Naktį padegtos apleisto negyvenamo namo liekanos

 Naktį padegtos apleisto negyvenamo namo liekanos

Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į pranešėjų nurodytą vietą paaiškėjo, kad šalia seno apgriuvusio negyvenamo namo dega sausa žolė bei ant pievos gulinčios medinės namo konstrukcijų dalys./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Naktį ir penktadienio į šeštadienį Kėdainių mieste kilo gaisras, kurį, kaip įtariama, kažkas sukėlė tyčia arba dėl neatsargumo. Apie šį įvykį pagalbos tarnybas pasiekė ne vienas pagalbos skambutis, tačiau atvykus pareigūnams padegėjo ir pėdos buvo ataušusios.

Prieš antrą nakties

Pirmasis pranešimas apie gaisrą Kėdainių mieste buvo gautas  01 val. 57 min. Pranešėjas informavo, kad J. Biliūno gatvėje šalia geležinkelio tilto mato kažką degant.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Ugniagesiams jau vykstant į įvykio vietą gautas dar vienas pranešimas, kad gali degti negyvenamas apleistas namas.

Ir pieva, ir pastato likučiai

Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į pranešėjų nurodytą vietą paaiškėjo, kad šalia seno, apgriuvusio, negyvenamo namo dega sausa žolė bei ant pievos gulinčios medinės namo konstrukcijų dalys.

Ugniagesiai parankinėmis priemonėmis užgesino degančią žolę. Saugumo sumetimais žolėje buvusios medžių konstrukcijų nuolaužos perlietos vandeniu.

Ugniagesiams jau vykstant į įvykio vietą gautas dar vienas pranešimas, kad gali degti negyvenamas, apleistas namas.

Aut. past.

Žmonių veikla

Šis gaisras, kaip įtariama, buvo sukeltas tyčia arba dėl neatsargumo. Gali būti, kad šalia esančiu takeliu geležinkelio tilto link ėjęs praeivis numetė neužgesintą nuorūką, o nuo jos užsiliepsnojo sausa žolė ir joje besimėtantys medienos likučiai.

Gali būti, jog kažkas gaisrą sukėlė tyčia. Tačiau aišku, kad savaime jis kilti negalėjo – tai žmonių veikla.

Ugniagesiai primena

Ugniagesiai primena – degini žolę – keli pavojų gyvybei.

Gaisrai atviruose plotuose neretai gali persimesti į sodybas, miškus, dažnai iškyla grėsmė žūti ne tik žvėrims, bet ir žmonėms.

Tokių gaisrų gesinimas atima ne tik labai daug ugniagesių pajėgų, bet ir padaro labai didelių nuostolių gamtai bei turtui: sudega augalai, jų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai.

Be to, labai smarkiai užteršiama aplinka – išsiskiria toksiškos dujos ir įvairios sveikatai kenksmingos dalelės, kurių sudėtyje yra suodžių, dervos, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų.

Jei pastebėjote degant žolę, nieko nelaukite – pasistenkite patys ją užgesinti, kol liepsna nepersimetė į didesnius plotus: užplakite liepsną medžių šakomis ar užtrypkite kojomis, užpilkite vandeniu arba smėliu.

Didesnius ugnies plotus reikėtų apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų. O jeigu matote, kad su ugnimi susidoroti nepavyks, nedelskite – kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video