Naudinga žinoti: veikia dalijimosi daiktais atiduotuvė

 Naudinga žinoti: veikia dalijimosi daiktais atiduotuvė

www.rinkosaikste.lt

VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (Kauno RATC), siekdamas mažinti vartojimą, mažinti išmetamų atliekų kiekį, kviečia keistis daiktais įrengtame dalijimosi punkte Kėdainiuose (J. Basanavičiaus g. 97A). Nuo šiol didelių gabaritų surinkimo aikštelė įgauna naują prasmę! Į aikštelę atvežti pakartotiniam naudojimui tinkami daiktai nebetaps atlieka.

Jei neturite poreikio ar galimybės įsigyti naują daiktą, kviečiame atvykti į aukščiau minėtą aikštelę ir surasti sau tinkamą/trūkstamą daiktą!

Taip pat kviečiame, jei turite nebenaudojamų/nereikalingų daiktų juos atvežti į šias aikšteles. Aikštelių operatoriai, įvertinę jų būklę, atidės į daiktų dalijimosi punktą ‒ atiduotuvę. Taip prikelsite daiktą naujam gyvenimui ir prisidėsite prie vartojimo mažinimo!

Dalijimosi daiktais paslauga – priėmimas ir išdavimas nemokamas! Daiktų rezervacija nevykdoma, pristatymo paslauga neteikiama. Kauno RATC garantijos nesuteikia ir neatsako už daiktų būklę ar kitas neigiamas pasekmes, atsiradusios po daiktų atsiėmimo iš atiduotuvės. Prieš pradedant naudoti daiktą, būtina jį išvalyti ar kitaip dezinfekuoti, atsižvelgiant į daikto savybes.

Kaip tinkamai rūšiuoti pakuočių atliekas?

Į antrinių žaliavų rūšiavimui skirtus konteinerius metamos visos buityje susidarančios pakuočių atliekos ir smulkios antrinės žaliavos, jas skirstant pagal medžiagas, iš kurių pagamintos (popierių, plastiką, stiklą, metalą, kombinuotą (pagamintą iš kelių medžiagų) pakuotę).

Didelių gabaritų pakuočių atliekos, netelpančios pro rūšiavimo konteinerių angą, (pvz., didelės kartoninės dėžės) turi būti pristatomos į Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

Visos atliekos, kurias metate į rūšiavimo konteinerius, turi būti be maisto likučių.

Siekiant, kad atliekos užimtų kuo mažiau vietos konteineryje, prieš išmetant skardines nuo gėrimų, plastikinius butelius, kartonines dėžes, jas suspaudžiame ar sulankstome.

Gėrimų pakuotes nuo sulčių, pieno, taip pat pakelius nuo bulvių traškučių ir kitas iš kelių medžiagų pagamintas pakuotes metame į plastiko pakuočių konteinerį.

Metalinis dangtelis nuo stiklainių, skardinės turi būti metamos į plastiko pakuočių konteinerį.
Nuo stiklo taros popierinių etikečių ar nuo plastikinių butelių kamštelių pašalinti nebūtina.
Išmetant popierių, sąsagų, sąvaržėlių išimti nebūtina.

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje specifinės išrūšiuotos atliekos iš Kėdainių rajono savivaldybės gyventojų (fizinių asmenų) priimamos nemokamai.

Didelių gabaritų aikštelės kontaktai:
J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai
Tel.: 8 682 55784, 8 682 55780;
Darbo laikas: II–V 10:00–19:00 val.; VI 9:00–16:00 val., VII–I – nedarbo dienos.
Pietų pertrauka 13:00–13:45 val.
Švenčių dienomis atliekų priėmimo aikštelės nedirba. Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda.

1. Į aikštelę gyventojai atliekas gali atvežti nustatytu darbo laiku.
2. Gyventojas privalo iš anksto įspėti aikštelės operatorių apie atvežtas pavojingas atliekas.
3. Aikštelės operatorius atliekas atvežusius asmenis užregistruoja: nurodo vardą, pavardę, atvežtų atliekų rūšį, kiekį. Atvežus pavojingas
atliekas gyventojas turi pateikti asmens dokumentą, pagrįsti atliekų kilmę.
4. Iškilus klausimams dėl atliekų išrūšiavimo, nemesti atliekų į bet kurį konteinerį, o pasikonsultuoti su aikštelės operatoriumi.

El. mokėjimo pranešimas – patogesnis ir nieko nekainuoja

Atsisakykite popierinių vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėjimo pranešimų, nes el. mokėjimo pranešimas – patogesnis ir nieko nekainuoja.
Norint gauti mokėjimo pranešimus el. paštu, rekomenduojama prie savitarnos svetainės (https://kedainiaisavitarna.mokesta.lt) jungtis naudojant „Google Chrome“ naršyklę.

Pirminis Jūsų prisijungimo vardas yra mokėtojo kodas (nurodytas mokėjimo pranešime), pirminis slaptažodis – paskutinio mokėjimo pranešimo numeris.

Užpildžius prašomus duomenis Jums į el. paštą ateis patvirtinimo nuoroda, kurios pagalba galėsite aktyvuoti registraciją.

Vartotojo paskyroje nepamirškite pažymėti varnelę, kad pageidaujate mokėjimo pranešimą gauti el. paštu bei nuimti varnelę nuo „gauti popierines sąskaitas“. Savitarnos svetainėje galite pateikti užklausą Jums rūpimais vietinės rinkliavos klausimais. Daugiau informacijos svetainėje–Tvarkymas.

2 Komentarai

  • Ar rytoj dirba atiduotuve kedainiuose?

  • labai gerai, kai yra tokios atiduotuves, tada jau belieka ruosti dideles kartonines dezes ir tempti viska atgal.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video