Netikėta – Seimas „nepasileido“, premjerė bando atsiimti savo žodžius

 Netikėta – Seimas „nepasileido“, premjerė bando atsiimti savo žodžius

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Čekučių“ skandalo draskoma savivalda, Seimas ir Vyriausybė per pastarąsias kelias savaites pasiekė tikrą emocijų ugnikalnio viršūnę. Ir kai visa Lietuva tikėjosi atomazgos, net jei ji būtų savo lavina nunešusi visą Seimą, gavosi tiesiog kažkoks neaiškus politinis „purpt“. Seimas nepasileido, o premjerė, prieš tai sakiusi, kad jei Seimas nepasileis, ji atsistatydins, iškart ėmė išsisukinėti ir keisti giesmelę.

Kaip viskas prasidėjo? Priminsiu tik trumpai, jei kartais informacijos ir nuomonių galybėje paklydote. Per čekučių skandalą paaiškėjo, kad dabar jau keturi valdančiosios daugumos ministrai – buvusi švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė, ją pakeitusi Ewelina Dobrowolska, finansų ministrė Gintarė Skaistė (ta pati, kuri kalbėjo apie gyvulių ūkį – tik pamanykit, kokia likimo ironija) ir kultūros ministras Simonas Kairys – dirbdami savivaldoje pinigus ėmė pilnomis saujomis, pirko prabangius laikrodžius, pylėsi degalus daug ir negailėdami, per mėnesį išvažinėdami po tūkstantį eurų ir galiausiai iš esmės negalėjo pagrįsi savo išlaidų, kurias patyrė neva atlikdami tarybos nario pareigas.

Asmeninio archyvo nuotr.

Valdančiosios konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, pasakęs apie neįkandamus skaidrumo standartus, pasiūlė rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, nes, mat, valdžiai Lietuvoje reikėjo „perkrovimo“. Premjerė Ingrida Šimonytė, skandalo metu parodžiusi neįtikėtiną gebėjimą keisti nuomonę ir realiai kalbomis taikydama dvigubus standartus, pareiškė, kad Seimui reikalinga „pasileisti“, o jei šis to nepadarys – ji atsistatydins.

Ir štai, išaušta birželio 6-osios rytas, Seimo nariai balsuoja dėl pirmalaikių Seimo rinkimų. Trečdalis konservatorių balsuoja prieš – puiki vienybė partijoje ir pasitikėjimas savo lyderiu. Opozicija daugumoje balsuoja prieš, nes niekas nenori anksčiau laiko lipti į tą košę, kurioje dabar malasi visa Lietuva.

Taigi, Seimas „nepasileidžia“, dirba toliau. Garsiomis replikomis pasižymintis Petras Gražulis pasiunta ir liepia Gabrieliui atsistatydinti – tam nereikia viso Seimo pritarimo.

„Tai ką jūs čia vaidinat, ko jūs čia apgaudinėjat visuomenę, ko meluojat? Tai kas meluoja, tas ir vagia“, – rėžia jis.

Jeigu tai yra „geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai“, baisu ir pagalvoti, kas gi būtų blogiau? Baisu, bet kartu ir sugalvoti sunku – nebent padegti ir pelenais vėjyje paleisti.

Aut. past.

Dainius Gaižauskas tuo tarpu premjerei maloniai primena, kad ji kažką lyg ir žadėjusi – atsistatydinti, jei Seimas liks dirbti toliau. Pakviesta tą padaryti ji, žinoma, to nedaro. O vėliau jau keičia savo giesmelę ir pažadą palikti postą vadina „leidimu sau per daug“ – esą apsispręsti dėl to turės partijos prezidiumas.

Tai tiek apie asmeninę politiko atsakomybę. Ne bet kokio politiko, aišku, o konservatoriaus. Už savo žodžius, už savo pažadus. Pasirodo, be visos partijos leidimo, jis net darbo pakeisti negali, iš pareigų išeiti negali, na, tokia savotiška įdomi 21 amžiaus vergovės forma.

Smagu žinoti, kad antra pagal svarbą Lietuvos politikė pati nepajėgi priimti sprendimo dėl savo užimamų pareigų.

Smagu, kad ta pati antra pagal svarbą Lietuvos politikė per porą savaičių nuomonę pakeitė tiek kartų, kad jau ir suskaičiuoti sunku.

Smagu, kad politiko žodžiais pasitikėti nebegalima ne tik ilgalaikėje perspektyvoje – tokios vilties lietuviai jau seniai neturi – bet ir trumpalaikėje perspektyvoje. Vieną dieną kažką pažadėję, kitą jie plačiomis akimis žiūri į kameras ir postringauja priešingus dalykus. O paskui pyksta, kad tauta jaučiasi kvailinama ir po konservatorių valdžioje dar ilgus metus spjaudosi, vos tik apie juos pagalvoję. 

Tai jeigu tai yra „geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai“, baisu ir pagalvoti, kas gi būtų blogiau? Baisu, bet kartu ir sugalvoti sunku – nebent padegti ir pelenais vėjyje paleisti.

3 Komentarai

  • Ką čia pakomentuosi.Ožio anūkas ir šyva kumelė klička Ingrida savo nepamatuojamais grasinimais šantažavo Lietuvą padarysiantys atsistatydinimus ir gyvulių ūkio lygesnių už visus lygiuosius iš tvarto ,vadinamo vyriausybe,paleidimą.Na žinoma , savo pažado netęsi,nes tokia jau niekšiška jų natūra pridergt ir paskui kaip niekur nieko kiaulės akimis klapsėti tarsi nieko nebuvo.

  • Konservines sabakos bande cia pastrojinti visus kokie jie nekalti del cekiuku skandalo, bet pasirodo bezdalus tik leido is burnos, paziuresim kiek musu pinigu istaske pensininku baliukuose

  • ne purpt,o pyšš…

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video