Paulius Aukštikalnis: „Esame svarbus kiekvienas“

 Paulius Aukštikalnis: „Esame svarbus kiekvienas“

Paulius Aukštikalnis: „Išgirskime vieni kitus ir tiesiog darykime gerus darbus.“

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Kelios savaitės iki Kūčių – advento laikas. Ramybės, susitaikymo, apmąstymų, laukimo. Kai pasaulis balansuoja ant beprotybės ribos, išlaikyti blaivų protą ir dvasios ramybę ne vienam nelengva. Gal lengviau nebent tiems, kurie turi savyje stiprų tikėjimą. Vienas iš tų žmonių, kurie savo gyvenimą grindžia tikėjimu, – vicemeras Paulius Aukštikalnis. Jis sako, kad advento laikas yra puiki pradžia kiekvienam nurimti, išsivalyti savo galvas nuo beprasmių minčių, o lūpas – nuo blogų žodžių ir, nustojus galvoti vien apie save, besibaigiant Savanorystės metams, tiesiog eiti daryti gerą darbą. Ir priimti patį svarbiausią apsisprendimą – būti stipriu žmogumi, galinčiu padėti ne tik sau, bet ir kitiems, kad nebereikėtų laukti jokių netikrų mesijų.

Šeimoje aptaria metus, planus ir svajones

„Mano abu tėvai yra labai tikintys ir augę religingose šeimose. Mamos šeimą tremtyje Sibire palaikė tik tikėjimas. Šeima pastoviai melsdavosi namuose ir tai padėjo pakelti sunkumus, išlaikyti viltį.

Ir aš augau mokomas tikėjimo tiesų, lankydamas su tėvais bažnyčią. Vaikystėje kiekvieną sekmadienį eidavome į šv. Mišias, – apie savo tikėjimo šaknis pasakoja vicemeras. – Deja, dabar į bažnyčią nueinu ne taip dažnai kaip norėčiau, bet visa tai, kas įskiepyta manyje, yra. Esu tikintis, atlieku išpažintį. Stengiuosi visa tai perduoti ir savo vaikams.“

P. Aukštikalnis teigia advento laikotarpį jaučiantis ypatingai.

„Pirmiausia, širdyje, nes tai labai svarbus atjautos, susikaupimo ir svarstymų metas. Tai jaučiu ir savo namuose, kur su šeima ir artimaisiais aptariame savo metus, planus, svajones. Vakarais vaikai su mumis ir tarpusavyje pasikalba, ar buvo geri. Žinoma, tikėdamiesi dovanų, bet jie juk dar vaikai, todėl suprantami jų norai, – šypteli laimingas tėtis. – Tačiau šios kelios savaitės iki Kalėdų tokios ir yra. Jaučiu tą dvasią ir darbe, kur vis daugiau kalėdinių renginių, kurie pasiekia žmonių širdis ir kviečia neskubėti, nurimti, nueiti į bažnyčią, paaukoti. Žinoma, suprantu, kad gyvenimas  įvairiapusis. Priimu kiekvieną žmogų su jo savitais požiūriais bei poreikiais.“

Paulius Aukštikalnis su žmona Giedre vaikus Urtę ir Adomą augina katalikiškai.

Negalvokime vien apie save

Gyvename tikrai labai chaotišku laikotarpiu, kuriame daug nestabilumo, baimės, nežinios, pagaliau – pykčio ir pagiežos vienas kitam.

P. Aukštikalnis sutinka, jog neapibrėžtumo yra. Jis neatslūgsta dėl karo Ukrainoje, kuris paveikė mus ne tik dvasiškai, bet ir materialiai, atsispindi tiek mūsų ekonomikoje, tiek kasdienybėje. Kasdien matome kylančias kainas net ir būtiniausiems dalykams: maistui, drabužiams, paslaugoms. Kyla įvairūs mokesčiai. Tai paliečia kiekvieną iš mūsų ir verčia riboti poreikius.

„Bet aš kaip žmogus, pasirenku daryti tai, ką privalau daryti dabar ir įsivardiju sau prioritetus.

Nuo to, ar mes pirksime prašmatnius daiktus, ar pasitenkinsime kukliomis Kalėdų dovanomis, ar norėsime aukoti, ar pavargsime aukoti, ar padėsime vienas kitam, ar atstumsime, labai priklauso, kaip bus toliau. Ir ne tik Europoje, bet, pirmiausia, mūsų pačių gyvenime“, – įsitikinęs vicemeras.

Tačiau jis šių negandų teigia ypatingai nesureikšminantis ir stengiasi žiūrėti į priekį, ištiesti pagalbos ranką tiems, kam jos reikia labiausiai, bei ragina taip elgtis ir kitus.

Tiems, kas vis dar kažko bijo ar nerimauja, sakau: nebegalvokime vien apie save. Pasižvalgykime aplinkui atidžiau. Pamatysime daug žmonių, kuriems dešimt kartų sunkiau negu Jums ar man. Eikime ir darykime gerą darbą.

P. Aukštikalnis

Žvelkime atidžiau į save ir į šalia esantį

„Mano artimieji ir aplinka jaučiasi gana tvirtai ir realistiškai vertina situaciją. Išmokome prisitaikyti, suprantame, kad netikėtų ir sudėtingų situacijų bus nuolat, bet svarbiausia – išlikti ramiems. Ir neabejoju, kiekvienas iš mūsų turime tam vidinių jėgų.

Abu su žmona pagal išsilavinimą esame medikai, o tai reiškia – pragmatikai. Ačiū Dievui, esame sveiki ir mums vienas kito ypatingai guosti ar raminti nereikia. Be to, šios Kalėdos ir adventas, anaiptol nepanašios į tas pernykštes, kai žmonės mirdavo laiku nesulaukę reikalingos medicininės pagalbos, arba COVID-19 skyriuje, kuriame savanoriavau.

Todėl tiems, kas vis dar kažko bijo ar nerimauja, sakau: nebegalvokime vien apie save. Pasižvalgykime aplinkui atidžiau. Pamatysime daug žmonių, kuriems dešimt kartų sunkiau negu Jums ar man. Eikime ir darykime gerą darbą. Mūsų pagalbos reikia daugybei žmonių ir yra organizacijų, kurios laukia mūsų rankų. Pamatysite, kaip iš karto palengvės. Esame svarbus kiekvienas: šiandien reikia kitiems pagalbos, patarimo, o ryt jos gali reikėti Jums ar man.

Šis laikotarpis labai palankus tokiems apsisprendimams. Išgirskime vieni kitus ir tiesiog darykime gerus darbus.“

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 4

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video