Politikai „Kėdbusui“ piešia niūrų scenarijų, o vadovas nenori pasiduoti

 Politikai „Kėdbusui“ piešia niūrų scenarijų, o vadovas nenori pasiduoti

„Kėdbuso“ vadovas Remigijus Naujokas sako nesutinkantis su darbo grupės pateiktomis išvadomis. Pasak jo, savivaldybės sumokama kompensacija už keleivių vežimą turi būti laikoma įmonės uždarbiu./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Nuostolingai dirbančios ir savivaldybės dotuojamos keleivių pervežimą rajone užtikrinančios bendrovės „Kėdbusas“ problemos atrodo nesibaigiančios. Jas spręsti mėgino net ir vietos politikai, neseniai susibūrę į darbo grupę, tačiau panašu, kad ir jų pastangos buvo bevaisės. Darbo grupės pateiktoms išvadoms prieštarauja „Kėdbuso“ direktorius Remigijus Naujokas. Pasak jo, pateiktos išvados nėra tikslios, tad ir politikų nupiešti tamsūs įmonės likimo scenarijai ne visai atitinka realybę.

Požiūris į pajamas – skirtingas

„Aš nesutikau su darbo grupės išvadomis. Mūsų skaičiavimais tos išvados nėra tikslios. Darbo grupės nariai, tarybos nariai gal nelabai supranta, kas yra „Kėdbuso“ pajamos.

Jei mes vežame keleivius ir keleiviai už važiavimą mums nemoka, bet moka savivaldybė iš savo biudžeto, aš manau, kad šitos lėšos vis tiek yra įmonės uždirbtos lėšos.

Tačiau darbo grupės pirmininkas galvoja, kad tai nėra mūsų uždirbtos lėšos ir esą tai ne mūsų pinigai“, – gūžčiojo pečiais R. Naujokas ir aiškino, kad būtent tai ir yra pagrindinė nesutarimo priežastis.

Indrė Fiodorova: „Įmonė atlieka sunkų ir labai reikalingą darbą.“

Atlyginimai kuklūs, bet auga

Kaip ir kitose savivaldybės įmonėse, taip ir „Kėdbuse“ atlyginimai išties nežiba, nors, reikia pripažinti, tikrai nėra patys mažiausi. Maža to, jie palaipsniui, nors ir po nedaug, tačiau auga.

„Problema dėl atlyginimų įmonėje yra labai aktuali.

2019 metais vidutinis visų įmonės darbuotojų atlyginimas buvo 1 018 eurų, 2020 metais – 998 eurai, o pernai – 1 016 eurų.

Konkrečiai autobusų vairuotojų atlyginimas atitinkamai kasmet siekė 1 111 eurų, 1 023 eurus ir 1 128 eurus. Noriu pabrėžti, kad atlyginimas keičiasi ir priklausomai nuo to, kiek vairuotojas dirbo“, – aiškino R. Naujokas.

Opozicinės frakcijos vadovas Saulius Grinkevičius posėdžio metu negailėjo kritikos įmonės direktoriui.

Vieni palaikė, kiti peikė

Praėjusio tarybos posėdžio metu galėjo pasirodyti, kad kai kurie politikai nori greito ir staigaus įsisenėjusių problemų sprendimo.

Netolimoje perspektyvoje turėsime aiškią situaciją, aiškų vaizdą, ką galima padaryti, kad gyventojai gautų šiuolaikišką ir kokybišką viešojo transportavimo paslaugą, o gamtos tarša taip pat būtų mažinama atsižvelgiant į europinius reikalavimus.

N. Naujokienė

Štai opozicinės frakcijos vadovas Saulius Grinkevičius posėdžio metu negailėjo kritikos įmonės direktoriui, akcentuodamas, kad jokios problemos nebuvo išspręstos – priešingai, jų, esą, tik padaugėjo.

„Daug metų vis svarstoma, skaičiuojama, dėliojama, bet proveržio taip ir neįvyko. Per paskutinius metus situacija tik pablogėjo. Ką direktorius pasakė, tai manęs neįtikino, kad su atlyginimais viskas gerai.

Tų neišspręstų klausimų daugėja, tai yra blogas dalykas. Taip pat aš labai neigiamai vertinu, kad per trejus metus taip ir neatsirado valdyba, kur galėtų dirbti kompetentingi žmonės ir padėtų išspręsti problemas.

Vertinu blogai šitos įmonės darbą ir nematau jokių teigiamų poslinkių“, – kalbėjo politikas.

Rajono tarybos narė Nijolė Naujokienė teigė matanti įmonės
pastangas ir pokyčius.

Kiti politikai teigė matantys pastangas ir pokyčius, susijusius būtent su R. Naujoko atėjimu į „Kėdbusą“.

„Įmonė atlieka sunkų ir labai reikalingą darbą. Apgailestauju, kad savivaldybės taryba, mes visi, laiku nesiėmėme ryžtingų sprendimų.

Čia ir dabar reikia ryžtis priimti esminius sprendimus, kurie padėtų įmonei tapti prestižine tiek kaip darbo vieta, tiek kaip teikiančia paslaugas visuomenei“, – sakė Indrė Fiodorova. 

„Greitai perėmėte informaciją, ją valdote ir analizuojate. Netolimoje perspektyvoje turėsime aiškią situaciją, aiškų vaizdą, ką galima padaryti, kad gyventojai gautų šiuolaikišką ir kokybišką viešojo transportavimo paslaugą, o gamtos tarša taip pat būtų mažinama atsižvelgiant į europinius reikalavimus“, – sakė valdančiosios frakcijos lyderė Nijolė Naujokienė.

Rajono taryba metinę įmonės ataskaitą patvirtino. Prieš balsavo 5 politikai iš opozicijos.

12 Komentarai

 • Indre Fiodorova–įmonė atlieka sunkų darbą, tikrai protingi žodžiai, būtume nežinoję.

  • Atkreipkite demesi ir paziurekite posedzius, paziurekit Kedainiu bedose Fiodaravos komentarus, na protu mergele tikrai nepasizymi. Kaip fedia neliepia jai kartais patylet, jei ko nesupranta, sneka bile sneket, visu galu specialiste.

   • Man tai Indrė pasakojo apie depiliaciją cukraus pagrindu, bet nesusigundžiau.

 • Nesuprantu kaip tas naujokas atėjus šiai valdžiai pradeda vadovauti savivaldybės įmonėms. Juk visas nustekeno kur tik vadovavo. O valdžia sako niu niu niu, naujokai. Lauk šitą šūdiną, nemalonų ir pasipūtūsį žmogų, tada auditą iškart. Pizdžius!

 • Rimošaitis vo buvo specas

  • 😀 😀

 • Pušnovą į valdžią! Jis su savo maršistais padarys tvarką. Lynevas ateis su kartuvėm. Bijos visi salerką net uostyt. Ir daugiau gražių moterų priimkit. Ko Vargalienę atleidot?

 • Pusnovas pencijoj, dabar reikalu turi apsciai, Grazinkit Bliudziu

 • Pušnovas dirba ir toliau.Iš pensijos pargryžęs.Gražinti Bliūdžių. kad afioras vėl darytu.Na gal.kai kam ir naudinga būtų.Eilinį biznį prasukęs. Atsegtų šaibų sėdintiems.ir besidarskantiems tipo rūpi Kėdainių žmonės.Xj apart savo kišenės nieko ir toliau nemato.Gatvės siaurinamos.babkės visur sukamos

 • Naujokiene ir Naujokas, nieko nesako?Jinai visų galų patarėja, eitų pailseti močiute.

 • Idomu kiek yra dotuojama, noretusi matyti skaicius.

 • Pirmiausia,reik maršrutus sutvarkyt,bent pabandyt atstatyt,pasižiurėt kurie anksčiau daugybė metų buvo.Pavyzdžiui-kaip pasiekti Vilnių-bent reisą organizuoti į Ukmergę,anksčiau buvo.Dabar nieko nedaro tuo klausimu,laukia išmokų iš savivaldybės, visų mokesčių moketojų pinigų.Negali tikėtis gero rezultato,darydamas tą patį,ką darė prieš tai buvę.Gyventojams nuo to nė kiek negeriau.Reik GALVOTI

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video