Policijos rėmėjas atokiame kaime subūrė saugios kaimynystės grupę

 Policijos rėmėjas atokiame kaime subūrė saugios kaimynystės grupę

Devynduoniškį Egidijų Kačerauską konsultavo Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Robertas Mackevičius./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kartais mažame ir atokiame kaime pakanka vieno iniciatyvaus žmogaus, kurio dėka visas kaimas gali jaustis saugiau. Būtent taip atsitiko Kėdainių rajono Gudžiūnų seniūnijos Devynduonių kaime, kur policijos rėmėjas Egidijus Kačerauskas kartu su bičiuliais kaimynais įkūrė saugios kaimynystės grupę. Bendradarbiaudami su policijos pareigūnais, grupės nariai rūpinsis kaimo saugumu.

Metų pabaigoje

Devynduoniuose, viename iš toliausiai nuo Kėdainių centro įsikūrusių kaimų, saugios kaimynystės grupė įkurta praėjusių metų pabaigoje, visai prieš didžiąsias metų šventes. Tai lyg dovana visam kaimui.

E. Kačerauskas sakė, kad šiame kaime jis gyvena, čia gyvena jo draugai, bičiuliai, kaimynai, tad jis juos subūręs ir sugalvojo įkurti saugios kaimynystės grupę.

Devynduoniškius konsultavo Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Robertas Mackevičius.

Kartais mažame ir atokiame kaime pakanka vieno iniciatyvaus žmogaus, kurio dėka visas kaimas gali jaustis saugiau.

Aut. past.

Svarbiausia – bendradarbiavimas

Pagrindinis saugios kaimynystės principas – tai bendruomenės įtraukimas į visuomenei saugią veiklą ir glaudus bendradarbiavimas.

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai pabrėžia, kad saugi kaimynystė yra labai naudinga, mat pagrindinis jos tikslas yra visapusiškas policijos, gyventojų ir savivaldos bendravimas: keitimasis informacija, pagalba, prevencinės veikla – tai pagrindiniai dalykai, kurie apibrėžia saugią kaimynystę.

Garantuoja didesnį saugumą

Pareigūnai pabrėžia, kad saugi kaimynystė bet kokiu atveju visoms trims šalims išeina į naudą. Saugi kaimynystė naudinga ir savivaldybei, ir policijai, ir patiems gyventojams.

„Yra iškelti saugios kaimynystės tikslai, uždaviniai, numatytos priemonės. Tam skiriamas labai didelis dėmesys.

Vyksta mokymai, teikiama informacija, teikiama pagalba, bendradarbiaujama saugumo klausimais, vyksta įvairios akcijos. Tai tik nedidelė nauda, kurią gauna gyventojai“, – paaiškino pareigūnai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video