Pašiliečiai nekviestus svečius išvarė iš sodų

 Pašiliečiai nekviestus svečius išvarė iš sodų

Nekviesti svečiai paprastai skubiai pradingsta pasiūlius iškviesti policiją – jie kaipmat neša kudašių, tačiau šį kartą pareigūnų kviesti neprireikė./Sodininkės Gitanos nuotr.

Praėjusį savaitgalį Kėdainių rajone lankėsi keturi įtartini vyrai, kurie tiek mieste, tiek priemiestiniuose kaimuose važinėjo lengvuoju automobiliu „Opel Zafira“. Vieniems žmonės jie siūlė nupirkti jų daiktus, kitiems – įsigyti prekių ar paslaugų. Pajutę klastą Pašilių kaimo gyventojai tiesiog išvarė nekviestus svečius iš sodininkų bendrijos teritorijos.

Apsimetė ukrainiečiais

Trys tamsesnio gymio vyrai (galimai Rumunijos piliečiai) ir vienas lietuvis važinėjo lengvuoju automobiliu po Pašilius ir pasakojo sodininkams esą jie yra darbo ieškantys ir nuo karo bėgantys ukrainiečiai.

Dar kitiems gyventojams jie aiškino, jog superka metalą. Dar kitiems siūlė įsigyti įvairių prekių (kvepalų ir kosmetikos) pigiau.

Ar kas iš sodininkų susigundė vyrų pasiūlymais – neaišku, tačiau atsirado vienas asmuo, kuriam nekviesti svečiai sukėlė itin negeras emocijas ir vyras juos išvijo lauk iš sodininkų bendrijos teritorijos.

Lengvuoju automobiliu keturi vyrai važinėjo po Pašilius ir pasakojo sodininkams esą jie yra darbo ieškantys ir nuo karo bėgantys ukrainiečiai. Dar kitiems gyventojams jie aiškino, jog superka metalą. Dar kitiems siūlė įsigyti įvairių prekių (kvepalų ir kosmetikos) pigiau.

Aut. past.

Nešdinasi išgirdę žodį

Nekviesti svečiai paprastai skubiai pradingsta pasiūlius iškviesti policiją – jie kaipmat neša kudašių, tačiau šį kartą pareigūnų kviesti neprireikė.

„Aš priėjau ir pakeltu tonu pasakiau, kad arba jie nešdinasi, arba jiems bus blogai. Tiesiog pyktis ima, kai apgaudinėja tuos mūsų senukus. Jie patiklūs žmonės. Bet juk reikia nors kažkiek sąžinės turėti, kad šitaip elgtis. Taip pyktis suėmė, kad buvau pasiryžęs jėga juos išvaryti.

Laimei, neprireikė, nes patys pabėgo“, – dėstė jaunas vyras, kurio vardas ir pavardė redakcijai žinomi. 

Ragina saugotis

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pažymi, kad pastaruoju metu gana dažni tokie sukčiavimai kaip daiktų pirkimas iš nepažįstamų asmenų bei apsimetėlių atvykimas į namus.

Policijos pareigūnai paantrino žinantys atvejų, kai pas senyvus žmones atvažiuoja asmenys, apsimetantys ukrainiečiais arba tamsaus gymio asmenys, ir prašo pirkti nereikalingus daiktus, o po to apvagia, išvilioja dideles pinigų sumas.

Dėl tokių atvejų jau yra pradėti ir ikiteisminiai tyrimai.

Policijos pareigūnai pataria neįsileisti tokių žmonių į namus, į sodo namelius, nesileisti su tokiais žmonėmis į kalbas ir pasiūlyti iškviesti policiją.

8 Komentarai

 • Reikejo geriau suspardyti, kad daugiau neturetu noro net rodytis tuose soduose

  • Sėdi krūmuose du pabėgėliai zekai.Viens sako:O kad dabar taip mergą sugavus,o kitas -ir į snukį,ir į snukį…

  • Aha ir paskui sestis i belange

 • Tai prieš mėnesi joniškio-pakruojo rajonuose irgi zafyra rusiškai kalbantys važinėjo po kiemus, ar tik ne tie patys per visa lietuva ir trinasi?

 • Vasarą aplink Šilutę trynėsi moldovanai ar ćigonai, sakė iš Ukrainos, siūlėsi pigiai atlikti remonto darbus.

  • Jų tikslas kažką apvogti, geriau nesileist į kalbas. Kaip ir su romų tautybės žmonėmis, kurie neturi socialinių, psichologinių įgūdžių.

 • Buvau pakibes pries pora metu ant tokiu Kaune, Pramones senuku aiksteleje. Pirmiausia paklause kelio i aerouosta. Po to pasake, kad jie gruzinai ir jiems truksta pinigu, neturi uz ka pavalgyt.. Pasiule is ju nupirkr pigiai drabuziu. Nupirkau uz 20 eu. Jie buvo graziai ipakuote, bet kai mamuose ispakavau, tai skudurynas, purvini visokie. Viska teko ismest. O dabar gal pries menesi ten pat vel prie manes priejo, vel paklause kelio i aerouosta ir prisistare gruzinai. Si karta su jais nebendravau, bet pastebejau, kad ju masinos numeriai lietuviski, tik ju neisiminiau. Masina lyg sviesiai zalsva krosoveris t- rok galejo but..

 • Gyvenu vienkiemyje,esu ne jauna moteriškė,tad tu prekiautojų maišosi visokių,dažniausiai nieko neperku,o jei susigundau kuo ,tai patupdau šalia pamokintą nemaža šunį,patikėkit,niekas niekas nedingo,niekur jie iš mašinos nelipa,o jei eina tik iki bagažinės prispaudę užpakalį prie mašinos. Juodi ar balti prekiautojai visada malonūs ir mandagūs,o romai jau dešimtmetį nesirodo. Prekės geros ir kokybiškos,esam patenkinti,nes apžiuriu vietoje,nepatinka nerimu,prievarta nekiša,o jei ką, pasiūlau draugiją iššieptais dantimis ir pašiauštais šeriais,kad palydėtų…. Kaip kitaip…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video