Paaiškėjo šokiruojantis faktas: sodininkų bendriją kažkas skandino piktybiškai

 Paaiškėjo šokiruojantis faktas: sodininkų bendriją kažkas skandino piktybiškai

Paaiškėjo, dėl ko Kėdainių miesto seniūnijai priklausančiame Justinavos kaime skendo sodai./Sodininkų nuotr.

Prieš keletą savaičių „Rinkos aikštė“ rašė apie susidariusią neeilinę situaciją Kėdainių miesto seniūnijai priklausančiame Justinavos kaime – čia skendo sodai. Gyventojai ir sodininkai skambino pavojaus varpais, mat buvo užlieti nameliai, daržai ir keliai. Kėdainių rajono savivaldybė sureagavo į gyventojų skundą, o tuomet ir paaiškėjo šokiruojantis faktas – sodininkų bendriją kažkas skandino piktybiškai.

Pranešė gyventojai

Netekę kantrybės prieš keletą savaičių skęstančius sodus telefone esančia vaizdo kamera nufotografavo ir paviešino sodininkai Aldona ir Vytautas Rimeikiai.

Sutuoktiniai turi sodą sodininkų bendrijoje „Rasa“.

„Labai prastas kelių tvarkymas, drenažas išvis tragedija. Skęsta mūsų sodai. 10–15 sodo sklypų užlieti, visa pakrantė plaukia.

Užlieti ne tik sklypai, bet ir kelias, pastatai, nameliai. Nors vanduo šią savaitę jau po truputį senka, bet vaizdas baisus“, – atsiduso ilgametė sodininkė Aldona.

Reagavo savivaldybė

Justinavos kaime įsikūrusių sodininkų bendrijų pirmininkai kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę ir pranešė apie neeilinę situaciją.

Į įvykio vietą atvyko Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus specialistai.

„Gavau ataskaitą iš Melioracijos skyriaus dėl apsemtų sklypų bendrijoje. Buvau šokiruotas tokio neprotingo saviveiklos veiksmo.

Prieš pat potvynį pats apžiūrėjau pylimo pralaidą, viskas buvo tvarkoje.

O tuomet kažkas piktybiškai užkišo lentą, kad padarytų žalos sodininkams“, – pranešė Justinavos pirmininkas Marius Čižeika.

Gyventojai ir sodininkai skambino pavojaus varpais, mat buvo užlieti nameliai, daržai ir keliai. Kėdainių rajono savivaldybė suragavo į gyventojų skundą, tuomet ir paaiškėjo šokiruojantis faktas – sodininkų bendriją kažkas skandino piktybiškai.

Aut. past.

Įrengta kliūtis

Specialistai nustatė, dėl ko buvo užlieta sodininkų bendrija, sodų sklypai, daržai ir nameliai.

„Nuvykus apžiūrėti sausio 30 dieną, uždoryje buvo rasta įrengta kliūtis – specialiai užkišta lenta iš Nevėžio pusės.

Pakilus vandens lygiui, dėl kliūties vanduo pateko į sodų bendriją.

Šiuo metu kliūtis pašalinta.

Prašome, kad gyventojai neužsiimtų saviveikla“, – cituojamas Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialistas Saulius Jacius.

Nori dėmesio

Tačiau sodininkų bendrijų atstovai pasigenda daugiau dėmesio.

Sodininkų bendrijų vadovai stengiasi, kad problemos būtų sprendžiamos, tačiau vieniems sodininkams jos tiesiog yra per didelė našta.

„Prasta ta mūsų vadinama drenažo sistema, prasti tie drenažiniai grioviai. Reikia viską tvarkyti, Ilgojoje gatvėje reikia įrengti sistemą, nes ten praktiškai nieko nėra.

Mes stengiamės, norėjome Ilgąją gatvę atiduoti savivaldybei, kad perimtų savo žinion. Norime sutvarkyti, bet reikia išties daug darbų nuveikti“, – atviravo sodininkai.

4 Komentarai

  • Norejo kad suliniai butu pilni vandens, tikrai svetimas neatejo ir neuzkimso

    • Butina policijai perduoti sita reikala kad istirtu, o ne prasyti kad saviveikla sodininkai neuzsiimtu. Tai yra chuliganizmas, gyventoju turto naikinimas visuomenei pavojingu budu, uz tai gresia rimta atsakomybe. Ir kodel priejimas prie sklendes neuztvertas? Nuo teroristu tvora neapsaugos, bet nuo saviveiklininku apsaugotu

    • Kaip pries kiek metu atgal skendo Siponiu kaimas po stiprios liuties, buvo issiaiskinta, kad patys zmones buvo uzkimse pralaida, kad vandens turetu vasara, tai vat ir paskendo

  • Vadinasi ,pralaidos dangtį reikia atidarinėt -uždarinėt kokios tai sliekinės pavaros konstrukciniu įrenginiu,kad kiekvienas be specialaus instrumento jo pakelt negalėtų.Kas ten žino,gal tikrai čia darbas tų,kurių sklypai aukščiau ir dėl drenažo veiklos juose nuseko vanduo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video