Nuspręsta: nuo penktadienio uždarose patalpose kaukės – privalomos

 Nuspręsta: nuo penktadienio uždarose patalpose kaukės – privalomos

BNS (Juliaus Kalinsko) nuotr.

BNS ir rinkosaikste.lt inf.

Dėl šalyje sparčiai blogėjančios COVID-19 situacijos Vyriausybė patvirtino reikalavimą nuo penktadienio, spalio 1 dienos, uždarose patalpose dėvėti kaukes. Iki šiol turintiesiems galimybių pasą kaukių dėvėjimas buvo rekomenduojamas. Taip pat patvirtinta rekomendacija tiek viešiems, tiek privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

„Visų pirma nustatoma, kad operacijų vadovo sprendimai, įskaitant veido kaukių dėvėjimą uždarose patalpose, būtų privalomi nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu, ar be jo, ir nebūtų rekomendacinio pobūdžio“, – per Vyriausybės posėdį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis pažymėjo, kad išlieka ir anksčiau galiojusios išimtys – kaukės neprivalomos neįgaliesiems, jei jie dėl sveikatos būklės negali jų dėvėti, teikiant paslaugas, kurių neįmanoma suteikti su kauke, taip pat valgant viešojo maitinimo įstaigose ir kino teatruose.

„Atsakomybė už kaukių dėvėjimo reikalavimo nesilaikymą tektų klientams ir paslaugų gavėjams. Taip pat nutarimu mes rekomenduojame tiek viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu. Šie pakeitimai įsigaliotų nuo penktadienio“, – pakeitimus pristatė ministras.

Ministrų kabinetas pritarė šiems nutarimo dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo pakeitimams.

Privalomas kaukes valdžia grąžino blogėjant epidemiologinei situacijai.

Lietuva praėjusią savaitę įžengė į blogiausią, juodąją, pandemijos zoną.

3 Komentarai

  • Kam tos kaukės kurie turi tuos pasus. O ką daryti žmogui kuris per tas kaukias būna sunku kviepuoti. Nors ir turi tą skiepų pasa.

  • Saunu, Uspaskienes ir kitu antivakseriu anti valstybines sapaliones duoda vaisiu.

  • Tai Tamulis užsidės kaukę ar ne? Jam taip svarbu, kad deduliukai ir babulytės matytų jo veiduką?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video