Neįgaliųjų projektas finansuojamas europiniais pinigais

 Neįgaliųjų projektas finansuojamas europiniais pinigais

Penktadienį nuo pat ankstyvo ryto Liepų alėjoje rinkosi neįgalieji. Kas ratukais, kas su draugo ar specialaus autobusiuko pagalba atvyko į lauko bočios varžybas. / Dimitrijus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono paraplegikų asociacija vykdo projektą „Pagelbėk. Dalyvauk. Savanoriauk“, kuris finansuojamas europiniais pinigais. Birželio 11 dieną prie Liepų alėjoje esančio neįgaliųjų tvenkinio buvo vykdoma viena iš projekto veiklų – rajoninės neįgaliųjų bočios žaidynės. Jose dalyvavo trys dešimtys sportininkų iš viso rajono.

Sugužėjo, susirinko

Penktadienį nuo pat ankstyvo ryto Liepų alėjoje rinkosi neįgalieji. Kas ratukais, kas su draugo ar specialaus autobusiuko pagalba atvyko  į lauko bočios varžybas. 

Jose dalyvavo Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos, Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos, Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminės organizacijos, VšĮ Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims ir Kėdainių miesto grupinių gyvenimo namų komandos – iš viso 9 komandos po 3 žaidėjus.

Padėkojo meras

Po visą dieną trukusių įnirtingų žaidynių paaiškėjo nugalėtojai.

Penktadienį nuo pat ankstyvo ryto Liepų alėjoje rinkosi neįgalieji. Kas ratukais, kas su draugo ar specialaus autobusiuko pagalba atvyko į lauko bočios varžybas. / Dimitrijus Kuprijanovo nuotr.

Pirmą ir trečią vietas laimėjo Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos komandos. Antrą vietą laimėjo VšĮ Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims komanda.

„Svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Šiandien apdovanosime visus, kurie dalyvavo varžybose. Visi gaus medalius ir padėkas. Laimėtojai yra visi“, – akcentavo Alma Margevičienė, Paraplegikų asociacijos vadovė. 

Susirinkusiuosius taip pat pasveikino Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, kuris pasidžiaugė, kad neįgalieji turi labai daug veiklos, neužsibūna namuose.

Po visą dieną trukusių įnirtingų žaidynių paaiškėjo nugalėtojai. Pirmą ir trečią vietas laimėjo Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos komandos. Antrą vietą laimėjo VšĮ Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims komanda.

Aut. past.

Vykdo projektą

Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vykdomas projektas „Pagelbėk. Dalyvauk. Savanoriauk“, finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinio fondo ir dalinai iš Kėdainių rajono savivaldybės administracijos lėšų.

Vykdant neįgaliųjų ir senjorų socialinės atskirties mažinimo programą projekto metu buvo apmokomi 10 savanorių.

„Savanorių padedami teikiame ,,Pagalbos į namus“ paslaugas, socialinę atskirtį patiriantiems Kėdainių miesto gyventojams.

Karantino metu paslaugų teikimą turėjome apriboti. 2 kartus per savaitę nešame karštos sriubos sunkiai gyvenantiems neįgaliesiems ir senyvo amžiaus asmenims Kėdainių mieste.

Po karantino asmenims, negalintiems savimi pasirūpinti, paslaugų kiekis didės, bus tvarkomi kambariai, teikiama palydėjimo – išvežimo į lauką paslaugos bei kita reikalinga pagalba.

Pagal projektą vasaros metu numatyti 3 renginiai: lauko šaškių ir lauko bočios varžybos, neįgaliųjų renginys“, – paaiškino A. Margevičienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video