Nuo Naujųjų parlamentarai į Seimą pateks tik su galimybių pasu

 Nuo Naujųjų parlamentarai į Seimą pateks tik su galimybių pasu

BNS Luko Balandžio nuotr.

BNS ir rinkosaikste.lt inf.

Nuo sausio parlamentarai į Seimą įeiti galės tik su galimybių pasu. Seimas ketvirtadienį 89 balsais: „už“, 17 – „prieš“, 19 parlamentarų susilaikius, priėmė tokią Seimo statuto pataisą. Ji įsigalioja nuo sausio 1 dienos.

Numatyta, kad šalyje paskelbus ekstremalią situaciją dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės arba paskelbus karantiną Seimo narys gali įeiti į Seimo rūmus pateikęs dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams.

Jeigu tokio dokumento neturintis parlamentaras nedalyvaus Seimo ar komitetų, komisijų posėdžiuose, bus laikoma, jog posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Taip pat pandemijos metu Seimo narys rinkėjus į susitikimus uždarose patalpose galės kviesti tik tuo atveju, jeigu turi tokį dokumentą.

Premjerė Ingrida Šimonytė prieš balsavimą teigė, kad Seimas priimtų etišką sprendimą, jei įvestų reikalavimą parlamentarams įeinant į Seimo rūmus turėti galimybių pasą.

„Aš manau, kad tai yra natūralus sprendimas, jeigu mes jau reikalaujam galimybių paso įeinant į įvairias vietas, kur žmonės susiburia, būtų labai etiška, jei pats parlamentas tokius sprendimus priima“, –sakė I. Šimonytė.

Premjerė taip pat priminė, kad panaši tvarka nustatyta kaimyninėje Latvijoje. 

„Tarkime, Latvijoje, kur buvo nustatyta pareiga tam tikrų profesijų žmonėms skiepytis, Latvijos parlamentas priėmė sprendimą savo pačių atžvilgiu, kad žmonės, kurie neskiepyti, neturi galimybės dalyvauti parlamento posėdžiuose“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Jeigu tokio dokumento neturintis parlamentaras nedalyvaus Seimo ar komitetų, komisijų posėdžiuose, bus laikoma, jog posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Aut. past.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad įvesdamas galimybių pasą Seimas parodytų pavyzdį žmonėms: „Seimo nariai turi rodyti pavyzdį“.

Pataisą inicijavęs Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma sakė, kad ši pataisa padėtų Seimui išvengti kritikos, jog paprastiems piliečiams nustatomos vienos taisyklės, o parlamentarams – kitos.

Vyriausybės sprendimu tam tikrų profesijų atstovai, jeigu nėra pasiskiepiję nuo COVID-19, privalo reguliariai testuotis. Nuo gruodžio valstybė atsisakė mokėti už jų testus, tai turi daryti patys darbuotojai arba jų darbdaviai, jei sutinka. Nesitestuojantys asmenys nušalinami nuo darbo.

Šiuo metu norint patekti į Seimo rūmus galimybių pasą privalu pateikti visiems lankytojams, žurnalistams ir kanceliarijos darbuotojams.

Seimo valdyba dar vasarą svarstydama tvarką dėl galimybių paso reikalavimo iš lankytojų ar darbuotojų, aptarė ir galimybę reikalauti jo iš parlamentarų. Vis dėlto tąkart konstatuota, kad valdyba neturi įgaliojimų parlamentarams užverti durų į jų darbo vietą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video