Pirmieji egzaminų rezultatai

 Pirmieji egzaminų rezultatai

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Jau paskelbti pirmieji brandos egzaminų rezultatai. Nors buvo laukiama, jog tai bus lietuvių kalbos ir literatūros egzamino balai, tačiau juos aplenkė biologijos ir geografijos.

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Lukšienė, pasidžiaugti yra kuo.

„Biologijos valstybinį brandos egzaminą laikė 61 abiturientas, geografijos – 28. 

Mūsų rajone neišlaikiusių šių egzaminų nebuvo. 

Džiaugiamės pirmaisiais šimtukais, kuriuos už biologijos egzaminą gavo 2 Šviesiosios gimnazijos abiturientai. Pernai rajone buvo 3 šimtukai, – sakė V. Lukšienė. – Vidutinis biologijos balas rajone 61,21 (Lietuvoje – 54,51), praėjusiais metais rajone buvo 59,29.“

Pasak specialistės, daugumos abiturientų biologijos egzamino įvertinimai (55,74 proc.) atitinka pagrindinį pasiekimų lygį. 

„Geografijos rezultatai šiais metais kuklesni, vidutinis balas – 40,75 (Lietuvoje – 45,85), praėjusiais metais rajone buvo 48,86, turėjome ir vieną šimtuką. 

Geografijos įvertinimai 46,43 proc. atitinka patenkinamą ir 46,43 proc. pagrindinį pasiekimų lygį. Galime pasidžiaugti, kad abiturientai atsakingai rinkosi ir ruošėsi egzaminams, tad tikimės ir kitų sėkmingų rezultatų“, – pirmuosius egzaminų rezultatus komentavo V. Lukšienė ir atkreipė dėmesį: „Oficialių egzaminų rezultatų protokolų dar neturime, rezultatai paskelbti Nacionalinės švietimo agentūros duomenų mainų sistemoje Keltas, tačiau keistis neturėtų. Iki savaitgalio tikimės sulaukti daugiau rezultatų.“

Pašnekovės duomenimis, dėl rimtų priežasčių valstybiniai brandos egzaminai buvo nukelti į pakartotinę sesiją 2 kandidatams. 

Visi egzaminai jau įvyko, o pakartotinė sesija vyksta liepos 2– 20 d.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video