Miesto parke surengė jaunimo pikniką (FOTOGALERIJA)

 Miesto parke surengė jaunimo pikniką (FOTOGALERIJA)

Tarptautinės jaunimo dienos proga Kėdainių miesto parke suorganizuotas jaunimui skirtas piknikas./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Nors vasara – atostogų metas, tačiau Kėdainių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos nariai nesnaudė ir praėjusią savaitę pakvietė jaunimą į pikniką miesto parke bei taip paminėjo Tarptautinę jaunimo dieną.

Veiklų netrūko

Tądien miesto parke buvo organizuotos kelios veiklos: malonūs pokalbiai, diskusijos, interaktyvios veiklos.

Asociacijos „Žalioji mylia“ pirmininkas, o taip pat ir Kėdainių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos (JTR) narys Einoras Stankus susirinkusiesiems pristatė jaunimo klubo vykdomą veiklą.

„Asociacijos „Žalioji mylia“ patalpose vykdoma švietimo, edukacinė ir psichologinė veikla.

Krašto jaunimui čia suteikiama galimybė turiningai praleisti laiką: jaunuoliai ir vaikai gali ateiti pažaisti įvairių stalo žaidimų, atlikti mokytojo nurodytas užduotis, pasikalbėti apie asmenines problemas, pasidalyti savo džiaugsmais ir rūpesčiais.

Taip pat asociacijoje nuolat vykdoma aktyvi sportinė veikla.

Kiekvieną trečiadienį ir ketvirtadienį Kėdainių sporto centre nuo 18 iki 20 valandos vyksta intensyvios nemokamos treniruotes, kurių metu 12–19 metų amžiaus jaunimas žaidžia krepšinį, futbolą, tinklinį, tenisą ar kitus sportinius žaidimus“, – apie asociacijos „Žalioji mylia“ veiklą pasakojo E. Stankus.

Asociacijos „Žalioji mylia“ pirmininkas, Kėdainių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos narys Einoras Stankus susirinkusiesiems pristatė jaunimo klubo veiklą./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Sudaro sąlygas

Pagrindinis jaunimo klubo tikslas, anot E. Stankaus, – sudaryti palankias sąlygas vaikams ir jaunimui dalyvauti aktyvioje fizinėje veikloje sprendžiant itin svarbius sveikatos ir sveikos gyvensenos, didesnio fizinio aktyvumo ir laisvalaikio užimtumo problemas.

Kūrė jaukią atmosferą

Na, o kad vien tik klausytis nepabostų, JTR pavaduotoja Sandra Barzdienė, pristatydama „Idėją Kėdainių jaunimui“, pakvietė nuotaikingai pažaisti.

„Šiandien savo žaidimui panaudojome gana populiarų metodą, kuris vadinasi „Pasaulio kavinės“.

Pagrindinis užsiėmimo tikslas, kurį, manau, tikrai pasiekėme, buvo paskatinti vykdomoje veikloje dalyvaujančio jaunimo kūrybiškumą, sužinoti pagrindines artimoje aplinkoje tarp jaunimo vyraujančias problemas ir pagalvoti apie jų sprendimo būdus.

Be to, drauge veikdami jie turėjo galimybę artimiau susipažinti, pabendrauti ir taip sukurti jaukią atmosferą“, – įsitikinusi S. Barzdienė.

Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Pauliaus Aukštikalnio manymu, daugelio Kėdainių krašto jaunimo išsakytų problemų sprendimas būtų įkurtas Atviras jaunimo centras./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Kino seansas

Šventinę nuotaiką renginio metu kurstė dainininkės Gabrielė ir Danielė, o 21 val. buvo demonstruojamas filmas „Barb ir Star keliauja prie jūros“.

JRT pirmininkė Eglė Marija Kavaliauskienė džiaugiasi sėkmingai įgyvendinta jaunimo pikniko idėja ir viliasi, kad ilgainiui renginys taps gražia tradicija, kasmet suburiančia vis daugiau jaunimo.

Atviras jaunimo centras

Kiekvienais metais rugpjūčio 12-ąją siekiama daugiau dėmesio skirti jaunimo problemoms, tai – proga atkreipti bendruomenės dėmesį į jaunus žmones ir pabrėžti jų vaidmenį visuomenėje.

Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Pauliaus Aukštikalnio manymu, daugelio mūsų krašto jaunimo išsakytų problemų sprendimas būtų įkurtas Atviras jaunimo centras.

Plati vizija

Idėja apie Atvirą jaunimo centrą Kėdainiuose, anot E. M. Kavaliauskienės, pradėta gvildenti jau seniai.

„Ir tikrai viliuosi, kad artimiausiu metu mes šią idėją įgyvendinsime. Spėjome aplankyti ir pasisemti patirties iš tikrai stiprių Klaipėdos, Gargždų atvirų jaunimo centrų.

Todėl norime, kad Atviras jaunimo centras ir mūsų mieste teiktų ne vieną ir ne dvi paslaugas, skirtas jaunimui.

Pastebėta, kad jaunimui ir vaikams, ypatingai per karantiną, labai reikalinga psichologinė parama, todėl psichologas – vienas svarbiausių specialistų, kuris atsiras Kėdainių atvirame jaunimo centre.

Taip pat čia būtų vykdomos įvairiausios veiklos, susijusios su menu, kūrybiškumu bei turimų gebėjimų realizavimu.

Norime, kad Atviras jaunimo centras vienytų ne tik jaunimą, bet ir jaunimo organizacijas, jaunimo erdves, veikiančias tiek Kėdainių mieste, tiek ir rajone.

Mano nuomone, svarbiausia, jog visas veiklos ir užsiėmimai, kurie būtų organizuojami atvirame jaunimo centre, būtų rengiami atsižvelgiant į jaunimo poreikius“, – įsitikinusi E. M. Kavaliauskienė.

JRT pirmininkė Eglė Marija Kavaliauskienė džiaugiasi sėkmingai įgyvendinta jaunimo pikniko idėja ir viliasi, kad ilgainiui renginys taps gražia tradicija, kasmet suburiančia vis daugiau jaunimo.

Aut. past.

Dalyvaujamasis biudžetas

Dar vienas spendimas, prisidėsiantis prie jaunimo problemų sprendimo, P. Aukštikalnio manymu,  – dalyvaujamasis biudžetas, kuris paskatintų jaunimui skirtų objektų atsiradimą viešose vietose.

Kėdainių rajono savivaldybė ragina nesnausti ir iki mėnesio pabaigos teikti idėjas bei iniciatyvas miesto ir rajono viešųjų erdvių kūrimui.

Tam kasmet bus skiriama po 20 tūkst. eurų.

„Kūrėjai, sumanytojai, planuotojai ir svajotojai, kviečiame dalyvauti Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, konkurse.

Teikite savo idėjas, planus ir vizijas, gražius sumanymus, kas pas mus naujo, įdomaus, unikalaus, išskirtinio galėtų būti įgyvendinta ir prisidėkite prie pokyčių Kėdainių mieste bei rajone.

Idėjų laukiame iki rugpjūčio 30 d. 16 val., o jau rugsėjo mėnesį visos Jūsų idėjos bus pristatytos viešai.

Idėjas gali teikti visi Kėdainių rajone gyvenamąją vietą deklaravę ar įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Kėdainių rajono savivaldybėje ne jaunesni nei 16 metų gyventojai“, – informuoja P. Aukštikalnis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video