Nuo ledo kelio nuslydo keleivinis autobusas: gyventojai baiminasi dėl mokinių saugumo

 Nuo ledo kelio nuslydo keleivinis autobusas: gyventojai baiminasi dėl mokinių saugumo

Nors nuotraukos ir nekokios kokybės, tačiau jose matosi nuo kelio nuslydęs keleivinis „Kėdbuso“ autobusas „Otokar“. Nelaimė įvyko neprivažiavus Beinaičių kaimo./Vietos gyventojų nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pastarosios dienos tapo tikru išbandymu vairuotojams. Eismo sąlygos daug kur jau antradienio rytą tapo labai sudėtingos. Kėdainių mieste ir rajone pasipylė smulkios techninės avarijos. Neišvengta ir rimtesnių nelaimių. Nuo kelio lėkė ne tik lengvieji automobiliai, bet ir sunkiasvorė technika. Trečiadienio rytą nuo ledu padengto kelio nuvažiavo keleivinis autobusas, pagalbos prireikė ir į eismo įvykį atskubėjusiam policijos pareigūnų ekipažui.

Tikslo nepasiekė

Po 7 valandos ryto Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos kelyje Šėta–Beinaičiai–Nociūnai ties posūkiu nuo kelio į griovį nuslydo keleivinis „Kėdbuso“ autobusas „Otokar“. Nelaimė įvyko neprivažiavus Beinaičių kaimo.

Laimei, autobuse nebuvo keleivių, vairuotojas dar nespėjo įlaipinti žmonių artimiausiame kaime. O šiuo maršrutu įprastai kaimo vaikai važiuoja į mokyklą.

Suskubo padėti

Vietos gyventojai nustebo, kad į keblią situaciją pakliuvusiam maršrutinio autobuso vairuotojui niekas neskubėjo padėti.

Nelaimė įvyko neprivažiavus Beinaičių kaimo./Vietos gyventojų nuotr.

„Autobusas turėjo mūsų vaikus vežti. Bet taip ir neatvažiavo. Negana to, žmonės piktinosi, kad autobuso vairuotojas paliktas likimo valioje.

Dar 9 valandą ryto autobusą atkasinėjo. Padėjo vietos gyventojai. Su technika atvažiavo mūsų ūkininkas Tomas Mickevičius.

Jis puolė padėti į nelaimę patekusiam vairuotojui. Jokių tarnybų matyti nebuvo“, – informavo vietos gyventoja Aušra Pliginienė.

Baiminasi nelaimės

„Rinkos aikštė“ susisiekė su „Kėdbuso“ atstovais. Šie paaiškino, kad situacija yra išties neeilinė ir labai kebli.

Neišvengta ir rimtesnių nelaimių. Nuo kelio lėkė ne tik lengvieji automobiliai, bet ir sunkiasvorė technika.

Aut. past.

„Autobusas važiavo maršrutu Kėdainiai–Šėta per Lukšius ir netoli Beinaičių kaimo nuslydo nuo kelio.

Vairuotojas paaiškino, kad keliu važiuoti neįmanoma, autobusas tiesiog nučiuožė nuo kelio. Laimei, vairuotojas nenukentėjo.

Truputį apdaužytas bamperis, tačiau autobusas apgadintas nežymiai. Laimė, kad jis dar nespėjo kaimeliuose surinkti keleivių, nes tuo maršrutu važiuoja vaikai į mokyklą“, – dėstė bendrovės atstovas Evaldas Cicėnas.

Negali rizikuoti

Keleivių vežimo bendrovės atstovas teigė, kad daugiau negali rizikuoti vairuotojo ir keleivių sveikata, ir autobusas važiuos, kai tai bus įmanoma daryti saugiai.

Vietos gyventojų nuotr.

„Dabar žmonės nebuvo sužaloti, bet mes rizikuoti negalime. Negalime rizikuoti nei vairuotojo, nei keleivių sveikata.

Šiuo metu kelias neišvažiuojamas, mes šiandien ten autobuso neleisime, o kitą dieną matysime, kaip bus.

Bandome susisiekti su tarnybomis, prašome imtis veiksmų, nes mes negalime išvažiuoti ir teikti savo paslaugų.

Mes net techninės pagalbos negalėjome siųsti, nes būtų mūsų sunkvežimis nuslydęs. Jis niekaip neištrauktų autobuso, būtų buvę dar blogiau“, – trečiadienį per pietus paaiškino  bendrovės atstovas.

Prireikė pareigūnams

Kaip ir buvo minėta anksčiau, į pagalbą vairuotojui suskubo vietos ūkininkas su savo technika.

Pagalbos prireikė ir į eismo įvykį atskubėjusiam policijos pareigūnų ekipažui.

Aut. past.

Vietinių pagalbos prireikė ir į eismo įvykį atskubėjusiam policijos pareigūnų ekipažui.

„Slydo ir pareigūnų mašina. Ji nebuvo nuo kelio nuslydusi, bet išvažiuoti sekėsi sunkiai, tad žmonės ją stūmė. Būrys vietos gyventojų suskubo į pagalbą.

Jei taip bus ir toliau, mes savo vaikų į mokyklą neleisime, nes tai pavojinga jų sveikatai, o mūsų niekas negirdi“, – dėstė vietos gyventojai.

Įvykiai kartojasi

Vertėtų priminti, kad šiame kelyje įvykiai kartojasi.

2019 metų sausį kelyje Šėta–Beinaičiai–Nociūnai, ties Lukšių geležinkelio stotimi, nuo kelio nuslydo „Kėdbuso“ autobusas „Mercedes Benz“.

Laimei, ir tąkart autobusas, važiavęs maršrutu Kėdainiai–Šėta per Lukšius, buvo be keleivių. Minėtame kelyje taip pat neišsilaikė ir į pakelės griovį nuvažiavo sunkvežimis „Iveco“.

Nuslydo net ir smėlio bei druskos mišinį barsčiusi kelininkų sunkiasvorė technika – sunkvežimis „Renault“.

4 Komentarai

  • Žinoma pavojinga kelio atkarpa,bet tai nė motais kelininkams.Nukentėję pretenzijas reikš juk Kėdbusui…

  • tai ką nejaugi niekas nėra atsakingas už kelių priežiūrą?????????????????????

  • As kaltinu visus, visi kalti!

  • Tamuli jau dvi savaites į darbą veža vairuotojas, pats nevažiuoja ir nevairuoja.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video