Nauja bėda Kėdainiuose – iškilo sustabdymo grėsmė „Lifosai“ (PAPILDYTA)

 Nauja bėda Kėdainiuose – iškilo sustabdymo grėsmė „Lifosai“ (PAPILDYTA)

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt

Europos Sąjungai plečiant sankcijų sąrašą ir į jį įtraukus netiesioginį Kėdainių „Lifosos“ savininką Andrejų Melničenką, bemaž tūkstančiui kėdainiečių kilo grėsmė netekti darbo – neatmetama, kad „Lifosa“ gali būti sustabdyta. Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis teigia, kad šios įmonės veiklos sustabdymas skaudžiai atsilieptų visam rajonui.

„Aš suprantu puikiai, kokia situacija būtų, jeigu tokia gamykla sustotų ir daugiau kaip 1000 žmonių turėtų registruotis į Užimtumo tarnybą. Tai atsilieptų ir tų šeimų gyvenimui, ir materialiniam aprūpinimui, tai būtų daug problemų“, – LRT teigė meras.

A. Melničenka yra savininkas Rusijos koncerno „Eurochem“, kuriam nuo 2014 metų priklauso ir „Lifosa“.

Pirmasis apie sustabdymo grėsmę „Lifosai“ pranešė nacionalinis transliuotojas LRT.

Bendrovės „Lifosa“ atstovas Nauris Vilkevičius LRT teigė, kad įmonė komentarą pateiks ketvirtadienį.

PAPILDYTA „LIFOSOS“ KOMENTARU 10.49

Svarbiausias AB „Lifosa“ tikslas šiuo metu – išsaugoti darbo vietas bendrovės darbuotojams, rašoma įmonės pranešime spaudai.

„Atidžiai stebime visus tarptautinius procesus ir įvykius, dėl padėties regione konsultuojamės su atsakingomis Lietuvos institucijomis. Esame numatę ir pasirengę įvairiems tolesnės įmonės veiklos scenarijams, kurių imsimės atsižvelgdami į tarptautinę situaciją, padėtį rinkoje ir Lietuvoje. Šiuo metu darome viską, kas priklauso nuo mūsų, kad „Lifosa“ išlaikytų daugiau kaip tūkstantį darbo vietų gamykloje. Laukiame situacijos išaiškinimo iš Lietuvos valstybės institucijų“, – teigia Rimantas Proscevičius, AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

R. Proscevičius pažymi, kad AB „Lifosa“ yra Lietuvoje registruota ir veikianti įmonė, viena stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione. Per 2021 metus bendrovė valstybės iždą papildė daugiau kaip 32,6 mln. eurų mokesčių.

21 Komentarai

 • Tai liberalai švenčia „karą“ . Bet čia liberalai. Jie m galima. „Labai gaila mano draugų ir kaimynų baltarusių, kad jie įvelti į šią Putino avantiūrą, ir rusų mano draugų iš Kaliningrado srities, kuriems „išplauti smegenys“. Gal praeis kažkuris laikas ir mes vėl draugausim. Gersim vodką, horilką, zubrovką ir čačą, ir dainuosim“, – tokiu įrašu savo feisbuko paskyroje pasidalinęs Lazdijų rajono savivaldybės vicemeras, liberalas Valdas Petras Mikelionis kitą dieną jį ištrynė.

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/liberalas-lazdiju-vicemeras-feisbuke-paviesinta-irasa-apie-rusus-ir-baltarusius-paskubejo-istrinti.d?id=89658171

 • Katastrofa. Prisižaidėm.

 • Pirmoji kuri pasidžiaugė Lifosos uždarymu poniutė Jūratė J.

 • Pirmoji kuri ‘pasidžiaugė“ Lifosos uždarymu savo poste poniutė Jūratė J.

 • Karas ir laisvė turi savo kainą. Mokėsim visi.

 • taip viskas brangsta. Kas mūsų vaikais pasirūpins. jau ir taip nėr kaip galą su galu sudurt.

 • visi komentarai to paties komentatoriaus.

 • pasirodo svarbiausios problemos Lietuvoj – tai Ukrainos problemos, o čia galima griauti savų žmonių gyvenimus, varyti juos laimės ieškoti kitose šalyse.

 • Bl rusas tiek visko sukures Kedainiuose, puse Kedainieciu dirba rusams, tai nafig uzsidarykim ir sedekim be duonos. Nu dalbajobu salis ne kitaip

 • Reikia nupirkti akcijas, arba nacionalizuoti.

  • jeigu toks bagotas, tai gal supirk visas įmones Lietuvoje, kurioms jankiai paskelbė sankcijas.
   Protelis tau per skystas nacionalizuoti įmones be žaliavų ir be visų ryšių tinklo su Rusija.

 • Lanzbergizmo rezultatas – Lifosai krachas – sąskaitos užblokuotos.

 • Švogeriu įmonėle galės kurti nauja savo UABą

 • Visi komentarai yra vieno vatnikinio sudo gabalo. Tu pats esi supistas besmegenis urodas, kuris nei biski nieko nesupranta. Pyzdink nahui i ta savo rusyna ir ciulpk tas zakiavas padla tu

  • kokį marmalą badaisi, ar čia 10 skiepo poveikis?

 • Lifosa kliūna, o kaip grinkevičiaus verslas Kaliningrade? Ar kas pasidomėjo?

  • Jūs čia neverkit ir neapsimeskite aukomis, čia tas tūkstantis nieko ne reiškia kiek pasaulyje rusų įmonių uždarė kiek žmonių be darbo liko tai čia lašas jūroje kad lifosa uždarys. Čia karas nevyksta darbą susirasite, čia vaikai nera žudomi dėl kažkieno pinigų ir interesų. Tad prieš vergdami ir rašydami komentarą gerai apgalvokite ka rašote…

   • Tiesiai į dešimtuką, šimtu procentu sutinku 👍

 • Iš esmės gera žinia, Kėdainių chemijos gamykla pastatyta mieste ir jau 50 m. nuodija kėdainiečius. Tūkstančiai žmonių per tą laiką susirgo vėžiu ir mirė. Tokios gamyklos turi būti statomos bent 15 km. nuo didesnių miestų, o geriausiai puslaukiniai maskaliai pas save tegu gamina trasas ir nuodija savo miestus, o mes tiesiog iš jų nupirksim trasas

 • Cia specialiai daroma,bus karas ir Lietuvoje,todel kaip tycia pradeda bankrotuoti,prisidengiant karu verslai.Susirinks pinigelius ir ate Lietuvele.Cia tik vienas toks ivykis.

 • Nevykėlių kvailių vyriausybės rezultatai, kėdainiečiai už konservatorių aferistus nebalsuoja, čia tokia dovanėlę už taisė tie Vilniaus jaunimėlis tipo „nekaimiečiai“. Reikia skelbti priešlaikinius rinkimus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video