Nuo šiol vaistinėse ukrainiečiams nemokamai bus išduodami receptiniai vaistai

 Nuo šiol vaistinėse ukrainiečiams nemokamai bus išduodami receptiniai vaistai

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Nuo šiol valstybės biudžeto lėšomis ukrainiečiams vaistinėse bus apmokami receptiniai vaistiniai preparatai, kuriuos gydytojas paskyrė pacientui pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą ligų sąrašą. Receptiniai vaistai bus valstybės apmokami visiems Ukrainos piliečiams, nepriklausomai nuo jų amžiaus, kurie yra nedrausti ir registruoti MIGRIS sistemoje. „Eurovaistinė“ informuoja, kad receptinius vaistus ukrainiečiai gali įsigyti bet kurioje vaistinėje.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė teigia, kad vaistinių tinklas jau yra pasirengęs receptinių vaistų išdavimui ukrainiečiams pagal naująją tvarką:

„Sulaukę Sveikatos apsaugos ministerijos naujienų apie ruošimąsi atnaujinti receptinių vaistų kompensavimą Ukrainos piliečiams, iš karto ėmėmės vidinių sistemų atnaujinimo darbų, leisiančių užtikrinti sklandų pacientų aptarnavimą visame mūsų vaistinių tinkle. Mūsų vaistininkai jau gerai susipažinę su naujausia receptinių vaistų išdavimo tvarka bei yra pasirengę ne tik išduoti vaistus, bet ir suteikti reikiamą konsultaciją pacientams“, – pasakoja R. Lipnevičiūtė.

Receptinių vaistų atsiimti į vaistinę atėjusiems Ukrainos piliečiams su savimi reikėtų turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir (arba) užsieniečio registracijos pažymėjimą, taip pat pateikti ESI numerį. Jei dėl paciento receptinio vaisto kreipiasi kitas asmuo, jis farmacijos specialistui turi pateikti užsieniečio asmens kodą (jei užsienietis jį turi), vardą ir pavardę bei ESI numerį.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė teigia, kad vaistinių tinklas jau yra pasirengęs receptinių vaistų išdavimui ukrainiečiams pagal naująją tvarką.

„Eurovaistinės“ atstovė primena, kad įsigyjant įsigyti receptinių vaistinių preparatų, tiek Ukrainos, tiek Lietuvos piliečiams svarbu su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą:

„Jeigu visuomet vaistinėse įsigyjant receptinius vaistus su savimi atsinešdavome asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, tai prasidėjus COVID-19 pandemijai įpratome prie kitos tvarkos, kai pakakdavo vaistininkui padiktuoti savo asmens kodą. Visgi pasibaigus ekstremaliajai situacijai šalyje, norime priminti, kad prieš įsigyjant receptinį vaistą yra būtina pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę“, – sako R. Lipnevičiūtė.

7 Komentarai

  • kodėl mes brangiausiai Jauropoje mokame už vaistinėse parduodamą kreidą.

  • O gudobelės ekstraktą(bojarašnik)irgi gaus nemokamai?.

    • O aš kreida,kreida…

  • kad jiems ir mašinos nemokamai nebus dalinamos?Gal pats laikas rokiruotis į ukrainiečius?

  • Atsibodo tie xoxolai darmajedai tegu valina namo krysos visko nemokamai .tegu pisa urodai nahui

    • Vatnikai persprogs.

  • Maladcy Kidainiju vatnykai, kad palaykate Rosyja. Za to aš jumis yš maną Vikandas fabryką po dydelę lyadų parcyją su maną spermą pagardinimui yteiksyju kikvienam.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video