Pavasarinė plaukų priežiūros rutina

 Pavasarinė plaukų priežiūros rutina

Ne paslaptis, kad vienas didžiausių moters grožio akcentų – plaukai. Nesvarbu, ilgi ar trumpi plaukai, tačiau kiekviena nori, kad jie būtų sveiki, purūs, žvilgėtų. Po žiemos, kuomet šaltas oras išties plaukams sveikatos neprideda, patariama plaukams skirti daugiau dėmesio.

Kirpkite galiukus

Ilgaplaukėms pavasarį pirmiausiai derėtų apsilankyti kirpykloje – patrumpinti plaukus, nukirpti suskilinėjusius galiukus. Nors kai kurioms ilgus plaukus užsiauginti trunka metų metus, gailėti galiukų neverta – juk visada gražiau atrodo trumpesni, tačiau sveiki plaukai, negu nutysusios išsausėjusių ir suskilinėjusių plaukų sruogos.

Po žiemos dėl šalto oro ir dažno plaukų galiukų kontakto su sunkiais žieminiais rūbais ir šalikais, net ir patys sveikiausi ir stipriausi plaukai palūžta – ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.

Kaukių svarba

Plaukams labai svarbu parinkti tinkamas kosmetikos priemones – šampūną, kondicionierių, įvairias kaukes, aliejukus. Šių prekių pasirinkimas yra itin gausus, todėl nepabijokite eksperimentuoti, kol atrasite savo plaukams ir galvos odai palankiausias priemones.

Ne ką prastesnės už pirktines kaukes yra naminės – kurias pasidaryti galima iš kiekvienuose namuose randamų produktų. Ypač mėgiami ir tinkami plaukams yra kiaušiniai, medus, alyvuogių ar kokosų aliejus. Žvilgesio plaukams suteikia citrinos sultys. Namines kaukes reikėtų daryti porą kartų per mėnesį – natūralu, kad naminė kaukė nesuteiks tokio greito efekto, kaip pirktinė, tačiau nauda bus tikrai matoma. Tiesa, atsirinkite produktus – pavyzdžiui, kokosų aliejus netinka išsausėjusiems plaukams, nors ir puikiai „gydo“ suskilinėjusius galiukus. Linkusiems riebaluotis plaukams alyvuogių aliejus gali taip pat būti netinkamas. Norinčioms paskatinti plaukų augimą, į kaukę siūloma įpilti ricinų aliejaus.

Aliejukas rankinėje

Plaukų aliejukas turėtų būti geriausias moters plaukų draugas. Nedidelį buteliuką galite nešiotis rankinėje – tai ypač aktualu toms, kurių plaukai nepaklusnūs, linkę elektrintis, o galiukai linkę išsausėti. Aliejukais papurkšti plaukus galima ne tik po plovimo, kaip dažnai yra siūloma, bet ir keletą kartų per dieną – mat toks kosmetinis aliejukas ne tik apsaugos plauką nuo išorės veiksnių, bet ir sumažins jų įsielektrinimą, vėlimąsi.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video