Pelėdnagiuose pastatyti lauko muzikos instrumentai

 Pelėdnagiuose pastatyti lauko muzikos instrumentai

Pirmieji naujuosius lauko muzikos instrumentus išbandė Pelėdnagių seniūnijos darbuotojai, kurie ir padėjo instrumentus sumontuoti./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono bendruomenės viena po kitos vykdo gerus darbus, stebina iniciatyvomis. Šį kartą visus kraštiečius nustebino pelėdnagiškiai, pakvietę į lauko muzikos instrumentų alėjos atidarymą. Gražia bendruomenės ir pagalbininkų inciatyva sukurta nuostabi muzikinė oazė. Instrumentai iš tiesų įspūdingi, puošiantys kaimą, o žmonės: ir jaunimas, ir vyresni, jau ėmė jais groti.

Groja visi

Pelėdnagių bendruomenės centro pirmininkė Virginija Vilkelienė ir ilgametė centro narė Zita Kazokevičienė pasakojo, kad šis projektas padovanotas Nacionalinės mokėjimo agentūros ir yra nuostabi dovana „Skambančiam Pelėdų kaimui“.

Zita Kazokevičienė pažymėjo, kad įrengti muzikos instrumentų oazę buvo puikus ir reikalingas spendimas./Organizatorių  nuotr.

„Kaimui suteikėme galimybę nuolat skendėti muzikos garsuose. Mūsų gyventojams ir svečiams – galimybę muzikuoti, kurti, klausytis ir mėgautis kuriama muzika. Visi dovanos grožį ir gėrį sau ir aplinkiniams“, – pažymėjo V. Vilkelienė.

Puikus sprendimas

Z. Kazokevičienė pažymėjo, kad įrengti muzikos instrumentų oazę buvo puikus spendimas.

„Lauko muzikos instrumentai yra atviroje, visiems pasiekiamoje vietoje – prie seniūnijos, po atviru dangumi, kur muzikuoti galima bet kuriuo paros metu, bet kuriuo metų laiku, šviečiant saulei, gaiviam lietui lyjant ar šaltukui spaudžiant.

Muzika – ne tik sielos gydytoja, tai galimybė susitikti ir pabendrauti. Įvaldyti šiuos muzikos instrumentus ir mėgautis muzika paprasta, tam nereikia turėti muzikinių žinių“, – akcentavo Z. Kazokevičienė.

Skirta visiems

Moterys pasakojo, kad šiais instrumentais groti gali visi: mažamečiai vaikai, moksleiviai, jaunuoliai, įvairių sveikatos sutrikimų, negalią turintys asmenys, šeimos, bendruomenės nariai, senjorai.

Instrumentais gali groti visi: mažamečiai vaikai, moksleiviai, jaunuoliai, įvairių sveikatos sutrikimų, negalią turintys asmenys, šeimos, bendruomenės nariai, senjorai.

Aut. past.

„Nemaža dalis tiek mokyklinio amžiaus, tiek vyresnio amžiaus piliečių, prijaučiančių muzikai ir norinčių muzikuoti, neturi tokios galimybės. Taip pat ne visi tėvai pajėgūs leisti vaikus į muzikos mokyklas ar nupirkti nepigius muzikos instrumentus.

Yra ir vyresnių žmonių, kurių svajonė lankyti muzikos užsiėmimus, neišsipildė arba senjorų, kurie kadaise dainavo ir smagiai leido laiką, o dabar tapo uždari, dažnai jaučiasi vieniši ir liūdni. Dabar muzikuoti galės visi“, – kabėjo pelėdnagiškės.

Teminis kaimas

2012 metais įkurtas Pelėdų teminis kaimas. Čia Gražiausio respublikos vietovardžio rinkimuose kaimas laimėjo pirmą vietą.

„Atvykstantys turistai negaili gražių žodžių mūsų kaimui. Dabar turėsime dar vieną erdvę – nuostabią muzikinę oazę, kurią galėsime parodyti visiems pas mus užsukantiems.

Instrumentai iš tiesų įspūdingi, puošia mūsų kaimą. Juos pastačius žmonės, nepriklausomai nuo amžiaus, jau pradėjo jais groti.

Muzikinė veikla lauke praturtina jų laisvalaikį, skatina judrumą ir fizinį aktyvumą, suartina ir skatiną bendruomeniškumą, sužadiną teigiamus jausmus ir geras emocijas, prisideda prie žmogaus sveikatos, atpalaiduoja, didina pasitikėjimą savimi.

Lauko muzikos instrumentai labiausiai sudomino kaimo jaunimą./Organizatorių  nuotr.

Skleidžiami garsai mažina susijaudinimą, liūdesį, pyktį bei depresijos simptomus ir kartu priverčia šypsotis, džiaugtis, būti gerų emocijų apsuptyje bei harmonijoje.

Tai gėrio, grožio, teigiamų emocijų skleidimas. Instrumentais groja visi, net ir neturintys muzikinio išsilavinimo, nes jie visuomet skleidžia darnius garsus“, – dėstė Z. Kazokevičienė.

Dėkoja prisidėjusiems

Pelėdnagių bendruomenės centro nariai dėkoja Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos už 5500 eurų paramą.

Pelėdnagių bendruomenės centras prie projekto pridėjo 385 eurų.

Taip pat dėkoja Pelėdnagių seniūnui Edvinui Pagirskui, ūkvedžiui Dainiui Bičkai už lauko muzikos instrumentų pastatymą ir savanorišką bendruomenės narių darbą.

UAB „Iškabų cechas“ kolektyvui dėkoja už reklaminį stendą. 

Tokie lauko muzikos instrumentai yra Prienuose, Kuršėnuose, Biržuose, Telšiuose, o dabar ir Pelėdnagiuose.

11 Komentarai

 • Abejoju, kad ilgai stovės. Iki pirmo kokio debilo vatniko pamatymo. Bus kaip su suoliukai mieste 🙂

  • Bička gerai, gerai dainuoja veselėse. Tik labai jau už Grinkevičių eina

   • Eilinis muilinukas, galvoja gauti kasniuka, nes su sovietiniais zaidimais ir dainom, neuzdirbsi daug veselese

 • Šaunuolis seniūnas Edvinas.

  • Prie ko čia seniūnjja jei tik šiūpeliais pamosavo? Juk viska bendruomene finansavo 🙂 kazkokia pagyrunu seniunija

 • Kaip tai bendruomenė, manau jei neturėtumem tokio super seniūno, nieko ir neturėtumėme.

 • Puiku,reiks nuvažiuot ir man pas melioratorius sugrot ,,Žolė kėlė rasą“,nes tiek moku vienu pirštu subarškint pianinu.

  • Do re mi fa sol mi,mi re mi fa sol mi,fa fa sol sol mi re mi,do re re do re mi sol(nuo fa fa iki paskutinio sol 2 kartus).

 • su mi.Po dviejų sol eina trys mi mi mi be re viduryje.Suklydau ir mano muzikinis reviu bus nušvilptas.

 • Ačiu Seniunui, Pelednagius , padarė gražiausia gyvenviete

 • Gražu kaip bežiūrėtum.Ne taip kaip kad seime mėšlą lepoja…

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video