Pagaliau nugreideriuotas kelias į Beinaičius

 Pagaliau nugreideriuotas kelias į Beinaičius

Beinaičių kaimo gyventojai negalėjo patikėti savo akimis – jų kelyje darbavosi greideris, kuris sutvarkė duobes./Kaimo gyventojų nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaimo gyventojai jau dvi dešimtis metų prašo asfaltuoti kelią į kaimą. Ypač sudėtinga situacija susidarė esant tokioms oro sąlygoms, ir važiuoti duobėmis išmuštu žvyrkeliu tapo labai sudėtinga. Tačiau vos tik Kėdainiuose apsilankė LR susiekimo ministras Marius Skuodis, jau kitą dieną šiame kelyje dirbo kelininkų technika, kelias buvo tvarkomas.

Važiuoti sudėtinga

Beinaičių kaimo seniūnaitis Tomas Mickevičius, vietos bendruomenė, aktyvūs gyventojai ne kartą kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę aiškindamiesi, kodėl po žiemos tokia prasta kelio Šėta–Beinaičiai–Nociūnai būklė.

Šis kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, tad savivaldybė čia nieko negali padaryti, tik siųsti prašymus, skundus, raginti, prašyti.

Prašo gyventojai

Gyventojai jau dvidešimt metų prašo asfaltuoti kelio ruožą iki Beinaičių kaimo, tačiau jų prašymai atsimuša lyg į sieną.

„Aš esu kaimo naujakurys. Mūsų kaimas labai šaunus, čia gyvena daug žmonių, kurie dirba visame Kėdainių rajone, net Kaune.

Kodėl mes turime važinėti tokiu duobėtu žvyrkeliu, kodėl niekas jo neasfaltuoja, niekaip nesuprantu“, – pyko Beinaičių bendruomenės narys Skirmantas Laužikas.
Gadinama danga

„Rinkos aikštei“ pasidomėjus, kokia situacija dėl žvyrkelių greideriavimo, Giedrė Čekavičienė,

AB „Kelių priežiūra“ komunikacijos skyriaus vadovė, pabrėžė: „Suprantame, kad vairuotojai susiduria su sudėtingomis sąlygomis, tačiau, kol neišėjo įšalas, profiliuoti negalime, nes gadinama danga“.

Gyventojai jau dvidešimt metų prašo asfaltuoti kelio ruožą iki Beinaičių kaimo, tačiau jų prašymai atsimuša lyg į sieną.

Aut. past.

Lankėsi ministras

Tačiau po to, kai vasario 10-ąją Kėdainiuose apsilankė LR susiekimo ministras M. Skuodis ir jo komanda bei Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius, reikalai pajudėjo.

Drauge su Kėdainių rajono savivaldybės vadovais ir atsakingais specialistais ministras M. Skuodis apžiūrėjo Kėdainių mieste esančių objektų būklę.

Vizito aptarimo metu kalbėta ne tik apie aplankytus objektus, kaip ir kada galima tikėtis jų sutvarkymo, bet ir kelti klausimai dėl žvyrkelių Šėta–Beinaičiai–Nociūnai ir Čekiškė–Langakiai–Pesliškės asfaltavimo perspektyvos.

Tačiau ministras daug vilčių nesuteikė ir sakė, kad visi keliai bus asfaltuojami pagal numatytą tvarką.

Po vizito reikalai pajudėjo

Tačiau jau kitą dieną Beinaičių kaimo gyventojai negalėjo patikėti savo akimis – jų kelyje jau darbavosi greideris, kuris sutvarkė duobes.

„Na, tikrai kažkoks stebuklas įvyko, valio, pagaliau, negalime patikėti, kad kelią greideriuoja. Pagaliau galėsime normaliai pasiekti namus. Galime konstatuoti – įvyko stebuklas“, – apibendrino kaimo naujakurys S. Laužikas.

Ar šie įvykiai tebuvo sutapimas, ar ministro vizitas išties paspartino kelio greideriavimą, nežinia, bet beinaitiškiai džiaugiasi, kad bent kiek pagerėjo jų kelio būklė.

4 Komentarai

  • Skaistgirius pamiršo turbūt.

  • 21 amžius?

  • yra mieste dar neasfaltuotų gatvių. o čia naujakyrys nusipirko namuką pigiai kažkokiam kaime dėl to pigiai, kad susisiekimas prastas, dabar padarykite jam asfaltą mat iki pat kiemo. reikėjo kurtis prie asfalto. kalnas eina pas mohametą ar mohametas pas kalną? mieste prašėm asfaltuoti 200m gatvelę- teko 30% patiems sumokėti. o čia autostradą prašom pas naujakurį už 10mln padarykim mes visi susimetę mokesčių mokėtojai…..

  • Žmonės kaimuose nuo seno gyvena ir pagal tave jie turi trankytis vos pravažiuojamu keliu? Tai mieste gali kelis km pavažiuoti žvyrkeliu. Ant asfalto gimus- iki „centro“ nedaeina.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video