Per savaitę fiksuoti 5 automobilių susidūrimai su gyvūnais kelyje

 Per savaitę fiksuoti 5 automobilių susidūrimai su gyvūnais kelyje

Šiuo metu važiuojamąją kelio dalį dažnai kerta ir laukiniai gyvūnai./Vytaliaus Judicko nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kiekvieną rudenį policijos pareigūnai vairuotojams akcentuoja, kad šie turėtų būti itin budrūs kelyje dėl vykstančios intensyvios gyvūnų migracijos. „Rinkos aikštė“ išsiaiškino, kad vien per praėjusią savaitę Kėdainių rajone fiksuoti net 5 susidūrimų su gyvūnais kelyje atvejai. Taigi, galima konstatuoti, kad tokie susidūrimai šiomis dienomis įvyksta kone kasdien.

Vienas ir du

Lietuvos kelių policijos tarnyba veda automobilių susidūrimų su gyvūnais statistiką.

Jų pateiktais duomenimis, praėjusią savaitę, nuo pirmadienio iki penktadienio, Kėdainių rajone buvo užfiksuoti net 5 susidūrimų su gyvūnais kelyje atvejai.

Pirmadienį, antradienį ir penktadienį – po vieną atvejį, ketvirtadienį – du.

Automobiliams kelią dažniausiai pastoja stirnos, briedžiai, elniai, tačiau pasitaiko ir kiškių ar lapių bei kitų smulkesnių gyvūnų.

Aut. past.

Ir stambūs, ir smulkūs

Automobiliams kelią dažniausiai pastoja stirnos, briedžiai, elniai, tačiau pasitaiko ir kiškių ar lapių bei kitų smulkesnių gyvūnų.

Pažymėtina ir tai, kad ne visi vairuotojai praneša, o gal ne visi ir pastebi, kad jų vairuojamas automobilis partrenkė gyvūną.

Būna, kad nutrenkiama lapė ar kiškis ir automobilis tiesiog nuvažiuoja iš įvykio vietos.

Susidūrimai su stambesniais gyvūnai paprastai baigiasi liūdniau – apgadinamas automobilis, būna atvejų, kai sužalojami ir žmonės.

Policija įspėja, kad susidūrus su gyvūnu visuomet praneštumėt Bendrajam pagalbos centrui.

Būkite budrūs

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį į važiavimą keliais, kurie apsupti miškų, atvirų vietovių, laukų, nes čia yra didelė tikimybė susidurti su laukiniais gyvūnais.

Neprarasti budrumo tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu būtina ir miestų, miestelių, gyvenviečių gatvėse, nes laukiniai gyvūnai neretais atvejais užklysta ir į jas.

Svarbiausia taisyklė

Apie grėsmę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja kelio ženklas „Laukiniai gyvūnai“. Dėl to vietovėse, paženklintose minėtu įspėjamuoju kelio ženklu, lėtinkite važiavo greitį, kad, atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtumėte tinkamai reaguoti, suvaldyti transporto priemonę, prireikus – sustoti.

Stebėkite kelkraščius – gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį dažniausiai įbėga nuo gausiai krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto, griovio. Pagrindinė ir svarbiausia taisyklė – saugus (ne leistinas) važiavimo greitis.

1 Komentaras

  • Kelio ženklas ŽVĖRYS,tai pats kvailiausias kelio ženklas.Važiuok,kad galėtum laikų dustoti-tu sustojo,o žvėris tau į šona-tu kaltas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video