Oro tarša mieste nukrito

 Oro tarša mieste nukrito

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Pastarosiomis dienomis tvyrant labai sausiems ir karštiems orams Kėdainiuose buvo padidėjęs oro užterštumas. Kaip informuoja Aplinkos apsaugos agentūra (AAA), birželio 23 d. kietųjų dalelių (KD10) koncentracija Kėdainiuose viršijo žmonių sveikatos apsaugai nustatytą paros ribinę vertę (KD10 pasiekė 55 µg/m³ koncentraciją). Kitų teršalų viršijimų neužfiksuota. Tiesa, praslinkus smarkiems lietums, situacija tapo kiek geresnė.

AAA Oro kokybės vertinimo skyriaus vyriausioji specialistė Solveiga Pajarskienė pažymi, jog yra net kelios mieste viršytos taršos priežastys.

„Taršus epizodas sietinas su besitęsiančia kaitra, transporto ir pakeltąja tarša, taip pat vykdomų statybos darbų. Be to, dalis teršalų pietryčių krypčių oro masių galėjo būti atnešti iš kitų šalių“, – sakė S. Pajarskienė.

Anot specialistės, birželio 24-ąją situacija pagerėjo dėl praėjusių trumpalaikių liūčių. Užterštumas sumažėjęs, kietųjų dalelių (KD10) koncentracija sumažėjo beveik perpus.

Anot G. Muzniko, buvo imamasi visų galimų priemonių, kad būtų sumažinta oro tarša./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Birželio 25–27 d. vyraus palankios meteorologinės sąlygos teršalų išsisklaidymui, tad užterštumo galimybė ženkliai sumažėjusi. Vis tik savivaldybėms rekomenduojama drėkinti statybvietes ir intensyvaus eismo gatves“, – patarė S. Pajarskienė.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas „Rinkos aikštei“ teigė, jog buvo stengiamasi imtis visų įmanomų priemonių, kad oro tarša mieste būtų kuo mažesnė.

„Birželio 25-27 d. vyraus palankios meteorologinės sąlygos teršalų išsisklaidymui, tad užterštumo galimybė ženkliai sumažėjusi. Vis tik savivaldybėms rekomenduojama drėkinti statybvietės vietas ir intensyvaus eismo gatves.

S. Pajarskienė

„Normai artėjant prie ribinės, savivaldybė kontroliavo rangovus, kad būtų dengiamos birių statybinių medžiagų (žvyro, skaldos ir kt.) krūvos, o visi pjaustymo darbai atliekami šlapiuoju būdu, taip pat buvo laistomos gatvės“, – užtikrino direktoriaus pavaduotojas.

Pasak G. Muzniko, tai buvo momentinė kietųjų dalelių koncentracija, kuri pasikeitus oro sąlygoms nukrito.

3 Komentarai

  • Jokuboniene, atvažiuok į Kėdainius, nerašinek iš Kauno, juk tau nesmurdi Kedainiai, geriau ieškoj priežasčių, gavai negi apdovanojimą už tsi , kad rašai neobjektyviau.

  • Pajarskienė super! Tikra savo srities specialistė.

  • Mylim Solveigą!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video