Pontoninio tilto nebeliko – dabar per Nevėžį nors plauk arba slysk lūžtančiu ledu

 Pontoninio tilto nebeliko – dabar per Nevėžį nors plauk arba slysk lūžtančiu ledu

Pantoninis tiltas yra išardytas – jis ir įrengtas buvo tikintis, kad iki žiemos tilto rekonstrukcijos darbai jau bus baigti./Inos Vyšniauskės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Užsitęsus tilto per Nevėžį rekonstrukcijai, gyventojus ištiko ir dar vienas nepatogumas – patvinus upei buvo uždarytas laikinasis pontoninis tiltas. Jis vėliau buvo apskritai išardytas, o darbus atliekančios AB „Hisk“ teigimu, tiltas vėl bus surinktas vos tik leis aplinkybės. Tiek vilainiškiams, tiek vaikams, lankantiems Sporto mokyklą, dabar nors plauk per Nevėžį (arba slysk lūžtančiu ledu), jei prireikus pasiekti Vilainius, neturi transporto priemonės ar praleidai viešojo transporto važiavimo laiką – kol pėsčiomis nukulniuosi kelių kilometrų aplinkkelį per Tilto gatvę, pasibaigs ir visi užsiėmimai Sporto mokykloje ar pavėluosi ten, kur esi sutaręs būti.

Tilto rekonstrukcija užtruko

Pagal sutartį VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija tilto per Nevėžį rekonstrukcija turėjo būti baigta 2022 m. spalio 24 d.

Tačiau dėl nenumatytų papildomų AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ elektros perdavimo linijų kabelių iškėlimo nuo esamo tilto konstrukcijų projekto parengimo ir vykdymo darbų, dėl kurių negalima buvo griauti esamo tilto, tilto rekonstrukcijos pradžios darbai buvo nukelti į 2022 m. vasaros pabaigą, tad dabar darbų pabaiga, pasak rangovo,  planuojama 2023 m. gegužės mėnesį.

Laikinasis pontoninis tiltas buvo nepritaikytas žiemai

Inos Vyšniauskės nuotr.

Kadangi buvo manyta, kad žiemą kraštiečiai jau pasitiks su rekonstruotu tiltu ir jokio laikino persikėlimo per upę nebereikės, tai sumontuotas pontoninis tiltas buvo toks, kuris tinkamas naudoti tik vasarą.

„Laikinasis pontoninis tiltas turėjo būti naudojamas tik vasaros metu ir išardytas spalio mėnesį.

Kadangi laikino pontoninio tilto eksploatacija nėra pritaikyta esant Nevėžio upės potvyniui ir ledonešiui, buvome priversti jį išardyti.

Jis bus įrengtas vėl, kai stabilizuosis vandens lygis ir bus saugu vykdyti pėsčiųjų eismą“, – sakė AB „Hisk“.

Kadangi laikino pontoninio tilto eksploatacija nėra pritaikyta esant Nevėžio upės potvyniui ir ledonešiui, buvome priversti jį išardyti.

AB „Hisk“

Darbai nevyksta

Nors sausio pradžia ir pažymėta vietomis rekordine šiluma, šalčiai netrukus grįš. Tilto rekonstrukcijos darbai taip pat sustoję.

„Žiemos metu pagal sutartį su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl darbų specifikos ir nepalankių oro sąlygų tilto rekonstrukcijos darbai yra stabdomi.

Darbai bus atnaujinti kovo antroje pusėje“, – informavo rangovas ir, prašydamas kraštiečių supratingumo, atsiprašo už nepatogumus, kilusius išardžius pontoninį tiltą.

Artimiausias pėsčiųjų praėjimas šiuo metu yra per Tilto g. tiltą.

15 Komentarai

 • Nueidavau pažiūrėt darbų eigos.Du prievaizdai stovėdavo prie kokių septynių nosis krapštančių ,,darbuotojų“.Vieni elektriniais perforatoriais neva atkalinėjo armatūrą senuose kranto poliuose,kiti rankomis krovė į mažojo ekskavatoriaus kaušą nedidelius betono gabalus.Po pontoniniu lieptu tuo metu palengvėle kimšosi bebrų nukirstos šakos…

 • Kai šitaip dirba, tai užtai ir “užsitęsia“ darbai, nes tiems rangovams visiškai DZIN, jie niekur neskuba.

  • kad tie sutarti milijonai laiku būtų sumokėti ir už neįvykdytus terminus bei sąlygas .

 • ,,Kėdainiečiai geri žmonės ,tiesūs jų kelaliai“…Pakol jie suvirškins ant ausų sukabintus makaronus,žėk i gegužės pirmosios paradas ateis.

 • Tai ar negali meras nuvažiuoti, pakalbėti, patikrinti…. Kaip Jonavos meras viską sužiūri. Neduok Dieve Kėdainiams su tokiu teliuku meru.

  • Yra skelbimu su nemazai nekilnojamo turto Jonavoje, taip kad pirmyn, kraustikis i issvajota Jonava, teliuk!

 • Dar apie 1960-65 m. prisimenu tėvai kalbėjo,kad iš Vainiku į Labūnava tiltaper Nevėži kareiviai pastatė per vieną naktį(kol pirmininkas Kretavičius su karininkais balevojo).Aišku dabar durų svoriai kitokie ir važiuoja viena paskui kitą,bet ir technikos(statybinės) tokios tada nebuvo.Metus laiko per upelį stato tiltą.Idomu,kas greičiau vaikais ar tilto statyba,ar karas?

 • V. TAMULIS yra per skystas vadovauti, reikia rinkti arba S. Grinkevičių, arba Laisvės partijos Kandidatą! Jaunąjį Raigardą!

 • Aš tai už jaunimą. Tamulis prie lovio pabuvo. Tegul kiti pabūna, paėda biški.

 • Valentai, kur mūsų vandens parkas su SPA, paskambink Jonavos merui, paklausk kaip jam sekasi, vietoje to, kad lakstai po gegužines kaimuose

 • Jo jūs prisi…isot prie to meto?Tiltas ir kėlęs priklauso kelių ministerijai,o ne Tamulio savivaldybei.Grinkevičius jau prisimeravo,o gal dar kokia afiora nori prasmukti?.

 • Gal musu pirmynyko brolis juras sutvarkys? Bet ar galima cia be saskaitos dirbti?

 • Matosi kokio elektorato rinkejai grinkaus, kaip ir gricuk

 • Kidainiečai, jey pyrksitia mana giltonas spalvas liadus (nu žynotia blyn apye ką aš), tai jus piarkialsiu nimokamai piar upią gelikopteriu, vot!

 • kodel negalima autobuso Nr 4marsruta nukreipti apsisukimui prie buvusio LHMMT instituto.dabar daug senoliu turi per slidumus ir kitas negandas klampoti per sankryza prie proftechnines.rajono ‘Protai’ mastykit.Ar reikia piketo.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video