Politikai nepagailėjo beveik 1 milijono sveikatos įstaigoms

 Politikai nepagailėjo beveik 1 milijono sveikatos įstaigoms

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Beveik milijonas – tiek Kėdainių ligoninei ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui  paskyrė paskutinius mėnesius dirbanti šios kadencijos rajono taryba. Ir nors pirmiausia buvo numatyta sveikatos sektoriui skirti apie 460 tūkst. eurų, nurėžus pinigus nuo kai kurių kitų sričių buvo surinkta dar 360 tūkst. įvairiems gydymo įstaigų projektams. Nors Kėdainių rajono savivaldybė šiuo kausimu išties yra, ko gero, viena iš dosniausių visoje šalyje, kritikos, ypač ligoninei, iš politikų buvo sočiai.

Finansavimo prioritetai politikų neįtikino

Savivaldybė savo finansais prisidės prie to, kad Kėdainių ligoninė turėtų naują tomografijos aparatą, skirs pinigų medikų darbo sąlygoms gerinti įrengiant kondicionavimo sistemas, finansuos jų kvalifikacijų kėlimą bei medikų pritraukimo programą, taip pat prisidės prie sterilizacinės modernizavimo programos.

Tiesa, ne vieną politiką nustebino tai, kad jau strateginiame plane nebuvo matyti, kiek prie šių programų prisidės pati ligoninė. Juo labiau kad uždarius Akušerijos-ginekologijos skyrių žadėta, kad ligoninės kišenė pasipildys apie puse milijono eurų kasmet.

Aušrelė Kaminskienė suabejojo, ar ligoninės vadovė teisingai
susidėlioja finansavimo prioritetus.

„Norėtųsi sužinoti, kur naudojami šie pinigai, kadangi moterims skubios pagalbos neturime, o ligoninė prie savo programų irgi neprisideda“, – teiravosi rajono tarybos narė Edita Bodendorfė.

Ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė sakė, kad ligoninė prisideda prie vykdomų programų, o sutaupyti pusė milijono yra išskaidomi mokant didesnius atlyginimus, kurie auga kas mėnesį, taip pat jais dengiamos medikų kelionės išlaidos ir kvalifikacijos kėlimo kursai.

„Vien pernai į kvalifikacijos kėlimo kursus leidome 30 medikų, šiemet taip pat apie 30 reikės leisti – visa tai kainuoja“, – sakė ligoninės direktorė.

Ambulatorines paslaugas mes galime organizuoti nebūtinai nuo pirmadienio iki penktadienio.

E. Vaškevičienė

Tarybos narė Aušrelė Kaminskienė savo ruožtu suabejojo, ar ligoninės vadovė teisingai susidėlioja finansavimo prioritetus.

„Ar tikrai gerai sudėlioti prioritetai? Mano manymu, svarbiausia yra medikai ir darbo įranga, kad jie turėtų su kuo dirbti.

O jūs investavote į savo kabineto sutvarkymą, sienų padažymą, filmukų kūrimą, advokato paslaugas. Ar teisingai sudėliojote prioritetus, jei randate pinigų tokiems dalykams, bet negalite įsigyti sterilizatoriaus?“ – rėžė A. Kaminskienė, nors ir buvo bandoma nutildyti rajono mero Valentino Tamulio.

Paulius Aukštikalnis akcentavo, kad krašto politikai, žinodami, kad gimdymo paslaugos Kėdainiuose nebebus finansuojamos, vis dėlto bandė bent jau padėti išsaugoti kitas ginekologines paslaugas.

Ligoninės direktorė replikavo, kad tam, jog ligoninė teiktų kokybiškas paslaugas, šiemet planuojama investuoti apie milijoną eurų.

Ginekologinių paslaugų ir neprivalo užtikrinti?

Tai, kad 20 tūkst. kėdainiečių moterų sveikatos sąskaita ligoninė sutaupo apie pusę milijono eurų kasmet, A. Kaminskienei taip pat nepasirodė labai jau adekvatūs mainai. Juo labiau kad nefinansuojami buvo tik gimdymai, bet ne pačios ginekologinės paslaugos.

„Ginekologinės paslaugos galėjo būti ir turėjo būti finansuojamos, bet jūs tiesiog šitą dalyką panaikinote.

Skubios akušerinės pagalbos moterys čia neturi.

Jūs investavote į savo kabineto sutvarkymą, sienų padažymą, filmukų kūrimą, advokato paslaugas. Ar teisingai sudėliojote prioritetus, jei randate pinigų tokiems dalykams, bet negalite įsigyti sterilizatoriaus?

A. Kaminskienė

Vasarą būna net kelios dienos per savaitę, kai išvis jokios ginekologinės pagalbos moterys gauti negali“, – kalbėjo A. Kaminskienė.

Tuomet paaiškėjo, kad, pasirodo, Kėdainių ligoninė net ir neprivalo užtikrinti, kad kiekvieną darbo dieną tos paslaugos būtų teikiamos.

„Ambulatorines paslaugas mes galime organizuoti nebūtinai nuo pirmadienio iki penktadienio.

O skyrius negavo finansavimo. Iš niekur nebuvo skirta lėšų paslaugų išlaikymui“, – kartojo tą patį, ką ir daugybę kartų anksčiau, E. Vaškevičienė.

Ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė sakė, kad ligoninė prisideda prie vykdomų programų, o sutaupyti pusė milijono yra išskaidomi mokant
didesnius atlyginimus.

Politikai nuo ligoninės nenusisuko

Vis dėlto nebuvo taip, kad Akušerinio-ginekologinio skyriaus išlaikymu krašto politikai visai nesirūpino. Žinodami, kad gimdymo paslaugos Kėdainiuose nebebus finansuojamos, vis dėlto bandė bent jau padėti išsaugoti kitas ginekologines paslaugas.

„Nėra taip, kad niekas nenorėjo duoti pinigų Akušeriniam skyriui. Savivaldybė siūlė padengti 150 tūkst. eurų.

Žinoma, skyriaus išlaikymas gerokai brangesnis, bet siūlymas buvo bent kažkiek išlaidų kompensuoti iš savivaldybės biudžeto.

Tikrai negalima sakyti, kad buvo nusisukta ir nebandyta padėti. Jautriai žiūrime į kiekvieną ligoninės reikalą“, – priminė vicemeras Paulius Aukštikalnis.

Medikė Vilma Šnurevičiūtė posėdžio metu sakė žinanti, kad ginekologė iš darbo ligoninėje išėjo būtent dėl mažo atlyginimo.

O kad krašto politikai sveikatos priežiūrą kelia kaip vieną iš prioritetų – daugiau nei akivaizdu, mat tam, kad skirtų pinigų jai, paaukojo kai kurias kitas finansuotinas vietas.

„Sveikatos sektoriui jau buvo numatyta 460 tūkst. eurų, dabar dar papildomai skiriame apie 350 tūkst. eurų, tai jau labai solidi suma.

Vis dėlto mūsų biudžetinės įstaigos visam 12-ajam mėnesiui neturi atlyginimo, bijo, kad ir susimokėti mokesčių neturės už ką.

Nekvestionuojame sveikatos priežiūros finansavimo poreikio, tačiau vieniems skiriame dvigubai didesnį finansavimą, nei planuota, o kitus paliekame įtampoje ir nežinioje“, – sakė valdančiosios frakcijos lyderė Nijolė Naujokienė.

Edita Bodendorfė nebuvo įtikinta, kad uždarius Akušerijos-ginekologijos skyrių sutaupomi pinigai išsidalina augantiems atlyginimams ir medikų kelionės išlaidoms padengti.

Ligoninės direktorės žodžiai – toli nuo realybės?

Visgi E. Vaškevičienės teiginiai nebuvo tokie jau saldūs ligoninėje dirbantiems medikams, kurie klausėsi rajono tarybos posėdžio.

Panašu, kad realybė gali būti iš tiesų niūresnė, ypač kalbant apie atlyginimus.

„Džiugu, kad patvirtinome sveikatos priežiūros specialistų pritraukimo programą, kurios iki šiol neturėjome ir kuri, kaip rodo pavyzdžiai, jau dabar nelabai gerai veikia.

Tikrai mūsų krašte labai trūksta šeimos gydytojų, kritiškai trūksta kai kurių specialistų – kardiologų, gastroenterologų, na, vardint ir vardint.

Ligoninės direktorė savo socialiniame tinkle dalinosi informacija, esą nepatvirtintos jos prašomos programos, tai štai, visgi patvirtinome. Tačiau norėtųsi, kad ji pati, patvirtinus šias programas, rastų resursų, kaip išlaikyti esamus medikus.

Valdančiosios frakcijos lyderė Nijolė Naujokienė atkreipė dėmesį, kad krašto gydymo įstaigoms politikai skiria kone milijoną – vargu, ar kita šalies savivaldybė tiek skiria savų lėšų ligoninėms paremti.

Štai dabar noriu pagarsinti vienos kolegės žinutę, kurioje ji teiraujasi, kokiu pagrindu Kėdainių ligoninės direktorė darbo skelbimuose siūlo gydytojo specialisto algą 3,5 tūkst. eurų, kai mes gauname vos 1,7 tūkst. eurų.

Be to, kalbuosi su kolegomis ir tikrai labai gerai žinau, kad ginekologė iš darbo neseniai išėjo būtent dėl per mažo atlyginimo“, – neslėpė ir liberalė Vilma Šnurevičiūtė.

Tiesa, į šią jos repliką ir ligoninės medikės klausimą, kodėl čia jau dirbantieji turi tenkintis perpus mažesniu atlygiu, nei yra siūlomas naujiems specialistams, atsakyta nebuvo.

17 Komentarai

 • Ar taip sunku parašyti kas pinigų negaus, iš kokių eilučių paimta?

 • Su tuo algų skelbimu visur tas pats.Skelbia neva didžiausią kad pritrauktų,o kai reikia mokėt-tada jau yra kaip yra.O vidutinės -didžiausi vadovų ir kt veikėjų sudedami su valytojų algomis ir padalinama iš galvų skaičiaus.Kaip tame cepelinų valgyme-vieni valgo mėsą,o kiti bulves.Bendras rezultatas cepelinai.

 • Galingai numetė. Matyt yra už ką. Galės gražuoliukė klipus toliau gamint. Ar ne gėda taip pinogus taškyt.

 • Jei prokuratūra nesugeba išreikalauti pavogtų pinigų iš skauminų ir kaminskų šaikos, tai už viską sumokės runkeliai kaip visada…

  • turite įrodymų apie vagystes, tai gal galite pateikti prokuratūrai? greičiau eis tyrimas. Priešingu atveju, pagal save sprendžiate? kiek pats vegi, tiek ir kitus kaltini?

 • Dėkokim štelmočiukčiai!

 • Generalinė prokuratūra jau domisi naujosios ligoninės direktorės finansinėmis aferomis. O rajono politikai tikri bestuburiai, skyrę pinigus ligoninei. Šiuos pinigus žaibiškai „įsisavins“ naujoji vadovė, o Krakių užtvankos ir kiti kritiniai objektai pakentės.

 • Užtvanką seniūnas su subine užkiš ir nebėgs ,o be to sausra bus

 • Dėl ginekologinio ir akušerinio,na to,susijusio su gimdymu-kėdainiečiai turėjo imt šakes,jei jau vietinė valdžia liurbiai.Kur tai matyta,kad tokį skyrių uždarytų?Gi būna kritinių atvejų,kai vaikelis nenumatytu laiku sugalvoja pranešt svietui,kad jis nori kvėpuot oru…Mūsų šeimos atvejis-negaišome su skambinimais kažkur,kad jie perskambintų Kėdainiams ,negaišom ir patys vežėme gimdyvę.O dabar ką,kur vežt jei nežinai kur ta ligoninė Jonavoje,Kaune ar Panevėžy?Prieš rinkimus,skaitau,vėl pilna pažadų trumpint eiles poliklinikoje(Tamulis irgi kryžium prisiekinėjo)ir nė vieno,kad gražins tai ką pavogė ar praganė nuo mūsų būsimų motinų.

  • Kas čia per noras vežti gimdyvę kažkur gimdyti?
   Tai kad Kėdainiai jau pradėjo naują gimdymo metodą įsisavinti – tai yra gimdymas namuose.
   Tereikia paskambinti 112 ir su dispečerės konsultacija gimdymą namuose priims bet kas: vyras, kaimynas, brolis ………
   Toks jau gimdymas neseniai įvyko ir sėkmingas, vaikas ir gimdyvė gyvi. Po to atvykusi iš kažkur greitoji paėmė juos į ligoninę.
   Taip gimdė mūsų protėviai ir nieko baisaus, jeigu ir dabar grįžome prie to.

  • Čia yra pasekmės rajono valdžioje esančiu personu. Neseniai teko matyt pavyzdi kaune. Atvažiavo apie 25 metu žmogelis apsirenges paparasta specovke į lizingu perkama nama, kuri jisai su žmona perka. Prašau parodykit nors viena žmogeli kuros darbe dėvi specovke ir kėdainiuose gali paėmes paskola nusipirkti nama. Tad čia ir yra atsakymas kodėl Kėdainiuose nereikalingas gimdymo skyrius. Rajono valdžioje beveik visi pencininkai todėl ir tutim pencininku rajona. Kaip žinia pencininkam gimdymo skyrius nereikalingas.

   • vakar kalbėjau su irgi(!) pensininku.Tai jis taip pat apie uždarymą pavarė,kad,atseit,mums dabar jau nebereikia tų gimdymų…O kaip tada su jaunomis šeimomis,klausiu.Jonava netoli.atsakė.Reikalas tas ,kad atbukome,mums ne tik konstitucines teises,bet ir kišenes pjauna ,o mes ką?Mykiam kaip veršiai ir renkam nei kiek ne geresnius merinosus nei anksčiau buvę…

 • Gerbiamieji, brangūs krakiškiai. Jeigu turite informacijos, kad seniūnas susirado moterį, prašome pranešti elektroniniu paštu info@kedainiai.lt arba Facebook grupėje Krakių turgelis.

  Nuoširdus dėkui.

  • Kad seniūnas susirado moteriške tai čia jokios sensacijos nėra ir būt negali. Taigi čia viskas normalu, jau tūkstančius metu vyras su moterim kuria šeima ir taip vaikai atsiranda. O jeigu seniūnas susirastu vyra, va čia tai būtu sensacija. Tada neužtektu vaivorykštės vėliavos prie krakių seniūnijos. Reikėtu ir parada organizuot.

   • Jeigu krakių seniune taptų Erika tai kaime vien tik pederastai būtų, vyras tvatintų vyrą ant kiekvieno kampo, ant tvorų būtų landsbergio plakatai ir batoševiciaus. Žodžiu pedikų kaims būtų.

  • O ką,gal ruošiesi su žvakigaliu gale lovos pabudėti?Iniciatyvus talibanas…

 • Jeigu seniūnu būtų Šepetys tai Krakėse lietusi šnabės upės 😀

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video