Pasirašė bendradarbiavimo sutartį

 Pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Kėdainių profesinio rengimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Ukrainos valstybine švietimo įstaiga Kijevo technologijų ir dizaino profesinio mokymo centru./Kėdainių PRC nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių profesinio rengimo centras plečia galimybių ratą ir pasirašė dar vieną tarptautinę bendradarbiavimo sutartį. Šį kartą su Ukrainos valstybine švietimo įstaiga Kijevo technologijų ir dizaino profesinio mokymo centru.

Pradžia – jau seniai

Kaip sakė Kėdainių PRC direktorius Dangiras Kačinskas, šiai bendradarbiavimo sutarčiai pamatas padėtas buvo jau gerokai seniau.

„Viso to pradžia buvo prieš gerus penkerius metus. Mane pakvietė į Kijevą Ukrainiečių suaugusiųjų švietimo asociacija perskaityti pranešimą apie suaugusiųjų švietimą. Tada buvau tik pradėjęs dirbti Profesinėje mokykloje, todėl kai derinome techninius reikalus, paprašiau, kad jie surastų kontaktus Kijevo profesinių mokyklų, kurios norėtų ir sutiktų bendradarbiauti su Lietuvos profesinėmis mokyklomis“, – apie bendradarbiavimo pradžią pasakoja pašnekovas.

D. Kačinskas sako, kad pirmiausia atsiliepė Kijevo siuvimo ir kirpimo meno aukštesnioji mokykla. Vizitas mokykloje buvo našus, tad 2017 metais buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

„Tada mes parengėme jaunimo mainų projektą, pora mūsų mokytojų ir apie 10 mokinių buvo ten nuvykę, o po to sulaukėme ir atsakomojo jų vizito. Vyksta gyvas bendravimas“, – tęsė direktorius.

Kėdainių PRC turi pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su daugelio Europos šalių profesinėmis mokyklomis, taip pat keturiomis trečiųjų šalių profesinėmis mokyklomis./Kėdainių PRC nuotr.

Ryšiai keliavo toliau

Tačiau tuo istorija nesibaigė. Minėtos mokyklos projektų vadovė po kurio laiko išėjo iš darbo ir ėmė vadovauti kitai Kijeve įsikūrusiai profesinei mokyklai. O kadangi ryšys su Lietuva ir Kėdainiais buvo, ji pati pasiūlė Kėdainių PRC vadovui pasirašyti dar vieną bendradarbiavimo sutartį.

„Tad kaip tik visai neseniai mūsų pavaduotoja ugdymui buvo komandiruotėje Ukrainoje. Ji vyko būtent į Kijevo siuvimo ir kirpimo meno aukštesniąją mokyklą, nes reikėjo suderinti numatomus projektus.

Kartu ji nuvyko ir į Kijevo technologijų ir dizaino profesinio mokymo centrą, kur pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Dabar galvosime naujus projektus ir naujas veiklas, kurias galėtume nuveikti šio bendradarbiavimo pagrindu“, – džiaugėsi D. Kačinskas.

Gausus sąrašas

Kėdainių PRC bendradarbiauja su daugelio Europos šalių, bei kelių trečiųjų šalių profesinėmis mokyklomis. Visos šios bendradarbiavimo sutartys suteikia plačias stažuočių ir tarptautinės praktikos įgijimo galimybes Kėdainių PRC mokiniams.

„Su ES šalimis bendradarbiaujame labai gausiai, tačiau bendradarbiaujame ir su trečiųjų šalių mokyklomis, ne tik Ukrainos, bet ir Sakartvelo Telavio profesinio mokymo kolegija „Prestižas“.

Bendradarbiavimas su trečiųjų šalių profesinėmis mokyklomis pavyko dėl to, kad Kėdainių rajono savivaldybė yra su jų savivaldybėmis užmezgusi šiltus ryšius“, – sako D. Kačinskas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video