Nuo sausio – didesnės socialinės išmokos

 Nuo sausio – didesnės socialinės išmokos

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

BNS inf.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė nuo kitų metų sausio padidinti socialinės paramos išmokų atskaitos rodiklių dydžius, taip siekiant mažinti skurdą ir socialinę atskirtį. Bazinė socialinė išmoka (BSI) didės 2 eurais iki 42 eurų, šalpos pensijų bazė (ŠPB) – 7 eurais iki 150 eurų, tikslinių kompensacijų bazė (TKB) – 6 eurais iki 126 eurų, o valstybės remiamų pajamų (VRP) dydis – 1 euru iki 129 eurų. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia, kad padidėjus šalpos pensijų bazei šalpos išmokos, priklausomai nuo išmokos rūšies ir gavėjų kategorijos, padidės nuo 3,5 euro (šalpos našlaičių pensija) iki 15,75 euro (šalpos neįgalumo pensija asmenims, netekusiems 100 proc. darbingumo iki 24 metų amžiaus). 

Padidėjus tikslinių kompensacijų bazei, tikslinės kompensacijos, priklausomai nuo nustatytų specialiųjų nuolatinės slaugos ar priežiūros (pagalbos) poreikių, padidės nuo 3,6 iki 15,6 euro.

Padidinus valstybės remiamoms pajamoms, teigia ministerija, vidutinis socialinės pašalpos dydis augtų nuo 107,7 iki 109 eurų.

Papildomų lėšų poreikis pokyčiams įgyvendinti – 57,8 mln. eurų, iš jų 53,5 mln. eurų iš valstybės biudžeto ir 4,3 mln. eurų iš savivaldybių biudžetų.

Su BSI susijusias išmokas ir paramą gauna apie 600 tūkst. asmenų. Šalpos išmokas gauna apie 60 tūkst. asmenų. Tikslines kompensacijas gauna neįgalieji (apie 91 tūkst. asmenų), kuriems nustatyti specialieji poreikiai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video