mažyliai. Kaip Kėdainių rajono gyventojai čia įregistruoti ir dar 47 vaikai, gimę užsienyje. Pasirodo, populiariausi mergaičių vardai šiame rajone yra kiek kitokie nei tie, kurie populiariausi Lietuvoje, o berniukams renkami vardai atspindi visų lietuvių pasirinkimo tendencijas. Tačiau yra ir labai išradingų tėvelių, mažyliams suteikiančių itin retus ir negirdėtus vardus.

Populiariausi mergaičių ir berniukų vardai

„Populiariausias mergaičių vardas praėjusiais metais Kėdainių rajone buvo Lėja. Šis vardas suteiktas 9 kartus. Toliau eina Amelija – 7, Gabija – 5, Luknė ir Ema – po 4 kartus, – vardijo Kėdainių rajono Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė. – Kalbant apie berniukus, populiariausias buvo Markas. Šis vardas suteiktas 9 kartus, Joris ir Domas – po 6, Nojus ir Dominykas – po 4 kartus.“

Lyginant populiariausius Kėdainių rajono ir visos Lietuvos vaikams dažniausiai 2023 metais suteiktus vardus, galima pastebėti, kad jie kiek skiriasi.

„Pavyzdžiui, Lietuvoje populiariausias vardas praėjusiais metais buvo Amelija, o Kėdainių rajone šis vardas yra antroje vietoje. Lietuvoje tarp pačių populiariausių buvo Sofija, pas mus tokiu vardu pavadintų mergaičių nebuvo išvis. Toliau tarp populiariausių Lietuvoje buvo Izabelė, Gabija ir Luknė.

Tuo tarpu berniukams suteiktų vardų pirmos vietos tiek Lietuvoje, tiek Kėdainių rajone sutampa – populiariausias praėjusių metų vardas buvo Markas. Toliau rikiuojasi Benas, Jonas, Jokūbas ir Lukas. Tad sutapimų čia mažiau nei tarp mergaitėms suteiktų vardų. Pas mus populiaresni trumpi vardai“, – reziumavo G. Petrauskienė.

Yra ir labai išradingų tėvelių, mažyliams suteikiančių itin retus ir negirdėtus vardus.

Aut. past.

Vaikams duodami ir reti vardai – išradingumo nestinga

Kalbėdama apie retus ir galbūt neįprastus vardus, suteiktus praėjusiais metais Kėdainių rajone registruotiems kūdikiams, pašnekovė vardijo štai tokius: mergaičių – Frėja, Evija, Leticija, Ūna, Prija, Deilana, Sara. Berniukų – Aidenas, Lauras, Elajus, Aris, Matijas, Brunas, Edvilkas, Noelis, Hugo.

O suabejojus, kad tikriausiai bent jau vienas iš tėvelių yra ne lietuvis, kad tokius retus ir mūsų, lietuvių, ausiai neįprastus vardus suteikia, G. Petrauskienė patikino, jog gal tik vieno vaikučio vienas iš tėvelių yra ne mūsų tautybės, o visi kiti – lietuviai.

„Tų „užsieniečių“, t.y. užsienyje gimusių vaikų, kuriuos mes įtraukiame į apskaitą, vardų net nerenkame kaip retų. Ten bet kuriuo atveju jau kitokie vardai. Mes kalbame apie tuos, kurie gimę ir užregistruoti Lietuvoje. Jei gerai pamenu, vaikučio, pavadinto Hugo vardu, tėtis ar mama yra iš kitos valstybės, bet abu dabar gyvena Lietuvoje“, – paaiškino skyriaus vedėja.

2023 m. populiariausi mergaičių vardai Kėdainių rajone:

1.  Amelija

2. Gabija

3– 4. Luknė ir Ema

2023 m. populiariausi berniukų vardai Kėdainių rajone:

1.  Markas

2.  Benas

3.  Jonas

4.  Jokūbas

5.  Lukas

3 Komentarai

  • Net ir Fekalijos varda norėjo duoti(atseit grąžiai skamba).

  • Tai kad autorius klysta, kėdainiuose tik registruoti šie vaikai, o gimę kaune arba jonavoj, nes gėda savivaldybėj nes nerado 200tūkst. Eurų išlaikyti gimdymo skyriui, o visokioms nesamonėms randa net po 500 tūkst!.

  • Bent viena Sofija pernai vasario mėnesį tikrai Kėdainiuose gimė, nemeluokit. Kėdainietė tiesa gimė Kauno klinikose.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video