Nuo gruodžio 15 d. įsigalioja draudimas gaudyti kai kurias žuvis

 Nuo gruodžio 15 d. įsigalioja draudimas gaudyti kai kurias žuvis

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Nuo gruodžio 15 iki sausio 31 d. vėgėlių žvejyba draudžiama visuose vandens telkiniuose. Taip pat šiuo laikotarpiu draudžiama žvejoti tamsiuoju paros metu, nuo saulės laidos iki patekėjimo (vadovaujantis įrašais kalendoriuje), pagrindinėse vėgėlių nerštavietėse – Nemuno upėje nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžio upėje nuo žiočių iki Babtų tilto, dėmesį atkreipia Aplinkos apsaugos departamentas.

Vėgėlių žvejybos draudimas skirtas apsaugoti šių žuvų populiaciją neršto metu ir gausinti šių žuvų išteklius. Prasidėjus vėgėlių gaudymo draudimui aplinkosaugininkai tikrins, ar laikomasi taisyklių ir žvejojama atsakingai. 

Draudimo laikotarpiu už bet kokiu būdu sugautas vėgėles bus taikoma administracinė atsakomybė iki 300 eurų bauda, konfiskuojami žvejybos įrankiai, valtys ir kitos žvejybos priemonės. 

Taip pat asmenys turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – sumokėti po 240 eurų už kiekvieną sugautą vėgėlę.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.

2 Komentarai

  • Už vieną vėgėlę 300+240.Velniop jas,geriau jau ikrus šaukštu.

    • VYGYLĖ yra maną žuvys, nybandykyt gaudyty blyat vot. Būtynay balsuoukyt za VYGYLĖ y smaukykyt!!!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video