Pokyčiai „Vikondos“ koncerne: didžiausia įmonė – kitose rankose

 Pokyčiai „Vikondos“ koncerne: didžiausia įmonė – kitose rankose

Kaip praneša naujienų portalas DELFI, didžiausia koncerno „Vikonda“ įmonė „Krekenavos agrofirma“ turės naują savininką. Visas jos akcijas valdys bendrovė „Edvervirta“, kuri priklauso Julijai ir Eduardui Uspaskichams.

Tai DELFI patvirtino koncerno valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė. Julija ir Eduardas yra Darbo partijos įkūrėjo ir buvusio „Vikondos“ akcininko Viktoro Uspaskicho vaikai iš pirmosios santuokos.

„Anksčiau „Edvervita“ valdė 27 proc „Vikondos“ akcijų, dabar šių akcijų jie nebeturi. Koncerno „Vikonda“ (kuris ateityje vadinsis įmonių grupe) vienintelėmis akcininkėmis lieka Jolanta Blažytė ir Laura Blažytė“, – DELFI komentavo J. Blažytė.Jolanta Blažytė. Asmeninio archyvo nuotr.

Iki šiol J. Blažytė valdė 50 proc. koncerno akcijų, po minėto sandorio ji turės kontrolinį koncerno akcijų paketą. Tiksli valdomų akcijų dalis neskelbiama.

Pasak jos, „Vikondos“ grupėje lieka „Kėdainių konservų fabrikas“ ir „Vikeda“. Taip pat lieka verslo dalis, kuri susijusi su žemės ūkiu – tai augalininkystė ir grūdų perdirbimas.

„Tokia reorganizacija buvo atlikta siekiant apsibrėžti tikslesnes atsakomybes tarp šeimos narių. Viktoro vaikai iš pirmos santuokos anksčiau buvo tik pelno dalininkai, dabar turės galimybę dalyvauti įmonės valdyme formuojant jos strategiją.

Kaip pats Viktoras dalyvaus tame versle, reiktų klausti jo paties. Asmeniškai aš ir mano dukros akcijų „Krekenavos agrofirma“ nebeturėsime“, – komentavo J. Blažytė.

Šiuo metu vis dar vyksta V. Uspaskicho ir J. Blažytės skyrybų procesas. V. Uspaskichas akcijų koncerne neturi po to, kai jas perleido savo vaikams dar 2013 metais.

DELFI primena, kad permainos „Krekenavos agrofirmoje“ prasidėjo dar šiemet vasarą. Tuomet, liepos mėnesį, pasikeitė įmonės vadovas. Pareigas palikus Eglei Janiliauskienei įmonės direktoriumi tapo Linas Grikšas.

Rekvizitai.lt duomenimis, šiuo metu „Krekenavos agrofirmoje“ dirba 1099 darbuotojai.

Koncernui „Vikonda“ priklauso ir tokios įmonės kaip „Kėdainių konservų fabrikas“, „Krekenavos agrofirma“, „Krekenava“, „Josvainiai“, „Krekenavos pašarai“, „Vikeda“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video