Miškininkai vėl kviečia į talką – antrąkart vyks „Miško kuopa“

 Miškininkai vėl kviečia į talką – antrąkart vyks „Miško kuopa“

rinkosaikste.lt, VMU inf.

Jau šį šeštadienį, gegužės 21 dieną, Valstybinių miškų urėdija ir Aplinkos ministerija kviečia susiburti visus neabejingus gamtai piliečius į antrą kartą vyksiančią miškų švarinimo talką „Miško kuopa“.

Miško valymas nuo teršėjų paliktų šiukšlių – kasdienis miškininkų darbas, vykstantis visus metus. Kasmet miškuose surenkama apie 1000 tonų įvairių atliekų. Didžiausią rūpestį miškininkams kelia į miškus verčiamos buitinės bei stambių gabaritų atliekos.

„Miškai – visų mūsų turtas ir pasididžiavimas. Žmonės nori laisvalaikį leisti švariuose, tvarkinguose miškuose, tačiau kasmet mūsų surenkamų šiukšlių, kurios tampa taršos bei gaisrų židiniais Lietuvoje, skaičius auga.

Nors mūsų miškininkams tai yra kasdienis darbas, džiugu, kad „Miško kuopa“ tapo gražia tradicija, kurios metu gamtai neabejingi piliečiai paskiria savo dieną miškų švarinimo talkai.

Miškų tvarkymo akcijos „Miško kuopa“ vietų sąrašas ir registracija skelbiama Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje https://registracija.vmu.lt/. ­

Išvalydami miškus nuo šiukšlių mes prisidedame prie visuomenės švietimo apie tvarų ir atsakingą elgesį gamtoje, todėl šis renginys yra labai svarbus ne tik mums, miškininkams, bet ir visuomenei“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Talka vyks visuose 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose. Vietos, kuriose vyks miškų tvarkymo talka, miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaritėmis ar statybinėmis atliekomis.

Į vietas, kuriose vyks talka, iš nustatytų susirinkimo vietų palydės bei kartu darbuosis Valstybinių miškų urėdijos miškininkai.

„Miško kuopa“, pirmą kartą įvykusi praeitais metais, tapo tradicine ir tęstine iniciatyva, kuri į miškus kviečia visą pilietiškai nusiteikusią visuomenę skirti vieną dieną bendrai švarinimosi akcijai – taip sutelkiant neabejingus gamtai piliečius ir parodant, kad šiukšlinimo problema egzistuoja ne tik viešose erdvėse ar pakelėse, bet ir miškuose. Tai, kad miškininkai kasmet iš miškų išveža beveik 1000 tonų atliekų rodo, kad tokios talkos ir visuomenės švietimas – būtinas.

Pirmą kartą ši akcija buvo surengta praėjusių metų rugsėjo mėnesį. Prie akcijos prisijungę žmonės 2021 m. per dieną surinko 60 tonų šiukšlių – statybinių atliekų, stiklo duženų, plastiko, padangų, senos buitinės technikos, baldų, neatsakingų piliečių paliktų irti miškuose.

Miškų tvarkymo akcijos „Miško kuopa“ vietų sąrašas ir registracija skelbiama Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje https://registracija.vmu.lt/. ­

2 Komentarai

  • neterškite ir nereikės kuopti kuopai…..

  • Kas šiukšlina tegul patys susirenka. O ne vienadienes akcijas organizuoja.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video