Miesto parodų paviljone – išskirtinių darbų paroda

 Miesto parodų paviljone – išskirtinių darbų paroda

Organizatorių nuotr.

Šventiniu laikotarpiu Kėdainių senamiestyje esančiame parodų paviljone „Kėdainiai/Gobis. Lauko ekspo“ veikia nauja paroda. Šįkart čia savo darbus eksponuoja Džiugas Petraitis. Jis pristato išskirtinius Juodosios keramikos darbus. Patikusius kėdainiečiai ar miesto svečiai gali įsigyti.

Džiugas Petraitis augo netoli Merkinės dailininkų šeimoje tarp molio, keramikos darbų degimo krosnių: „Kai būdamas 14-kos prisėdęs nužiedžiau tikrą puodynę, supratau, kad keramikos menas mane užvaldė visam gyvenimui“.

Keramikos tradicija Lietuvoje siekia priešistorinius laikus, o nuo XIII a. apie puodininkystę jau galima kalbėti kaip apie amatą. Juodosios keramikos amatas Merkinėje ypač suklestėjo XX a. pirmoje pusėje.

Juodosios keramikos indams degti naudojama paprasta krosnis, statoma atvirame ore. Krosnies viduje iki raudonumo įkaitę puodai, veikiami dūmų, suodžių ir drėgmės, įgyja juodą metalo spalvą. Tokia spalva atsiranda anglies monoksidui prasiskverbus į dirbinių sieneles, lydosi molyje esančios geležies dalelės ir taip susidaro oksido plėvelė. Tada krosnis paliekama aušti apie 2 paras, jai atvėsus darbai išimami, nuplaunami ir gali būti naudojami.

Parodą bus galima apžiūrėti iki sausio 24 d.

1 Komentaras

  • Apžiūrėjau. Mano akiai per profesionalu. Norėtųsi kažkokio žmogiškumo, gal net negrabumo tam tikro. Tiesa, autorius tikrai dėl to nekaltas. Tiesiog mano skonis kitoks.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video