Palygino kainas: kur apsipirkti pigiausia?

 Palygino kainas: kur apsipirkti pigiausia?

123rf.com nuotr.

Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse rugsėjį šiek tiek pabrango, rodo kainas stebinčio portalo pricer.lt analizė. Rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, krepšelis brango 1,59 euro (2,9 proc.) ir buvo 0,19 euro (0,3 proc.) brangesnis, nei praeitų metų rugsėjį.

Tinklu su pigiausiu krepšeliu liko „Maxima“, krepšelio kainą didinusi 2,89 euro – iki 50,84 euro. „Norfa“, sumažinusi kainą 2,25 euro iki 52,16 euro, pakilo į antrą vietą, „Lidl“ krepšelio kaina augo 1,59 euro – iki 53,48 euro ir tinklas yra trečioje vietoje. „Iki“ krepšelio kaina augo 1,77 euro iki 55,64 euro ir tinklas liko ketvirtoje vietoje.

„e-Rimi“ didino kainą 1,66 euro iki 57,44 euro ir lieka penktoje vietoje. „Rimi“ kaina išaugo 4,54 euro iki 58,17 euro ir yra šeštoje vietoje. „Barboros“ kaina augo 0,95 euro iki 63,2 euro ir yra septintoje vietoje. 

„Matome, kad pigiausių prekių krepšelis dar labai stipriai nekyla, bet žinomų prekių ženklų jau lekia pirmyn. Pakalbėjus su tinklų atstovais, jie sako, kad tiekėjai toliau siunčia pranešimus apie kainų pakėlimus“, – teigiama pranešime. 

Visos prekių kainos neabejotinai kils, bet augimo tempas labai priklausys nuo tinklų. Matyti, kad kyla kainų karo tikimybė, nes kai kurie tinklai neteko pirkėjų srautų, kiti nori pasididinti rinkos dalį.

Populiarių ir gerai žinomų pricer.lt produktų vidutinio krepšelio kainų 2021 rugsėjo mėnesio analizė rodo, kad per mėnesį kainos augo 1,12 euro (2,7 proc.), per metus – didėjo 3,87 euro (10 proc.). 

Iš pricer.lt stebimų 52 prekių kainų brango 28 prekės, pigo 19 prekių. Labiausiai brango bulvės, saulėgrąžų aliejus, juoda duona, pienas, malta kava.

Palyginti ramią kainų požiūriu vasarą keičia audringas ruduo. Prasti derliai, trūkinėjančios logistinės grandinės, prekių trūkumas „atskirose šalyse šią kainų audrą, matyt, pavers cunamiu“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video