Miesto parko saloje – muzika ir šokiai iki vidurnakčio (FOTOGALERIJA)

 Miesto parko saloje – muzika ir šokiai iki vidurnakčio (FOTOGALERIJA)

Šventės organizatoriai Kėdainių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba jauniesiems kraštiečiams pasiūlė neeilinę programą./ Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių miesto parke paminėta Tarptautinė jaunimo diena. Šventės organizatoriai Kėdainių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba (KRS JRT) jauniesiems kraštiečiams pasiūlė neeilinę programą – miesto parko salą ir jos prieigas užpildė parkūrininkų, ugniagesių, policininkų ir Lietuvos raudonojo kryžiaus parodomosios-informacinės programos, pokalbiai su įdomiais svečiais, šokio judesiai ir skambi muzika po atviru dangumi, taip pat vyko orientacinis žaidimas po Kėdainių miestą. Minint Tarptautinę jaunimo dieną, kartu su Kėdainių rajono savivaldybės atstovais ir KRS JRT nariais miesto parke buvo pasodintas iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintas ąžuoliukas. Veiklų ir užsiėmimų netrūko, tad jaunieji kraštiečiai jiems skirtą dieną minėjo iki pat vidurnakčio.

Vyko orientacinis žaidimas

Tarptautinės jaunimo dienos minėjimas Kėdainiuose startavo Kėdainių Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro (SJMC) Atvirojo jaunimo centro (AJC) „LANG‘as“ komandos iniciatyva suorganizuotu orientaciniu žaidimu po Kėdainių miestą, kuriame dalyvavo aštuonios komandos po 3–4 mokyklinio amžiaus dalyvius.

„Visi taškai, kuriuos reikėjo rasti žaidime, buvo nebūtinai tradicinės istorinės Kėdainių miesto vietos, bet ir erdvės, kuriose dažnai vyksta įvairių socialinių grupių susibūrimai, arba yra kažkuo susijusios su jaunimu, pavyzdžiui, akmens skulptūra „Myli–nemyli“ Janinos Monkutės-Marks muziejaus skverelyje. 

Varžybos prasidėjo Kėdainių SJMC AJC „LANG‘as“. Pirmasis punktas buvo visai šalia – Mikalojaus Daukšos koplytstulpis.

Šią užduotį įtraukėme prisimindami Kėdainių SJMC įstaigos ir pastato, kur dabar veikia AJC, istoriją. Ne visoms komandoms pavyko ją įveikti.

Tolimiausias taškas – senosios Josvainių gatvės grindinys, o paskutinis – miesto parke esantis Minaretas – maldos namai, kurie niekada nebuvo naudoti pagal paskirtį.

Žaidime dalyvavusios komandos gavo tik nuorodas, kurias išpainioti teko patiems, taikant įvairią taktiką ir strategiją“, – orientacinį žaidimą pristato Kėdainių SJMC jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorė Ramunė Ūsė.

Geranoriškai prisijungė

Tokio pobūdžio žaidybinei veiklai organizuoti, Kėdainių SJMC Neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėjos Jūratės Vaitonienės teigimu, neužteko kelių jaunimo darbuotojų ir savanorių, dirbančių AJC: „Todėl labai džiaugiamės, kad geranoriškai prisijungė atostogaujantys Kėdainių SJMC mokytojai, specialistai ir kai kurių kitų Kėdainių atvirųjų jaunimo erdvių darbuotojai“.

Minint Tarptautinę jaunimo dieną, kartu su Kėdainių rajono savivaldybės atstovais ir KRS JRT nariais miesto parke buvo pasodintas iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintas ąžuoliukas. Veiklų ir užsiėmimų netrūko, tad jaunieji kraštiečiai jiems skirtą dieną minėjo iki pat vidurnakčio.

Aut. past.

Apdovanojo laimėtojus

Orientacinį žaidimą laimėjusi komanda džiaugėsi turėjusi žinių apie Kėdainius ir pasirinkusi tinkamą strategiją. Antros vietos laimėtojai sakė, kad nebuvo lengva, tačiau itin nepavargo. Dėl trečios vietos teko pakovoti – Kėdainių rajono mokinių tarybos komanda pralaimėjo vos vienu tašku.

Kitų komandų strategijos nepasiteisino, mat gavo baudos taškų už atplėštas, bet neišnarpliotas užduotis, tačiau SJMC įsteigti paguodos prizai kompensavo nusiminimą.

Dovanomis orientacinio žaidimo nugalėtojams pasirūpino Kėdainių rajono savivaldybė, SJMC, verslininkai: „Kavamanija“ ir „Black Box Burgers“.

Skambėjo muzika

Po apdovanojimų miesto parko prieigas užpildė parkūrininkų, ugniagesių, policininkų ir Lietuvos raudonojo kryžiaus parodomosios-informacinės programos, o parko salą ryškiausiomis spalvomis nuspalvino alternatyvios R&B ir SOUL muzikos stiliaus atstovės pokalbis su Dj Mamania, šokio judesiai ir skambi muzika po atviru dangumi.

Koncertinę programą atliko „Baltic Champions“, D. Mist, John Patter , Angelou, keturių žmonių kolektyvas „Freestarz“, muzikos prodiuseris ir DJ, Lietuvos hiphopo scenos senbuvis, grupės „Despotin Fam“ narys bei labai svarbi sparčiai augančios „Autostrada“ komandos dalis Vaiper Despotin ir muzikos bei sintezatorių mylėtojų duetas iš Škotijos „Swamp People“.

Pasidžiaugė sėkmingumu

KRS JRT koordinatorė Justina Koriznaitė pasidžiaugė, kad pagaliau Kėdainiuose įvyko renginys išskirtinai jaunimui.

„Jau ir praėjusiais metais Kėdainiuose turėjome Tarptautinės jaunimo dienos renginuką. Nors jis buvo žymiai kuklesnis savo apimtimi, tačiau leido suprasti, kad jaunimui reikia dėmesio, reikia renginių.

Šiemet gavę savivaldybės palaikymą ir finansinę 5000 eurų paramą ir vėl ėmėmės organizuoti Tarptautinei jaunimo dienai ir Jaunimo metams paminėti skirtą renginį.

Džiaugiamės, kad prie mūsų komandos prisijungė aktyvus Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos darbuotojas Martynas Nistirenko, kuris degė idėjomis, noru, kad pagaliau Kėdainiuose įvyktų šiuolaikiškas renginys, minifestivalis jaunimui.

Diskutavome ir nutarėme, jog pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, ko nori jaunimas, kaip įsivaizduoja šventę, renginį, skirtą išskirtinai jiems.

Pasitelkę į pagalbą KSJMC AJC „LANG‘as“ jaunimo darbuotojus, sukūrėme internetinę apklausą jaunimui, kurioje dalyvavo net apie 300 respondentų.

Išanalizavę duomenis pamatėme, kad jaunimas dažnai minėjo šiuo metu puikiai žinomą atlikėją „Angelou“, bet taip pat norėjo ir šokių, diskotekos, taigi kibome į darbus, kurių buvo tikrai nemažai: pradedant atlikėjais, programa, rėmėjais, renginio leidimais, savanoriais, baigiant viešaisiais pirkimais, apdovanojimais…

Tačiau, nepaisant sunkaus darbo, mūsų visų širdys džiaugėsi matant šurmuliuojantį miesto parką, besišypsančius jaunus žmones, sėdinčius pievelėse, besiklausančius muzikos, aktyviai įsitraukiančius į siūlomas veiklas bei užsiėmimus ir šokančius iki pat vidurnakčio“, – kalbėjo J. Koriznaitė.

Šventės organizatoriai jauniesiems kraštiečiams pasiūlė neeilinę programą – miesto parko salą ir jos prieigas užpildė parkūrininkų, ugniagesių, policininkų ir Lietuvos raudonojo kryžiaus parodomosios-informacinės programos, pokalbiai su įdomiais svečiais, šokio judesiai ir skambi muzika po atviru dangumi, taip pat vyko orientacinis žaidimas po Kėdainių miestą.

Aut. past.

Tikslas pasiektas

Tarptautinės jaunimo dienos rezultatais džiaugiasi ir KRS JRT pirmininkė Eglė Marija Kavaliauskienė.

Jos manymu, užsibrėžtas tikslas buvo pasiektas: „Smagu, kad tokio pobūdžio renginiai tampa gražia tradicija Kėdainiuose.

Tikiuosi, jog kitais metais jaunimui skirtas renginys į miesto parką suburs dar daugiau jaunimo“.

Skiria padėką

Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja šventės partneriams Mikalojaus Daukšos viešajai bibliotekai, Kėdainių kultūros centrui, Kėdainių sporto centrui, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atvirajam jaunimo centrui „LANG’as“ bei rėmėjams Kėdainių rajono savivaldybei, „Linėja transport“, „Radvilų sodas“, „Videobankas“, „ScarFa“, „BlackBox“, „Kavamanija“, „Iškabų cechas“, „Mon Petit“ ir visiems kitiems, mažiau ar daugiau prisidėjusiems prie renginio organizavimo.

Aiškinasi poreikius

Šiuo metu KRS JRT sudaro 10 narių, kurių iniciatyva skirtas finansavimas Jaunimo problematikos tyrimo atlikimui Kėdainių rajono savivaldybėje, kuris leis dar labiau ir tiksliau išsiaiškinti jaunimo poreikius, sužinoti kuo kvėpuoja“ir kaip gyvena mūsų jaunimas.

Taip pat šiais metais KRS JRT narių iniciatyva atidarytas kol kas vienintelis Kėdainiuose atviras jaunimo centras – Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atviras jaunimo centras „LANG‘as“.

„Per 7 šių metų mėnesius Kėdainių SJMC AJC „LANG‘as“ jau sulaukė beveik 400 jaunuolių, tad tikime, kad esame patrauklūs ir reikalingi.

Jaunimui siūlome turiningą, saugų ir prasmingą laisvalaikį – stalo žaidimus, fizinį aktyvumą prie žaidimų stalų treniruoklių klasėje, kino filmų peržiūras ir aptarimus, užkandžių pasigaminimo praktikumus, diskusijas lytiškumo ir tapatumo, saugių santykių temomis, susitikimus su Kėdainių miesto verslininkais, meninės saviraiškos ir saviugdos užsiėmimus, savitarpio pagalbos grupę jaunoms šeimoms su ikimokyklinio amžiaus vaikais, įvairiapusišką projektinę veiklą, komandos formavimo įgūdžių stiprinimo praktikas pabėgimo kambaryje „Pojūčio laboratorija“, edukacines išvykas, žygius, sportines ir orientacines varžytuves.

Kasdien rūpinamės jaunuolių psichikos sveikata – daug bendraujame, konsultuojame, palydime sunkumų sprendimo kelyje.

Netrukus pasiūlysime naujas galimybes – edukaciją per informacinių technologijų žaidimus su virtualios realybės akiniais“, – informuoja R. Ūsė.

Renginio akimirkos – fotogalerijoje.

5 Komentarai

  • Ir vėl mero reklama, jis ant jūsų šika, o jūs jį toliau reklamuojat. Nu ir tūpi…

  • Smagi svente, kur tik pasisukti ant suoliuku ant visu irenginiu vien keiksmazodziai. Negi negalima buvo uzpaisyt? Uzdazyt tu nesvankiu zodziu, falu, varpu ir tt? Tamuli bl tu nemoki Kriviciui pasakyti kad dirbtu jis. Du kausai. Seniunas buvai neblogas, o meras visai hujovas
    Zmones juokiasi. Beto per daug vartoji

    • Eik gal dirbti nerašes bjauriu komentarų per dieną, kitų neauklejes.

  • Labai graži jaunimo šventė.O meras tai žmogus randantis bendrą kalbą tiek su jaunimu,tiek su mumis senjorais. Pasisekė Kėdainiams,kad turime tokį nuostabų ir darbštų merą,kuris dažnai jau nuo ankstaus ryto važinėja po miestą.

    • Tai gal nuo ryto pakmielo iesko? Nes vezioja tai vairuotojas. Retai ponas kada su savo masina vaziuoja

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video