Penktadienis – paskutinė vasariškai šilta diena: po jos staigūs pokyčiai

 Penktadienis – paskutinė vasariškai šilta diena: po jos staigūs pokyčiai

V. Ščiavinsko/lrytas.lt nuotr.

lrytas.lt inf.

Kaip ir buvo prognozuota, trečiadienį bei ketvirtadienį šalyje fiksuota rekordinė šiluma. Temperatūra dienomis kilo iki 22–27, o kai kur net 28 laipsnių, net vasarą ne kasdien pasitaiko tokie šilti orai. Ankstesni rekordai buvo pagerinti net keliais laipsniais, rugsėjo 27-os dienos rekordas buvo 25,1 laipsnis šilumos, o rugsėjo 28-os dienos rekordas siekė tik 23,4 laipsnius.

Penktadienį laukia dar viena labai šilta diena, didelė tikimybė, kad bent dalyje šalies teritorijos bus fiksuoti nauji rugsėjo 29-os dienos aukščiausios oro temperatūros rekordai, o vėliau orai ims vėsti.

Penktadienį orus lems aukšto slėgio sritis, tik vakare iš vakarų artės atmosferos frontas. Didesnėje šalies dalyje visa diena bus giedra ar mažai debesuota bei sausa, tik vakariniuose rajonuose vakarop debesys tankės, bet lietus atkeliaus nebent sutemus. Vėjas daugiausia pūs iš pietų, 6–11 m/sek. greičiu. Temperatūra popietę pakils iki 21–26 laipsnių.

Šeštadienį per šalį slinks šaltasis atmosferos frontas. Naktį debesuotumas didės, į daugelį rajonų plis trumpalaikiai lietūs. Pūs pietų, pietvakarių vėjas, 6–11 m/sek. greičiu. Naktis dėl tankių debesų bus labai šilta, atvės tik iki 12–17 laipsnių.

Šeštadienio dieną tankesni debesys ir trumpi lietūs slinks daugiausia pirmoje dienos pusėje, vėliau pradedant vakariniais rajonais lietus trauksis, debesys sklaidysis. Vėjas suksis iš vakarų ir sustiprės iki 8–13 m/sek., pajūryje gūsiai sieks 15–17 m/sek. Į šalį pradės plūsti vėsesnio oro masė, todėl temperatūra jau nekils aukščiau 17–22 laipsnių.

Sekmadienio naktį trumpai palis tik vietomis, dieną – didesnėje šalies dalyje. Nerims vakarų vėjas, pūs 7–12 m/sek. greičiu, pajūryje gūsiai sieks 15–17 m/sek. Paryčiais oras atvės iki 8–13, pajūryje 14–15 laipsnių šilumos, dieną vėsesnio oro masė neleis temperatūra kilti aukščiau 14–19 laipsnių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video