Naminis šventinis pyragas pasiekė ir ugniagesius, ir seniūniją, ir pardavėjas

 Naminis šventinis pyragas pasiekė ir ugniagesius, ir seniūniją, ir pardavėjas

Namuose keptas pyragas įteiktas ir Krakių ugniagesių komandos ugniagesiams gelbėtojams./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kone kiekviename miestelyje ar kaime galime rasti tik tam kraštui būdingų ir įdomių tradicijų. Štai Kėdainių rajono Krakių miestelyje jau ketverius metus gyvuoja pyragų dalybų tradicija. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos klasių vadovai kasmet inicijuoja akciją „Kalėdinio pyrago kelionė“, kurios metu mokiniai namuose keptais pyragais vaišina net 15-os miestelyje įsikūrusių įstaigų darbuotojus.

Tęsia tradiciją

„Kalėdinio pyrago kelionę“ gimnazija tęsia ir šiais metais. Mokiniai aplankė Krakių miestelio įstaigas ir kolektyvus bei linkėjo visiems kvepiančių Kalėdų.

„Dažnai žmonės nežino, kaip mums svarbu, kad jie sąžiningai ir atsakingai dirba savo darbus. Kartais net nežino, kaip palengvėja vien juos pamačius.

Nežino, kiek daug netektume, jeigu jų nebūtų mūsų miestelyje. Nežino, nes dažnai mes pamirštame pasakyti.

Tokių minčių vedami Krakių M. Katkaus gimnazijos klasių vadovai inicijuoja kalėdinę akciją „Kalėdinio pyrago kelionė“.

Vaikai su pyragu apsilankė Krakių seniūnijoje. Čia juos sutiko vyriausioji specialistė Aistė Urbunienė./Organizatorių nuotr.

Kiekviena klasė pasirenka įstaigą, kurių yra 15, ir su namuose iškeptu pyragu, kalėdiniais sveikinimais keliauja aplankyti darbuotojų, kad galėtų pasakyti paprastą vaikišką „ačiū“ už jų darbus“, – apie akciją pasakojo Aušrelė Sereikienė, gimnazijos renginių organizatorė, IIG klasės vadovė.

Keliauja pyragai

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos klasių vadovai inicijuoja kalėdinę akciją „Kalėdinio pyrago kelionė“, kurios metu mokiniai namuose keptais pyragais vaišina net 15-os miestelyje įsikūrusių įstaigų darbuotojus.

Aut. past.

A. Sereikienė pasakojo, kad savaitė iki Kalėdų, kai po Krakes su vaikišku šurmuliu keliauja pyragai – tai laikotarpis, kada šypsenų miestelyje sutinki daugiau, nei piktų paniurėlių.

„Gal todėl, kad gatvėje sutikti vaikai spinduliavo gerumu, jų sveikinimo žodžiai buvo kupini tikro džiaugsmo ir didžiausių vilčių!

O vaikai – mūsų visų viltis. Ką išmokysime šiandien, to mainais sulauksime rytoj“, – dėstė pedagogė.

Prieš ketverius metus

„Kalėdinio pyrago kelionę“ gimnazija tęsia ir šiais metais. Mokiniai aplankė Krakių miestelio įstaigas ir kolektyvus bei linkėjo visiems kvepiančių Kalėdų./Organizatorių nuotr.

Akciją, kurios metu pyragais apdovanojami ugniagesiai, seniūnijos darbuotojai, pardavėjai, vaistininkai ir kt., gimnazijos pedagogai inicijavo prieš ketverius metus.

„Šią akciją sugalvojome prieš ketverius metus. Pradžioje sunešėm po pyragą nuo klasės ir per pertrauką vaišinome visą mokyklos bendruomenę.

Kitais metais jau lankėme įstaigas.

Mus, suaugusiuosius, labai pradžiugina, kad kitą dieną vaikai gauna žymiai didesnę „saldžią dovaną“ grąžos už parodytą dėmesį, rūpestį, kurio mums taip trūksta“, – šypsojosi A. Sereikienė.

1 Komentaras

  • Po šampo pyragas kaip sykis gera zakuska.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video