Mokyklą „apginklavo“ elektroninių cigarečių dūmų detektoriais

 Mokyklą „apginklavo“ elektroninių cigarečių dūmų detektoriais

Šiuo metu Juozo Paukštelio progimnazijoje sumontuota 14 elektroninių cigarečių dūmų detektorių. Nors dar praėjo nedaug laiko nuo jų įrengimo, kiek daugiau nei mėnesis, tačiau progimnazijos socialinės pedagogės Egidijos Kačinskienės teigimu, vaikų elgesio teigiami pokyčiai jau juntami./BNS/ Žygimanto Gedvilos nuotr

Juozo Paukštelio progimnazija – pirmoji mokykla Kėdainių rajone, įsirengusi elektroninių cigarečių dūmų detektorius. Šiuo metu ugdymo įstaigoje sumontuota 14 tokių detektorių. Nors dar praėjo nedaug laiko nuo jų įrengimo, vos kiek daugiau nei mėnuo, tačiau progimnazijos socialinės pedagogės Egidijos Kalčinskienės teigimu, vaikų elgesio teigiami pokyčiai jau juntami. Vis tik pasiteisinusią prevencinę elektroninių cigarečių priemonę montuoti kitose Kėdainių rajono ugdymo įstaigose kol kas neplanuojama.

Į detektoriaus „spąstus“ įkliuvo jau trys mokiniai

„Manome, kad bet kokia prevencija yra gera, ypač kai vaikams yra gana lengvai prieinamos elektroninės cigaretės, todėl džiaugiamės, kad į pagalbą šioje nelengvoje kovoje galime pasitelkti ir išmaniąsias technologijas. Detektoriai labai jautrūs, todėl gana greitai atpažįsta elektroninių cigarečių komponentus“, – „Rinkos aikštei“ naujų įrenginių privalumus vardijo progimnazijos socialinė pedagogė E. Kalčinskienė.

Teigiama, kad ši inovatyvi priemonė sudaro galimybę greitai identifikuoti sveikatai kenksmingas medžiagas patalpose. Dirbtinis intelektas realiuoju laiku informuoja apie garinimo, kaitinamojo tabako ar cigarečių naudojimo atvejus.

Anot socialinės pedagogės, pasitelkus į pagalbą detektorius, jau pavyko sučiupti tris mokinius garinant el. cigaretes.

„Tad iš viso penkiems mokiniams teks susidurti su teisine atsakomybe, tai reiškia, kad yra parašyti pranešimai policijai, nes suveikus detektoriams vienoje vietoje buvo keli mokiniai“, – paaiškino E. Kalčinskienė.

„Turime pripažinti, kad pokyčius pastebime. Anksčiau labai mėgstama būriavimosi vieta – tualetai – šiuo metu nėra labai populiari. Norėtųsi tikėti, kad tai susiję su detektorių atsiradimu.

E. Kačinskienė

Siekia ne bausti, o rūpintis mokinių sveikata

Pašnekovės pastebėjimu, sumontavus elektroninių cigarečių dūmų detektorius, mokiniai tapo atsargesni, mažiau garina mokyklos patalpose.

„Turime pripažinti, kad pokyčius pastebime. Anksčiau labai mėgstama būriavimosi vieta – tualetai – šiuo metu nėra labai populiari. Norėtųsi tikėti, kad tai susiję su detektorių atsiradimu“, – kalbėjo progimnazijos socialinė pedagogė, kuri taip pat pridūrė, jog kol kas nepastebėta, kad iš patalpų „išvaryti“ dūmą užtraukti norintys moksleiviai ieškotų būdų pagarinti už pastato ribų.

Pasidomėjus, ar apskritai jaučiama kažkokių pasikeitimų įdiegus elektroninių cigarečių dūmų detektorius, socialinė pedagogė neslėpė – linkę nusižengti moksleiviai jautė šiokį tokį nerimą.

„Mokykla – maža bendruomenė, kurioje žinios labai greitai sklinda. Jau po pirmo atvejo jautėsi tarp vaikų sujudimas, kalbos, – kalbėjo E. Kalčinskienė. – Nuspręsdami įrengti el. cigarečių detektorius nesiekėme vaikų nubausti. Mūsų tikslas – visapusė mokinių sveikata. Gaila, bet kartais tik per nemalonią patirtį vaikai supranta netinkamus savo pasirinkimus.“

„Tikslo sumontuoti detektorius visose mokyklose  neturime – yra ir kitų priemonių. Tai – pilotinis projektas.

D. Mykolaitienė

Kitose mokyklose diegti detektorių neketinama

Nors įrengti detektoriai kol kas vertinami teigiamai, tačiau Kėdainių rajono savivaldybės vicemerė Danutė Mykolaitienė teigė, kad apie jų diegimą kitose mokyklose nesvarstoma.

„Tikslo sumontuoti detektorius visose mokyklose  neturime – yra ir kitų priemonių, – sakė vicemerė. – Tai – pilotinis projektas. Kėdainių rajono savivaldybės priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo mažinimo ir prevencijos 2024–2027 metų programoje numatyta ilgalaikių ir kryptingų priemonių, sutelkiant dėmesį į keturias pagrindines vaikų ir paauglių gyvenimo sritis: šeimos veiksnius, priemones mokymo įstaigose, laisvalaikį ir bendraamžių grupes, susitikimų su švietimo įstaigų Vaiko gerovės komisijų atstovais ir socialiniais pedagogais metu aptarta programa ir vykdomas prevencinis darbas. Įgyvendinat programą svarbu, kad priemonės būtų vykdomos nuosekliai ir kryptingai.“

9 Komentarai

 • Tie trys pagauti labai prisidėjo prie paskutinių paslėptų detektorių vietų išaiškinimo.Užtat ir ,,pagerėjo“ negarinimo rezultatai.Detektorius ne kamera,toliau stovėdamas gali smalint kiek nori.Be to ,jį galima pridengt bet kokiu maišiuku ar dėžute.

 • Nežinau ar gerai supratau vicemerės pasakymą, bet šių dienų problemų sprendimui vos ne į pirmą vietą :“pilotiniai projektai/tęstiniai/komisijos/susitikimai su komisijos nariais/ programų įgyvendinimas ir t.t „- ar tikrai veiksminga? Ar tikrai mes visi geranoriški ir suprantantys ,kurioje grandyje reikia „rišti šį reikalą“?

 • Rukydavom už sporto salės(slaite).Geriausias detektorius buvo fizinio mokytija Kaladienė(liktai amžina atilsi).Karta pajutau kad kažkas paėmė už ausies ir veda i vidu.Taip už ausies ir nuvedė pas direktore Laurinavičiene.Tėvo atsivesti nereikėjo(labai retas atvejis),bet kai tėvas paklausė,kas nuplėšė ausi(užsidėjo didelis šašas) pasakiau,kad pats bedugdamas užsigavau.Dar ir Bernadišius muzikos mokitojas ten mėgdavo užsukti-nereikėjo jokiu detemtoriu-esu jiems dėkingas.

  • Su tokia gramatika reikėtu dar kartą pabaigti mokyklą.

   • O kas tau sakė,kad aš ja baigiau?Dar ir šendien mokausi.

    • Prastai mokaisi.

  • Ausų neplėšė.Išrikiuoja prie lentos visus bachurus,pasako pamokslą ir ima krėst kišenes.Aišku,kad nieko nerasdavo,nes viskas būdavo sudėta prie lentos esančiame kreidai laikyti padėkliuke.Tada visus atgal į suolus.Tikrintojui belikdavo susirinkt sankrovą…

   • Ir Ubagą su lazda,Prima,Belomorkanal,Armeiskije už 4kap.Na jei papuldavai į Vilnių,tai termojadernas Partagas arba Ligeros .Tas tai net nerūkantys eidavo bandyt.Apspangdavo ir pažaliuodavo nuo jų.Panelės dovanų atveždavo Delegatinių…Tos tai akuratnos ,dėžutėse.O pradėta liaukt taboką nuo,, metr kuriu-dva brosaju“(papirosų Sever).

 • Kaip ir minėjau, kai tik buvo rašyta apie planus montuoti tuos išmanius, tiesiog nerūkys prie jų. Tai neišspręs problemos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video