Netinkamai atliekų atsikratantys gyventojai netrukus sulauks pranešimų

 Netinkamai atliekų atsikratantys gyventojai netrukus sulauks pranešimų

Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

rinkosaikste.lt, Kėdainių r. savivaldybės inf.

Aplinkos teršėjai drausminami nuolat, tačiau vis pasitaiko atvejų, kai netinkamai atsikratoma atliekomis. Net pagal 31 atvejį atliekamas aplinkybių tikslinimas ir netrukus pričiupti gyventojai gaus pranešimus atvykti į savivaldybę.

Pastaruoju metu ypač padaugėjo sodų bendrijose prie konteinerių besimėtančių senų baldų, buitinės technikos, statybinių medžiagų. Kiek nustebino vaizdas prie kapinių, net ir čia atvežamos pačios įvairiausios atliekos – vaikų vonelės, žaislai, drabužiai, batai.

Kadangi keisti teršėjų suvokimą pastabomis, pokalbiais ar gražiais pavyzdžiais – ne visada veiksminga, todėl tenka imtis ir griežtesnių veiksmų.

Visgi tikslas nėra nubausti kuo daugiau asmenų. Siekiama, kad gyvenamoji aplinka išliktų švari ir gyventojai laikytųsi nustatytos tvarkos. Tačiau net ir akivaizdžiai matomos vaizdo stebėjimo kameros neatbaido gyventojų ne vietoje palikti atliekas.

Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

Savivaldybė dalijasi aplinkos teršėjų  įrašais ir tikisi, kad tokios priemonės padės sudrausminti miestiečius, kurie nesilaikydami numatytos tvarkos užkrauna bendrojo naudojimo konteinerius ar šalia jų esančią teritoriją  didžiagabaritėmis ir kitomis atliekomis.

Atkreipiamas dėmesys, kad LR Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnis nustato, kad Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 30  iki 140 eurų. Šis nusižengimas padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.  

Gyventojams primenama, kad didelių gabaritų surinkimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai) iš rajono gyventojų iki 500 kg didelių gabaritų atliekų ir iki 5 vienetų padangų priimama nemokamai. Tel. 8 682 55 784. Nuo bendro naudojimo konteinerių mieste didelių gabaritų atliekos surenkamos pagal grafiką.

Plačiau apie atliekų surinkimą (www.kedainiai.lt – gyventojui – atliekų tvarkymas – atliekų surinkimo grafikai).

Apie pastebėtus atliekų tvarkymo pažeidimus galima pranešti 112; pasitikėjimo telefonu 8 800 41 510 arba viesojitvarka@kedainiai.lt.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video