Mieste nuo šaligatvių valomas smėlis, tačiau žiema dar sugrįš

 Mieste nuo šaligatvių valomas smėlis, tačiau žiema dar sugrįš

Komunalininkų technika nuo pirmadienio darbavosi pagrindinėje miesto J. Basanavičiaus gatvėje, kitose gatvėse darbininkai smėlį valė rankiniu būdu./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Tokia permaininga žiema kaip ši – tikras iššūkis komunalininkams. Vieną dieną jie skuba valyti sniego nuo gatvių ir šaligatvių, kitą – nuo šaligatvių jau valo smėlį, mat sniego čia nė su žiburiu nerasi, nes jis tiesiog nutirpęs. Komunalininkams žiemą valyti smėlį nuo šaligatvių tenka jau antrą žiemą iš eilės, o kur dar kiti rūpesčiai. Vis dėlto šiemet žiema dar žada sugrįžti su trenksmu, tad, ko gero, ir vėl teks barstyti smėlį, o pavasarį sniegui nutirpus, ir vėl jį valyti.

Įprastai pavasarį

Kėdainių miesto gatves ir gatveles, šaligatvius ir aikštes valo bendrovės „Ecoservice projektai“ darbuotojai ir technika.

Žiemą įprastai yra valomas sniegas, barstomas smėlis ar smėlio ir druskos mišinys.

Tačiau šiemet, kaip ir pernai panašiu metu, permaininga žiema komunalininkams pateikė ir dar vieną užduotį – nutirpus sniegui ant šaligatvių liko smėlio, tad pastarosiomis dienomis buvo valomi miesto šaligatviai.

Įprastai tokie darbai vykdomi pavasarį, pasibaigus vadinamajam žiemos sezonui.        

Įprastai tokie darbai vykdomi pavasarį, kuomet nuo šaligatvių ir kelkraščių renkami skaldos, smėlio ir druskos mišinių likučiai, susikaupę po intensyvaus žiemos sezono.

Aut. past.

Pagrindinėje gatvėje

Komunalininkų technika nuo pirmadienio darbavosi pagrindinėje miesto J. Basanavičiaus gatvėje, kitose gatvėse darbininkai smėlį valė rankiniu būdu.

Įprastai tokie darbai vykdomi pavasarį, kuomet nuo šaligatvių ir kelkraščių renkami skaldos, smėlio ir druskos mišinių likučiai, susikaupę po intensyvaus žiemos sezono.

Viskas sušluojama, surenkama ir išvežama.

Tačiau šiemet žiema dar žada sugrįžti su trenksmu, tad, ko gero, ir vėl teks barstyti smėlį, o pavasarį sniegui nutirpus, ir vėl jį valyti.

Kliūva vandalams

Komunalininkams žiemą valyti smėlį nuo šaligatvių tenka jau antrą žiemą iš eilės, o kur dar kiti rūpesčiai.

Įmonės „Ecoservice projektai“ žiemos sezonui visame mieste sustatė specialias dėžes su smėliu, kad gatvių priežiūros darbininkai esant reikalui galėtų pabarstyti šaligatvius.

Tačiau šie laikini statiniai kliūva vandalams – praėjusiais metais buvo pastebėta ne viena išversta dėžė ir išpiltas visas smėlis.

7 Komentarai

  • Foto atitinkanti realybe! Vien tik prie savivaldybes ir dirba eco servisas! Miegamieji rajonai paskutinei vietoj valomi, nesvarbu, kad zmones i darbus eina 5valanda ryto

  • Miesto centras sutvarkytas tobulai islaizytas bet kiti rajonai apsepe ir uzleisti

  • O kaip kaimuose,kodėl tik miesto gatvės yra tvarkomos?

    • Kaimuose patys ir kaskites tuos sniegus

      • Kaime seniunai turi tvwrkyti bet jiems pom sedi ispampe ir viskas

  • Ką čya kidainiečyai nipatiankinty ko pry manys tayp vyskas švaru. Tay tayp y tūry būty, bo pas jus pašalpynius niekas niatvažiuoty, tai kam pas jus tury būty švaru? Va liadus giariau maną ir sciabūklinga vandiany giarkytia blyn.

  • Žiema jau sugrįžo, fui.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video