Politikai nori plėsti Zabieliškio sąvartyną – tikėjosi, kad niekas nepastebės

 Politikai nori plėsti Zabieliškio sąvartyną – tikėjosi, kad niekas nepastebės

Viktoras Fiodorovas./Asmeninio archyvo nuotr.

Viktoras Fiodorovas, LR Seimo narys

Panašu, kad politikai, balsavę dėl planų plėsti Zabieliškio sąvartyno veiklą, tikėjosi, kad niekas to nepastebės. Pastebėjome! Ir tikrai taip paprastai to nepaleisime!

Akivaizdu, kad teikiamame plane tarsi po gražia šilkine skarele paslėptas vienas esminis ir svarbiausias niuansas – plėtra. O to TYLIAI tikrai nesustabdysime.

Pristatant Kėdainių rajono savivaldybės atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 m. plano projektą paaiškėjo, kad Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (KRAC) dalininkų susirinkimo metu Kauno apskrities savivaldybių vadovai savo balsavimu nusprendė, kad Zabieliškio sąvartyno teritorijoje būtų įrengta maisto atliekų perdirbimo linija. Nauja, tokios šiuo metu Zabieliškio sąvartyne nėra. O tai reiškia – veiklos sąvartyne plėtrą.

Dar daugiau. Plane yra ir 8000 tonų deginimui skirtų atliekų sandėliavimo aikštelė. O tai irgi plėtra!

Panašu, kad rimto pasipriešinimo tokiems planams dalininkų susirinkime nebuvo. Vienintelis PRIEŠ balsavo Raseinių meras Arvydas Nekrošius, o švelnesnę poziciją (nežinia kodėl) SUSILAIKYDAMAS parodė Kėdainių rajono meras.

Gaila, kad apie tokius planus visi turime išgirsti iš KRAC atstovų, o ne Kėdainiams KRAC’e atstovaujančių kėdainiečių. Kodėl? Nerandu atsakymo…

Atrodo, kad visi(!) kėdainiečiai turėjome bendrą sutarimą, kad dėsime visas pastangas, kad Kėdainių rajone veikiantis ir visos Kauno apskrities atliekas priimantis sąvartynas nebūtų plečiamas. O dabar bent jau kol kas visa tai panašu į dar vieną „rankų nuleidimą“. Tyliai, nekalbant su kitais, vėl laikomasi pozicijos „bus kaip bus“ ir „nuo mūsų niekas nepriklauso“… Kodėl? Nerandu atsakymo…

Privalome tinkamai apginti Kėdainių poziciją, todėl „Kėdainiai – visų“ atstovai rajono taryboje nepalaikys jokių būsimų sprendimo projektų, kurie leistų mūsų rajone plėsti sąvartyną. Net ir dirbdami opozicijoje ieškosime kelių stabdyti pateiktų planų įgyvendinimą.

Tikiu ir žinau, kad taryboje bus ir daugiau politikų su tokia pozicija, todėl kartu privalome dėti visas pastangas, kad mūsų rajonui atstovaujantys politikai tokiuose ir panašiuose susirinkimuose GRIEŽTAI LAIKYTŲSI Kėdainiams naudingos pozicijos.

Privalome ieškoti sprendimų, kurie mažintų užterštumą ir spręstų nemalonių kvapų problemas. „Bus kaip bus“ pozicija tikrai netinka Kėdainiams!

20 Komentarai

 • Vasara, baliu metas, reik kaimuose cierka kelt, kur sroviu zurnaliste? Ko savo gerkles nepaleidzia? Rekavo juk pries siukslyna, bet dabar uz Tamuli, tai negali draskytis

  • Veidmaine ta nevala…

 • Nafnafai balsavai uz tamuli, reiskia chui ten tu zaliasis konservas susmirdes palaikantis siukslyno pletra

 • Fėdia balsuos taip kaip Viktoras lieps. Kas čia neaišku kėdainiečiams?

 • BAIKIT šlovinti Fedia, juk savartynas atsirado prie darbo partijos laikų tad geriau patylekit.

 • Babėnų savartynas ir prie dp atsirado durneli? Matom koks meras rimtas, slovinam bebru partija su viskio dezutes partija ir susmirdusiais konservais

 • kartais kaip sykis ne nuo Zabieliškio ateina?

 • Prie ko čia Fiodorovo nuomonè, juk kedainiai ne visų- o uspskinių pagal partiją, atsirado gelbėtojas, kai krekenava smirdėjo, tai nerūpėjo, mat nori į seimą patekti, gal geriau lai pabaigia mokslus.

 • Idomu koks tavo issilavinimas dvasios ubage?

 • Bet tamulis ant kiek suktas šlikštynė… Pohui kedainiai, svqrbu kisenes pilnos. Pradaznas skuras

 • Plės ne plės čia bus kaip visada, bet juk sąvartynas vykdo veiklą t.y. šiukšles rūšiuoja ar kaip ten ką utilizuoja, ką siunčia deginimui į Kauno termofikacinę elektrinę t.y. tiekia kurą tai įmonei, kuri gamina šilumą ir elektrą t.y. tiekiam kurą iš ko įmonė gauna pajamas, o tuo pačiu ir sąvartynas jas gauna, o toliau tai juk mes visi esam to kuro gamintojai tik kažkodėl mes už tai nieko negaunam, o gal aš klystu. Tokia ta nuomonė, o jus paneikit.

 • Padare Zabieliškį REGIONINIU, tai ko fedia verkia??natūrali eiga

 • Per melioratoriaus kadencija taip ivyko?

  • Tikrai ne meluoratorius, o zootevhnikas bynas buvo seniūnas ir nepasirpriešino kaip ir dabar, NN statytinis, išaukštintas, išpuoselėtas rinkos aikštės, kidel keliai išsiskyre, pons dievs težino, bet siela ta psti DP, sakoma , buvusių nebūna.

 • Fėdia duok man darbo ar siaip kanors ateisiu pas tave i partija. Noriu naudos as naudos ble

 • Nelogiškas straipsnio pavadinimas. Viskas nėra slapta daryta, yra visi protokolai. Pritarti ar ne yra kitas reikalas, bet nereikia dezinformacijos, nes paskui kokie runkeliai eis su plakatais.

  • Taip , melas, Fedia išgelbėjo ale Lifisą nuo griūties, , vis rašinėdamas, tai ir čia rekšis DP., juk kaip kvepia noras dirbti seime, Rinksime visvien Tomą, puikiai atstovsuja.

   • Ne Seimo nariams ar popiežiui vadovauti Lifosai, pagal įstatus tokias funkcijas atlieka Valdyba.

 • Yra suknistas pijarščikas,bet durneliams tinka ir patinka

 • Naksčiai fėdia buvo gan gražus, dabar ir veidas išpurkęs, apsipašiniavęs, nebepatrauklus. Mergos būna tik dėl faneros su juo manau

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video