Numarina net ir gražiausias abiturientų išleistuvių tradicijas

 Numarina net ir gražiausias abiturientų išleistuvių tradicijas

BNS Kęstučio Vanago nuotr.

Daugelyje Kėdainių rajono gimnazijų išleistuvių šiais metais nebus

Įsibėgėjo brandos egzaminų sesija. Tačiau šiais metais ji baigsis labai neįprastai – daugelyje gimnazijų gilias tradicijas turėjusios išleistuvės ir atestatų įteikimo ceremonija nevyks. To priežastis – pirmą kartą abiturientai gaus ne popierinius zinius atestatus, bet elektroninius. Tai reiškia, kad gavę unikalų kodą ir prisijungę prie sistemos, mokiniai patys galės atsispausdinti brandos atestatus, jei jiems to reikės. Tad ir išleistuvių organizuoti beveik niekas nebesivargina.

Šie metai bus pirmieji, kai numarinama ši graži tradicija, puoselėta ištisus dešimtmečius ir ėjusi iš vienos kartos į kitą. O tai beveik neabejotinai reiškia, kad šiemet nesuorganizavus išleistuvių, niekam tikriausiai nebereikės jų nei kitais, nei dar vėlesniais metais. Taip sunaikinama dar viena bendrystės šventės, abiturientams paliekanti prisiminimus visam gyvenimui. Matyt, galutinai ateina laikas, kai tikrai jau niekam ir nieko nebereikia. Kėdainių rajono gimnazijų vadovybė ir bendruomenė dėl tokių pokyčių yra dvejopos nuomonės.

Išleistuvių nebuvimas – labai blogas sprendimas

Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas naujosiomis tradicijomis yra pasipiktinęs ir teigia nesuprantantis, kam reikėjo žlugdyti daugelį metų vyravusią gražią atsisveikinimo su mokykla ir jos bendruomene tradiciją.

„Labai blogai yra, labai blogas sprendimas. Būdavo susirenka tėvai, seneliai, draugai, abiturientai pasipuošia, juos sveikina su brandos atestato įteikimu – gražiausia šventė mokykloje. Dabar jos nebėra. Tai apie kokią mes lietuvybę galime kalbėti? Mes ją katastrofiškai griauname. Nežinau, kodėl mes taip darome. Mes pasauliui įdomūs esame kaip lietuviai, o ne pilka masė“, – savo nuomonę dėstė Akademijos gimnazijos direktorius.

Paklaustas, ar gimnazijos bendruomenė negali pati, savo iniciatyva suorganizuoti išleistuvių šventės, L. Tauginas kalbėjo: „Mes apie tai svarstome, bet kokia viso to intencija? Ką aš pasakysiu susirinkusiems vaikams? Gero skrydžio? Ir viskas. O be to, ir patiems vaikams jau nėra įdomu, nes kiekvienas egzaminų sesiją baigia skirtingai ir planuojasi savo laiką – kas dirba, kas atostogauja, kas dar kažką daro.

Apskritai man, kaip mokytojui, kaip direktoriui, tai yra visiškas blogis“.

Daugelyje gimnazijų gilias tradicijas turėjusios išleistuvės ir atestatų įteikimo ceremonija šiais metais nevyks./ „Rinkos aikštės“ archyvo Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Gimnazijos baigimo akcentai – paskutinio skambučio bei Padėkos ir meno šventėse

Panašios, tik ne tokios kategoriškos nuomonės yra ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos, kurios duris šiais metais užvers 119 abiturientų, direktorius Gintaras Petrulis.

„Išleistuvių ir atestatų įteikimo šventės nebebus, nes nėra, ką įteikti. Visi akcentai buvo sudėti į paskutinį skambutį, kuris vyko miesto parke. Taip pat turėjome Padėkos ir meno šventę, kurios metu buvo apdovanoti dvidešimt trys mokytojai, paruošę trisdešimt šešis vaikus olimpiadoms, kuriose vaikai laimėjo prizines vietas. Taip pat į ją buvo kviečiami ir apdovanojami ir dvyliktokai. O jei po egzaminų sesijos matysime, kad yra labai gerai egzaminus išlaikiusių vaikų, tuomet ir spręsime, gal su jais susitiksime atskirai, kartu su tėvais pasidžiaugsime jų rezultatais“, – sakė G. Petrulis.

Jis taip pat pažymėjo, jog dalis abiturientų jau iš karto buvo pranešę, kad vadinamoje atestatų įteikimo šventėje nedalyvautų, nes jau turi tolimesnių planų.

Anksčiau taip pat būdavo, kad ne visi galėdavo atvykti į atestatų įteikimo šventę. Dabar, atlikus mokykloje apklausą, paaiškėjo, kad dar daugiau vaikų neplanavo į ją atvykti. Taigi, atsižvelgiant į tokį abiturientų sprendimą ir tai, kad nėra, ką įteikti, nusprendėme nieko ir neorganizuoti.

G. Petrulis

„Jeigu nereikės perlaikyti neišlaikytų egzaminų, vaikai jau birželio mėnesį juos išlaiko ir jiems laisvas laikas. O laukti iki liepos antros pusės ne visi gali. Anksčiau taip pat būdavo, kad ne visi galėdavo atvykti į atestatų įteikimo šventę. Dabar, atlikus mokykloje apklausą, paaiškėjo, kad dar daugiau vaikų neplanavo į ją atvykti. Taigi, atsižvelgiant į tokį abiturientų sprendimą ir tai, kad nėra, ką įteikti, nusprendėme nieko ir neorganizuoti“, – paaiškino „Atžalyno“ gimnazijos direktorius.

Pasidomėjus, ar neapima nostalgija prisiminus ankstesnių metų atestatų įteikimo ir išleistuvių šventes, pašnekovas neslėpė, jog ne tik pedagogai, bet ir kai kurie moksleiviai ją išties jaučia.

„Prie ko pripranti, tas atrodo ir geriausia, – šypsojosi G. Petrulis. – Žinoma, gražu, kai įteiki atestatus, atsisveikini su vaikais, juos pagiri. Ta šventė tikrai būdavo prasminga.“

Planavo pikniką, bet suabejojo

Apmaudo, kad šventė nyksta, neslėpė ir Kėdainių šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė.

„Planavome rengti abiturientų ir tėvų pikniką gimnazijos kiemelyje, bet po paskutinio skambučio susilaikėme ir dar nesame nusprendę, ar ją rengsime. Todėl, kad per paskutinį skambutį tėvai atėjo su gėlėmis, su sveikinimais – akcentas jau lyg ir padėtas, – kalbėjo V. Liutkienė. – Kad liepos mėnesį visi baigs, tikrai taip nebus, nes kai kurie moksleiviai baigia egzaminus laikyti birželio viduryje ir jie jau išvažiuoja, jų nebus.“

Labai blogai yra, labai blogas sprendimas. Būdavo susirenka tėvai, seneliai, draugai, abiturientai pasipuošia, juos sveikina su brandos atestato įteikimu – gražiausia šventė mokykloje. Dabar jos nebėra.

L. Tauginas

Dėl šventės rengimo, anot Šviesiosios gimnazijos direktorės, suabejota dar ir dėl to, kad į ją susirinktų vos ketvirtadalis gimnaziją baigiančių moksleivių.

„Apklausus abiturientus paaiškėjo, kad iš 120 į šventę ateitų tik apie 30 vaikų, – skaičiavo V. Liutkienė. – Kai būdavo įteikiamas atestatas, dalyvauti buvo privaloma ir neišvengiama, dabar, kai jo nėra, jiems jau atostogos.“

Nostalgijos nejaučia

Josvainių gimnazijos pavaduotoja ugdymui Jūratė Petronienė, skirtingai nei prieš tai kalbėję pašnekovai, nėra tokios pesimistinės nuotaikos ir į tai, kad nebus organizuojama atestatų įteikimo bei išleistuvių šventė žiūri kitu kampu.

„Mes organizavome šventiškesnį paskutinį skambutį, kuris vyko Kultūros rūmų salėje. Susirinko daug tėvų, buvo tikrai graži atsisveikinimo šventė. Todėl daugiau jokios šventės ir nebebus. Toks buvo tiek pačių vaikų, tiek ir tėvų sprendimas, – aiškino J. Petronienė, kuri atvirai sakė, kad jokio trūkumo dėl nevyksiančios šventės nejaučia. – Dalis vaikų jau yra įstoję studijuoti užsienyje. Taigi, jie išvažiuoja ir liepos mėnesį jų jau netgi nebebus Lietuvoje.

Planavome rengti abiturientų ir tėvų pikniką gimnazijos kiemelyje, bet po paskutinio skambučio susilaikėme ir dar nesame nusprendę, ar ją rengsime.

V. Liutkienė

Mūsų patirtis rodo, kad tik pusė vaikų ateina atsiimti atestatų. Kiti dirba, būna išvykę – labai natūraliai ta šventė atėjo iki tokio lygio, kad jos net ir nebereikia. Mes jau ir anksčiau esame pagalvoję, kad ta šventė nebeturės tokios prasmės, kokia būdavo anksčiau. Taigi, jokios nostalgijos tikrai nėra.“

Šėtos gimnazijos pavaduotoja ugdymui Neringa Širkienė taip pat patvirtino, jog baigiamojo akcento po egzaminų nebus ir šioje gimnazijoje.

„Abiturientų turime nedaug – vienuolika. Keli iš jų po egzaminų išvažiuoja dirbti į užsienį. Tad nelabai kas ir liktų, jei rengtume dar išleistuves. Mes atšventėme paskutinį skambutį, kuris ir buvo paskutinė abiturientų šventė. Aišku, kažkiek liūdna, bet toks gyvenimas ir nieko nepadarysi“, – trumpai komentavo N. Širkienė.

Pokyčių nebus

Kiek daugiau nei dvidešimt abiturientų šiais metais išugdžiusio Suaugusių ir jaunimo centro direktorė Irina Jančiukienė teigė, kad centre niekada nebuvo gyvos išleistuvių ar atestatų įteikimo tradicijos, todėl ir kažkokių pokyčių šiais metais čia nebus.

„Suaugusieji jau turi savo planų, yra dirbantys, šeimos žmonės, jų yra kiti prioritetai ir tos bendros šventės jiems jau kaip ir nebereikia, – pažymėjo centro direktorė. – Jiems svarbiausia – gauti atestatą ir toliau tvarkytis savo gyvenimą. Suaugusiems šitas dokumentas tikrai yra labai svarbus: jei jau jie pasiryžta ateiti mokytis, tai jie tikrai nori rezultato. Gaila, ne visiems pavyksta, bet aš labai džiaugiuosi, kad žmonės ateina. Šitas centras tikrai labai reikalingas, nes mes negalime manyti, kad suaugusiems nereikia vidurinio išsilavinimo, jie kaip tik nori pagerinti savo gyvenimą.“

Juolab jau kelinti metais iš eilės trims geriausiems abiturientams įteikiame ir pinigines premijas. Taigi, ta intencija bus įteikti tiek atestatai, tiek ir premijos.

A. Magyla

I. Jančiukienės manymu, net ir gimnazijose išleistuvės ateityje taps atgyvena: „Bus kitos svarbios šventės – šimtadienis, paskutinis skambutis, o išleistuvės – daugiau šeimos šventė, nes tai yra šeimos pasiekimas, kad dukra ar sūnus įgijo vidurinį išsilavinimą. Galų gale – planai jau yra visai kitokie – kur stoti, ką toliau daryti, nėra kada toje euforijoje būti, nes reikia toliau bėgti, skubėti“.

Vienintelė rajone planuoja atestatų įteikimą ir išleistuves

Regis, vienintelė rajone nepasiduodanti technologijų įtakai ir nepaisydama to, jog nebebus popierinių atestatų, yra Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos bendruomenė, nes čia išleistuvės vis tiek bus.

„Mes planuojame rengti išleistuves ir teikti atestatus, – „Rinkos aikštei“ sakė gimnazijos direktorius Alanas Magyla. – Tačiau kol kas nesame detalizavę programos ir nieko konkretesnio negaliu pasakyti.“

Direktoriaus teigimu, vietoje tikrų atestatų ketinama kurti improvizuotus ir juos įteikti abiturientams: „Juolab jau kelinti metais iš eilės trims geriausiems abiturientams įteikiame ir pinigines premijas. Taigi, ta intencija bus įteikti tiek atestatai, tiek ir premijos.

Beje, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija taip pat rekomendavo nepamiršti pažymėti mokinių dvylikos metų mokymosi faktą ir pasigaminus savo brandos atestatų pavyzdžius, t.y. atsispausdinus trafaretą, galima būtų jį įteikti abiturientui. Žinoma, jie daugiau būtų simboliniai“.

Kaip ir daugelyje gimnazijų, taip ir M. Katkaus, greičiausiai, kaip sakė A. Magyla, dalyvautų ne visi abiturientai. Tačiau šventę planuojama rengti po pakartotinės egzaminų sesijos, kuri baigiasi liepos 13 d. mokykliniu Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu.

31 Komentarai

 • Pasižiūrėkit feisbuke po Nijolės straipsniu komentarus žmonių… Nekenčia žmonės jos. Kaip ji nesuvokia, kad su savo lindimu į viešumą visai numuša žento reitingus. Paskutinis krachas su tokia komanda kurią Paulius nufotkino parke. Gašiūninė prajuokino Kėdainius, Demidovičius keistuolis čerkos negali padaryt, nėra veidų, nėra žmonių…
  Beje ir Tamulis vakar nuvylė. Sekioja jį kažkoks neūžauga vakar šventėje. Šneka nesąmones. Žmonės juokiasi.

 • To Skirmantas – turgaus babytė bijanti konkurencijos. Bijok okiti džuaugiasi.

  • Kokia konkurencija su tokia olachų komanda? Čia gėda, o ne konkurencija.

   • Nilka bijo anonimiu komentaru tsi isjunge, bet zmones tiesiai sveisiai feisbuke raso kokia ji yra. Pasiskaityti visi gali. Baisu

 • Kas be tos Nijolės darytumėt, šudo malūnai. Kaip taptumėt reikšmingi ir dideliais snukiais šunys? Melskit, kad Nijolė ilgai gyventų, o tai mirsut su ta diena.Nors ir šiandien niek neįdomus esat. Pasogendant komentarų? Nėr kur srutų pult? Nšleiskir žemyn. Palwngvės galvoj

 • Spiaudit noris kai užsuki į užsakomų komentarų skiltį.
  Parašykit ką atstovaujat. Nebalsuosim gyvenime.
  Rinkos aikšte atjunkit tuos komentarus. Gėda svetima apuma.

  • Nijolė bijo tiesos, bet žmonės jau nebebijo, feisbuke rašo atvirai ką galvoja, net Tiskūnų kultūros vadovė parašė atviraj

 • Labai gaila, kad nebus išleistuvių. Graži tradicija buvo. Visi laukėm, o dabar tuščia.
  Ir dar noriu pasakyt, kad nustokit pjautis. Kokia jūsų kultūra? Čia ne Rusija.

 • O Tomukas jau su nauja pasija vaikšto? Sako turtu nepasidalina? Gal girdėjot?

  • Jainikl3ę susirado visai mokinukę ir rurina

   • Jo pisas danar sesiolikines ir vargo nemato

 • Tai, kad Valentinas su nauja visur važinėja. Seną jau prametė pro bortą, kaip ir žmoną. Ot jum ir Binas.

  • Storulę susirado veterinarę, tai jau geriau Tankas buvo iš Medėksiu kurfeisbike kojas laižė video

   • Tai šunį laižo, tai Elensi kojas… Nu i nafig. Laižūnas tikras bynas, už tai seilesdažnai garsiai ryja

  • zmogau, ne jis , o būtent jį metė abi jo buvę oficialios žmonos

 • Tik neišjunkit komentarų. Man darbo padaugės.

  • Pačiam darbo, kitiems juoko dozė nuo ryto, labai smagu skaityti

 • Anonimai,jūs kažkaip susinumeruokit,o dabar šūdą malat,neaišku,kuris daugiausiai?

 • Kazakevičius jau oabėgo nuo Pauliaus. Sakė nei balių organziuoja nieko. O pas socdemus kitaip. Vieni baliia fetivaliai linksmybė.s ir nenurodinėja niekas ka komentuot feisbuke

 • Anoniminė bobela matyt tik po socdiemiško joninių baliaus. Pizdink iš čia.

  • Bet iš kokių punigų socbebrai balevoja? Sodybos, poilsiavietės, muzikontai, šlapsas, žvėriena…

 • Nijolė eitų ilsėtis ir nekenktų žento karjerai, bet toliau kišasi ir žendtas paskutinius populiarumo taškelius išmėtys. Labai mažai laikų surenka žentelis. Charizmos neturi, feisbuko postai jo labai prasti, nesulaukia susidomėjimo.

 • Mačiau Nijolę pailsėjusią, besišypsančią ir laimi gą.Sako daug besirūpinančių jos gerove. Dabar matau kad ir jos vaikams neabejingi. Tikrai geri tie kėdainiečiai. Vertina protingus.

  • Pasižiūrėkite FB po jos straipsniu komentarus žmonių, ot ,,gerai“ vertina. Nei vieno teigiamo ir palaikančio komentaro.

  • oi gerulis komentaras.. Super 😀

 • Seniai reikėjo tą šlamštą uzbaigti. Visiškai absurdiška šventė. Sovietinė tokia. Prie ko čia ta bendrystė? Nejuokinkit. Sukastais dantimis sėdėjau ir klausiau tu idiotišku patosu. Tikrai nemalonu prisiminti. Varyti lauk visa ta sovietizma. Dar galetu uždrausti ta idiotizmas su skalambijanciomis mašinomis. Is šalies atrodo, kad mokyklose vieni idiotai. Važiuoja gatve ir pypsina dvi paras.

  • Mokinių triukšmavimą prižiūrėjo policija nusiramink.

 • Kas ta Nijole beje??? O apie straipsni, tai jezau marija kas per antrastes dramatizavimas, kokie mes vargsai ojojoj, kokie nuskriausti, kokia stokholmo sindromo vergai…. Jei rimtai, baikit sikt ant padarytu sprendimu, kiekvienas sprendiMAS turi savu pliusu, savu minusu. is kurios puses ziuresi, stiklina pusiau pilna matysi ar pusiau tuscia. Zurnaliste akivaizdu mato tik tuscia stikline, eik issiverk i pagalve gal geriau. Apgailetina skaityt toki virkaujima.

 • Tiesiog geras straipsnis. Tamuninkai meža į kelnes. Myš dar labiau.

 • Sakė verkia socdemų babulytės kad negali po Nijolės postu komentuot ir seiliotis.. Pagailėkit, leiskit. Bus bėdos. Pusę jų turi su sveikta, su galva problemų. O tokių švenčių nereikia senai
  Atgyvenos.

 • Jei vaikas buvo laimingas mokykloje, nebuvo patyčių, tai ir atestatu įteikimo šventė gal nieko. Jei buvo kitaip, tai ta šventė jau prieš penkiolika metų buvo ne šventė. Kaune jau 2009 gimnazijoje atestato į teikimas tik oficiali dalis salėje ir viso gero. Visa šventė klube su tėvais po paskutinio skambučio.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video