Nepatvirtintais duomenimis, „Lifosos“ administratoriaus atranką laimėjo „Valnetas“

 Nepatvirtintais duomenimis, „Lifosos“ administratoriaus atranką laimėjo „Valnetas“

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS inf.

Sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ naujo laikinojo administratoriaus atranką laimėjo bendrovė „Valnetas“ su partneriais, teigia BNS šaltiniai. Praeityje žlugusių „Snoro“ ir Ūkio bankų bankrotą administravęs „Valnetas“ atrankoje dalyvavo kartu su advokatų bendrija „Noor“ ir finansinių technologijų įmone „Banking lab“.

Gavus teisėsaugos institucijų išvadas sutartis su įmone turėtų būti pasirašyta gegužės 22-ąją, o ji įsigaliotų gegužės 24-ąją, pasibaigus sutarčiai su dabartine administratore bendrove „Finance Guru“.   

„Valneto“ vadovas Gintaras Adomonis BNS teigė kol kas neinformuotas apie atrankos rezultatus: „Nieko nežinau“. 

Finansų ministerija teigia, kad atranka dar nebaigta, o pasirinktas kandidatas bus teikiamas gavus informaciją iš patikrą atliekančių institucijų. 

Finansų ministerija teigia, kad atranka dar nebaigta, o pasirinktas kandidatas bus teikiamas gavus informaciją iš patikrą atliekančių institucijų. 

„Dar laukiame informacijos iš institucijų – ją gavus komisija spręs dėl kandidatūros teikimo finansų ministrei“, – penktadienį BNS atsakė ministerija.

Ministerijos sutartis su „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“, galioja iki gegužės 23 dienos. 

„Finance Guru“ paėjusią savaitę raštu kreipėsi į premjerę, prezidentūrą, finansų ministrę, Valstybės saugumo departamentą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą bei kitas institucijas – bendrovė kėlė abejonių, ar atranka vyko skaidriai, ji neatmeta galimybės kreiptis į teismą ginčijant atrankos rezultatus. Įmonė taip pat klausė, ar ji atrinkta tarp kandidatų. 

„Finance Guru“ įgaliotas asmuo Rimvydas Vaštakas BNS penktadienį patvirtino gavęs atsakymą, bet į keliamus klausimus neatsakyta. 

Praeityje žlugusių „Snoro“ ir Ūkio bankų bankrotą administravęs „Valnetas“ atrankoje dalyvavo kartu su advokatų bendrija „Noor“ ir finansinių technologijų įmone „Banking lab“.

Finansų ministerijai nusprendus pratęsti „Lifosos“ administravimą, į šią poziciją Valdymo koordinavimo centras atrinko tris pretendentus: „Valnetą“, įmones „Inspira Group“ bei „MLEZ investicija“ kartu su teisininkais bei kitais partneriais. 

„Inspira Group“ vadovas Arūnas Keserauskas bei „MLEZ investicija“ direktorius Simonas Petrulis penktadienį BNS sakė, kad jie apie atrankos rezultatus nėra informuoti. 

„Lifosos“ vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas balandžio pabaigoje Seime sakė, kad įmonė galėtų veikti be nuolatinio laikinojo administratoriaus – anot jo, norint įsitikinti, ar iš jos veiklos naudos negauna sankcionuoti Rusijos asmenys, ji galėtų būti nuolat audituojama.

Tačiau Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) teigė, kad „Lifosai“ būtinas administratorius – įmonei sankcijos taikomos dėl jos sąsajų su Kremliui artimu magnatu Andrejumi Melničenka, kuris įtrauktas į Europos Sąjungos sankcionuotų Rusijos oligarchų sąrašą.

6 Komentarai

  • kartu su Gžybowska ir šėtonyte suėdę Snorą su ūkio banku.

    • Daba tai pipec, lanzbergiukas pasiek savo. Gaila darbuotojų. Stiprybės jiems,ir tegu kovoja lifosos valdžia su tokias kenkėjais.

  • siandien lenzbiergas su symoniene grasino atsistatydint su visa sobla isgamu, bet kaip visada tik pliurpalai, lovio neatiduos

    • Tikrai taip. Dabar dvi savaites dėmesys bus nukreiptas į tai, o tuo prisidengiant tvarkomi kiti reikaliukai.

  • Niekur jie nesitrauks ir jokia vyriausybė neatsistatydins.Dėl akių šetonytei teks kokį ministerį išpašolvoninti ir tuo benefisas su cirko elementais baigsis.Triukšmautojai iš vadinamos opozicijos tik parėkti moka,o ne dirbti.Po šitiekos priminto mėšlo nieks nenorės imtis metams vadžių,nes neišvalę tų arklidžių,jie irgi tik susikompromituos.Tad viskas taip ir liks iki paskutinės konservantų juodų pabaigtuvių valandos.Vieno nesupratau,kodėl tapkinas,toks ištikimas konservantų chalujus,savo sėbrams taip pridirbo į lovį,iš kurio ,beje ir pats neblogai palapnot gaudavo.Matyt žmoga pavasariui atėjus užpakalyje pajuto besikalantį prezidento rinkimų daigo kutenimą ir taip nutarė pasirodyt tautai kietas esąs.Prisidengęs visuomenininko kauke ėmė ir pridavė savo chebrą .O ką,juk ne tik galimai ,o tuoj pat atsiras siūlytojų tokį teisingą bičą į muravjovynę vietoj Nepasėdos.Ne tik naivus ,bet ir pavojingas tipas šis skūros vertėjas…

    • Konservantai ne tie žmogai,kad dovanotų savo buvusiam lachūdrai šliapinui už jų vagysčių ir mokesčių mokėtojų suneštų pinigų neva kanceliarinėms prekėms ir benzinui melagišką nurašinėjimą.Matysite ,atgims įtarimai dėl bairaktaro ir šliapino pokerinių vojažų,kuriuos kažkas buvo užsiminęs,bet mikliai užgesintas.Čia jau rimtesni ,,tyrėjai“įsipins,nes valdžiukė duos nurodymą nusodint ,,visuomenininką“ ir aplaužyt jam ragus.Kur tai matyta,kad tokie galingi konservantai,diktavę mums ir nurodinėję kaip turime šokt pagal jų muziką,vdrug priversti švebeldžiuot apie vyriausybės atsistatydinimą ir priešlaikinius rinkimus?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video