Po lietaus tvino ne tik kiemai, daržai, bet ir namai

 Po lietaus tvino ne tik kiemai, daržai, bet ir namai

Nors daržai apsemti praktiškai visuose rajono kampeliuose, tačiau Krakių seniūnijoje skendo ne tik jie, bet ir gyventojų kiemai, gatvės ir net gyvenamieji namai./Gyventojų nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajone antradienį gausiai lijo. Kraštiečiai seniai ir beatmena tokį stiprų ir gausų lietų. Ir šį kartą jis pridarė rimtų bėdų. Nors daržai skendo praktiškai visuose rajono kampeliuose, tačiau Krakių seniūnijoje buvo apsemti ne tik jie, bet ir gyventojų kiemai, gatvės ir net gyvenamieji namai. Tuo metu valdininkai pirštu beda į melioraciją – ją reikia tvarkyti.

Prasidėjo po pietų

Krakiškė Jolanta Šedovienė pasakojo, kad semti jų kiemą pradėjo po pietų, apie 14 valandą.

„Viskas pradėjo plaukti. Nufotografavau kaimynės daržą, jis užlietas jau gal savaitę laiko ir nebuvo išdžiūvęs, o tik pasipildė iš naujo. Mūsų 5 namo rūsiai vakar jau taip pat buvo su vandeniu, šiandien nuslūgo“, – dėstė moteris.

Taip pat Krakėse gyvenanti Diana Matulaitė Šepetienė antrino, kad lietaus vanduo kilti pradėjo popiet. Moteris mano, kad dėl šių bėdų kalta netinkamai veikianti melioracijos sistema.

„Daržas aukščiau, bet gėlynai, tujos – skendo. Rūsio neturime, tai neužliejo. Išgyvensime, čia tik vanduo.

Aš manau, kad čia dėl melioracijos netinkamo lygio pagal tvenkinį viskas“, – savo patirtimi pasidalijo dar viena krakiškė.

Skundai – seniūnui

Reikėtų pažymėti, kad antradienio vakarą Krakių seniūnas Ernestas Barčas ilsėtis neturėjo kada, jis sulaukė daugybės gyventojų skambučių ne tik iš Krakių, bet ir iš Pajieslio, Meironiškių, Pašušvio. Žmonės rėžė tiesiai šviesiai – mes skęstam, ir siuntė seniūnui vaizdus, kuriuose užfiksuota kaip iš tualetų į namų vidų plūsta vanduo.

„Gausus lietus pridarė eibę problemų. Gerbiami gyventojai, jei kažkam jau semia patalpas, skambinkite 112 ir kvieskitės į pagalbą gaisrininkus.

Trečiadienį nuo pat ankstyvo ryto Krakėse apsilankė Kėdainių rajono savivaldybės specialistai, kurie įvertino susidariusią situaciją.

Aut. past.

Su kuo bendravau dėl galimų melioracijos sistemų gedimo, tai dar kartą patikinu, kad ryt iš pat ryto prašysiu savivaldybės specialistų, atsakingų už melioraciją, pagalbos, kad jie atvyktų ir vietoje įvertintų situaciją.

Ir dar kartą raginu visus drausti savo turtą, nes stichinė nelaimė kartais padaro daug daugiau nuostolių, nei kainuoja draudimas“, – į gyventojus dar tą patį vakarą kreipėsi vietos seniūnas E. Barčas.

Įvertino situaciją

Trečiadienį nuo pat ankstyvo ryto Krakėse apsilankė Kėdainių rajono savivaldybės specialistai, kurie įvertino susidariusią situaciją.

„Visos problemos identifikuotos, dabar reikia savivaldybės sprendimo dėl darbų. Savivaldybės specialistai sureagavo, buvo atvažiavę, viskas ten veikia, tik sistema nepajėgi tiek vandens iškart apdoroti. Gyventojai rytoj ateis rašyti prašymų, kad reikia melioraciją tvarkyti“, – informavo E. Barčas.

11 Komentarai

 • Gaila man seniuno, be reikalo yra puolama ant jo jei kas ne taip. Prie Dalboko irgi buvo bedu, ir net tos pacios, bet nekreipdavo demesio ir visiem tiko, dabar tik visi mandri gasdint seniuna per soc.tinklus, nuotraukom, video.

  • Seniūnas tikrai geras. Siusk zmones nx

 • Buvo supralnuota, kad seniunu bus Krakiu sluotkotis, bet atejes protingesnis jajnas vyras nusluoste jam nosi. Juk visi zino, kad Sluotkotis vaiksciojo ir gyresi visam kaimui, kad bus seniunas, kad mama jam pades ilisti i pareigas. Ale gavo spyga, tai dabar nirsta

 • Mano galva dabartinis seniunas viska daro gerai, paprasciausiai niekur fiziskai neimanoma suspet, o zmones kreipiasi tada kai buna beda, kaip kad ir su tuo lietaus vandeniu, Meironisky yra sena problema su tuo, bet kol viskas gerai niekas nesikreipia, o kai skesta iesko kaltu

  • Ne sluotkotys! O šepetys!!!

   • Tu savo vyrą žiūrėk valkata čia nekomentavus. Bus audita žiūrėk kad nepasodintų jo už makles dūra tu visas kaimas juokesi elitas ble

 • Seniūnas tikrai geras,reaguoja iškart kai į jį kreipiamasi. Tikrai mums labai pasisekė,kad turim tokį, Ačiū Kacevičiui.

 • Barčius turi šeimą ar ne? Nes ir po darbo valandų. ar savaitgalį vis zuja po Krakes,matyt žiūri kur dar kokią kvietką pasodinti ar numesta popiergali paimti,zodziu daugiau zmogus neturi ka veikti 😀

  • Turi gal meiluze, eina kalba apie Erika. Kai toke alga tai ir bobos limpa nori pasipelint

 • Kas ta Erika?

 • Nei ten yra kokia Erika krakese nei ka, sneka zmones kad sneket

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video