Mykolinėmis pažymėtos rudens darbų pabaigtuvės

 Mykolinėmis pažymėtos rudens darbų pabaigtuvės

Parūšiuoti bulvių teko ir jaunam, ir vyresniam./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Meironiškių kaime vyko rudens darbų pabaigtuvės – Mykolinių šventė, kurios metu netrūko nei gardžių bulvinių patiekalų, nei smagių armonikos garsų, nei skambių dainų, nei edukacijų ir linksmybių.

Pabaigtuvės

Baigiamajame projekto „Rudens darbų pabaigtuvės – Mykolinės“ renginyje – „Mykolinių kapelmošiaus“ šventėje pristatytos kaimo tradicijos, surengtos edukacijos, koncertas, apdovanotos šeimininkių varžytuvių – ragautuvių dalyvės, padėkota visiems, kas prisidėjo prie šventės organizavimo.

„Šiuo projektu siekėme įvairiomis kultūrinėmis priemonėmis įtraukti vietos bendruomenę į kūrybiškas veiklas, kurios suteikė galimybę įvairinti čia gyvenančių žmonių laisvalaikio praleidimo formas.

Teikėme pirmenybę vietos tradicijoms ir papročiams, susijusioms su rudens darbų pabaigtuvėmis, į įdomias veiklas įtraukiant įvairaus amžiaus žmonės“, – pasakojo šventės organizatorė Krakių kultūros centro Meironiškių skyriaus vadovė Rita Tamošaitienė.

Šeimininkių sueituvėse „Bulvinė patrova“ šeimininkės pristatė gardžiausius ir įmantriausius patiekalus iš bulvių. /Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Veiklos netrūko

Šventės „Mykolinių kapelmošius“ metu netrūko įvairių edukacijų ir linksmybių, kuriose galėjo dalyvauti kiekvienas.

Čia vyko krepšio pynimo edukacija, kurią vedė raseiniškis Alfosas Vaičiulis, šeimininkių sueituvės „Bulvinė patrova“, kuriose dalyvavo šeimininkės Laima Rumšienė, Dalija Gaučienė, Birutė Pelakauskienė, Nijolė Rybelienė, Danutė Onusaitienė, Genutė Kriaučiūnienė, Vita Zakrauskienė.

Kaime vyko baigiamasis projekto „Rudens darbų pabaigtuvės – Mykolinės“ renginys – „Mykolinių kapelmošiaus“ šventė, kurios metu buvo pristatytos kaimo tradicijos, surengtos edukacijos, koncertas.

Aut. past.

„O kokių patiekalų čia tik nebuvo – visi galėjo paragauti ir bulvienės, ir cepladziurkų – beprotukų, ir blynų, ir salotų, kimštų bulvių, bulvinių spurgyčių.

Visokiausių patiekalų iš tų bulvių galima sugalvoti, tikros šaunuolės Meironiškio šeimininkės“, –gyrė šventės vedėjos Dėdienytė ir Agotėlė iš Ukmergės.

Pakvietė šeimininkes

Krakių seniūnas Ernestas Barčas, Krakių kultūros centro Meironiškių skyriaus vadovė Rita Tamošaitienė ir Plinkaigalio kaimo bendruomenės centro pirmininkė Inga Dovydienė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Už jų triūsą šeimininkės neliko neapdovanotos. Kadangi sueituves „Bulvinė patrova“ remia projekto partneris – Krakių bendruomenės centras, šeimininkės buvo pakviestos į nemokamą edukaciją „Kelias į marčias: išverptas, išaustas, išsvajotas“, kuri vyks Mikalojaus Katkaus muziejuje Ažytėnuose.

Netrūko ir muzikos

Linksmoje šventėje netrūko ir muzikos – čia vyko kapelmošius, kurio metu varžėsi armonikieriai iš Kėdainių ir aplinkinių rajonų.  

Šventėje koncertavo ir Algimantas Kriaučiūno vadovaujama Meironiškių kapela „Kaimynai“, Raseinių kultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Dubysa“, Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus liaudies kapela „Beržynėlis“, Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“.

Ir vaikams

Tiesa, rudens darbų pabaigtuvių šventėje neliko nuskriausti ir vaikai. Tik jie šventė kur kas anksčiau – jiems rugsėjo 14 dieną vyko smagi popietė „Bulviadienis“, kurioje vaikai susipažino su bulvės atsiradimo istorija, sužinojo apie bulvės naudą žmogui, minė mįsles, kūrė kūrybinius darbelius iš bulvių.

Po smagių rungčių visi kartu vaikai kepė bulves lauže ir jas skanavo.

Vyko į kelionę

Sekmadienį aktyviausi bendruomenės nariai buvo pakviesti vykti į išvyką po Sūduvos kraštą, aplankant Kudirkos Naumiestį ir vienintelį Lietuvoje esantį Bulvės muziejų.

„Visi renginiai paliko neišdildomą įspūdį, buvo smagūs, šilti ir malonūs. Džiaugiamės, kad Meironiškio žmonės geba susirinkti, atsipalaiduoti ir linksmai paminėti darbų pabaigtuves“, – konstatavo Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

„Bulviadienyje“ vaikai susipažino su bulvės atsiradimo istorija, sužinojo apie bulvės naudą žmogui, minė mįsles, kūrė kūrybinius darbelius iš bulvių./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dėkoja pagalbininkams

Šventės organizatoriai dėkoja visiems pagalbininkams.

Renginį bei išvyką finansavo Kėdainių rajono savivaldybė ir Krakių kultūros centras.

Šventę rėmė Krakių mėsinė, Linos ir Giedriaus Gaučų bitynas, kavinė „Puodynė“, gėlių ir suvenyrų parduotuvė Krakėse „Pas Rūtą“, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Meironiškių paslaugų punktas, Krakių bendruomenės centras.

Projekto partneriai –  Pajieslio bendruomenės centras.

7 Komentarai

  • Šaunus tas Krakių seniūnas, nepamiršta nei vieno kaimo,tikrai žmogus stengiasi dirbti.

  • Labai geras seniunas, tegul atleidzia tuos dumbinkus ir isvalo miesteli nuo siuksliu.

    • Kėdainiai tai valosi, renka seniūnijos darbuotojai šiukšles. Tik žmonės to nevertina po savaitės vėl būna primėtyta. Nors šiukšlių konteinerių nemažai mieste yra.

    • Seniūnas tai labai geras, o Robertas tai balvonas.

  • Seniune esi geras apsnpauk dubinkenei ant snukio. Aciu

  • Seniunas rubertu draugas daznai abu susiede butelaiti dara

    • Tai kat uzikodaves ropke nes biba grasino palikt tai usikodavo kek girdiejau

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video