Po keturių mėnesių pertraukos „Lifosa“ atnaujina veiklą

 Po keturių mėnesių pertraukos „Lifosa“ atnaujina veiklą

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Europos Sąjungos sankcijų Rusijai suvaržyta ir laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ veiklą atnaujins sekmadienį, o pirmadienį bus pradėta trąšų gamyba.

Rugpjūčio 7-ąją gamybą pradės sieros rūgšties cechas, o pirmosios trąšos – diamonio fosfatas – bus pradėtos gaminti pirmadienį, BNS nurodė bendrovė.

„Tikimės, kad rugpjūčio mėnesį gamykla veiks 60-70 proc. pajėgumu, joje dirbs 80 proc. darbuotojų, kurie vėl gaus stabilius atlyginimus“, – sakė „Lifosos“ finansų direktorė ir laikinoji įmonės vadovė Regvita Ivanovienė.

Šiuo metu veiklai jau paruošti amofoso cechas ir pašarinių fosfatų, monoamonio fosfato bei karbamido fosfato cechai, gamybos atnaujinimui rengiami sieros rūgšties, fosforo rūgšties ir aliuminio fluorido cechai.

ES kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją įmonė veiklą sustabdė. Gegužės 24-ąją darbą įmonėje pradėjo laikinoji administratorė, kurios užduotis – užtikrinti įmonės veiklą nepažeidžiant tarptautinių sankcijų.

Nuo to laiko įmonė pakeitė žaliavų įsigijimo teritorijas, rado produkcijos pirkėjų visame pasaulyje ir dabar gali veikti kaip savarankiška įmonė, sako laikinojo „Lifosos“ administratoriaus įgaliotas asmuo Rimvydas Vaštakas.

„Įmonė prisitaikė prie pasikeitusių rinkos sąlygų, įgijo naujų kompetencijų įgyvendinti pirkimo, pardavimo, logistikos procesus bei gali funkcionuoti kaip savarankiška įmonė“, – komentare BNS teigė R. Vaštakas.

Bendrovė nurodo, kad šiuo metu „Lifosoje“ jau dirba 675 žmonės, prasidėjus gamybai planuojama papildomai iš prastovų grąžinti dar per 100 darbuotojų.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 947 darbuotojai, iki sankcijų taikymo jų buvo 1030.

R. Ivanovienė pažymi, kad iki 15 proc. darbuotojų nuolat nėra įmonėje dėl tokių priežasčių kaip suplanuotos kasmetinės atostogos, ligos ir t.t.

Gegužę Finansų ministerija paskyrė laikinąją administratorę – nemokumo administravimo bendrovę „Finance Guru“ su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“.

10 Komentarai

 • o tai baigiu užtrokšt nuo švaraus oro.

  • Matyt, “švarus” oras ponui buvo susukęs galvelę.

   • Pripratau prie chemijos,tai Palangon nuvažiavęs kas kiek tai laiko prikrentu prie mašinos duslintuvo.

  • Cia tu tas is durneliu brigados, galejei neissiduoti

 • bakus užmolinkit normaliai :)))) kad fluoro man čia nemestű :))))

 • Pradės ir kas iš to? Vėl stos. Nieko gero nebus. Žaivų ir pardavimo reikalai neaiškus.

 • Kad atidaro tai nėra blogai, bet… teko kalbėti su vienu dirbančiu ir ne kastuvu mojuojančiu, perspektyvos labai miglotos ten… Vienintelis dalykas ant ko laikėsi, tai pigios žaliavos iš Rusijos. O dabar žaliavos pigios nebus, nebent per tarpininkus mėtant pėdas (na kaip su Melničenko akcijomis, perrašė žmonai, bet jam tipo naudos nebus, juokinga, bet…) plius brangios dujos, elektra…

  • Pabaigos pradžia ?

   • Taip.

 • Tik gal,tamsta,pasidalytumei patirtimi ar žiniomis ?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video