Nerimauja dėl kieme augančio gluosnio

 Nerimauja dėl kieme augančio gluosnio

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi Kėdainių miesto Chemikų gatvės gyventojai, kurie išreiškė susirūpinimą daugiabučių namų kieme augančiu gluosniu./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi Kėdainių miesto Chemikų g. 4-ojo ir 6-ojo daugiabučių namų gyventojai, susirūpinę jų kieme augančiu gluosniu. Žmonės pasakojo, kad didžiulis ir senas gluosnis jų kieme auga jau daugybę metų. Pašalinti medžio gyventojai nenori, bet mano, kad per ilgos jo šakos kelia grėsmę žmonių saugumui, tad galbūt medį tereikia tinkamai apgenėti.

Buvo nulūžusi šaka

Žmonės teigė, kad prieš keletą dienų, stipriau papūtus vėjui, viena didelė medžio šaka lūžo ir krito ant pievos.

Laimei, tuo metu pievoje nebuvo nei vaikų, nei suaugusiųjų, tad nelaimės išvengta, tačiau gyventojai norėtų, kad Kėdainių miesto seniūnija skirtų daugiau dėmesio šiam vieninteliam prie jų namų augančiam medžiui.

Pjauti neskuba

Žmonės pasakojo, kad stipriau papūtus vėjui, viena didelė medžio šaka lūžo ir krito ant pievos./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių miesto seniūnija „Rinkos aikštę“ informavo, kad medžių dėl žmonių skundų pjauti tikrai neskuba, nes dalis gyventojų nori, kad medžių būtų kuo daugiau, kita dalis – kuo mažiau.

Kėdainių rajono savivaldybė nori išlikti žaliu miestu, tad griežtai pasveriama, kurį medį reikia genėti, kurį šalinti.

„Situacija dėl šio medžio yra žinoma. Prieš keletą dienų per audrą nulūžo jo šaka, mes ją supjaustėme ir išvežėme.

Dėl šio medžio žmonės jau kreipėsi į mus, mes laukiame sprendimų iš savivaldybės specialistų, tada bus galima medį apgenėti. Patys saviveikla neužsiimame“, – patikino miesto seniūnas Algirdas Krivičius.

Gauna nuolat

Kėdainių rajono savivaldybė ir miesto seniūnija nuolat gauna įvairiausių žmonių prašymų genėti ir šalinti medžius.

Žmonės aiškina, kad medžiai jiems trukdo, kad greit nugrius, tačiau specialistai atkerta, kad prašymai dėl medžių kirtimo tikrai ne visuomet patenkinami, nes ne visada senas medis yra ir pavojingas.

Kėdainių rajono savivaldybė ir miesto seniūnija nuolat gauna įvairiausių žmonių prašymų genėti ir šalinti medžius.

Aut. past.

Senas – ne visada žuvęs

Kėdainių rajono savivaldybė prieš keletą metų priėmė naujas Savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisykles, kurios buvo patvirtintos šalyje įsigaliojus naujiems teisės aktams.

Kėdainių miesto seniūnas A. Krivičius paaiškino, kad su panašiomis situacijomis seniūnija susiduria dažnai ir primena gyventojams, kad būtina žinoti vieną paprastą dalyką.

„Norime pabrėžti, kad pasitaiko atvejų, kuomet medis trukdo tik vienam gyventojui, o visiems kitiems jis tinka ir patinka, netrukdo. Dažnai taip būna, kad žmonės susipriešina, nes vieniems medis labai patinka, kitiems ne.

Su bendrija yra paprasčiau, nes viskas nusprendžiama visuotinio susirinkimo metu. Koks sprendimas būna priimtas daugumos, taip ir būna.

Tada bendrija kreipiasi į mus, mes į savivaldybę, tuomet ten sprendžia ir medžio būklę vertina komisija. O jau tada seniūnija vykdo komisijos sprendimą.

Tad norėtume paprašyti žmonių, kad jei jau kreipiasi, tai turėtų būti daugumos nuomonė, nes jei nepatiks tik vienam žmogui, niekas to medžio šiaip sau ir nešalins“, – pabrėžė A. Krivičius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video