Mero kaltinimai „Rinkos aikštei“ – nepagrįsti

 Mero kaltinimai „Rinkos aikštei“ – nepagrįsti

Už šią publikaciją meras Valentinas Tamulis Žurnalistų apskundė etikos inspektoriui, tačiau ši institucija pripažino, kad mero V. Tamulio skundas – nepagrįstas.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis laikraštį „Rinkos aikštė“ bandė apkaltinti, kad šis neva pažemino jo garbę ir orumą bei apskundė Žurnalistų etikos inspektoriui, tačiau ši institucija pripažino, kad mero V. Tamulio skundas – nepagrįstas.

Meras laikraštį apskundė dar dėl praėjusių metų paskutiniajame numeryje paskelbtos publikacijos „Kokie Kėdainiams buvo 2023-ieji?“. Labiausiai merą papiktino skiltyje „Metų įvykis“ aprašyti įvykiai, kaip jis iš pareigų atleido dviejų savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovus, o labiausiai tai, kad visa tai buvo pavadinta „Metų politiniu susidorojimu“. Savo skunde V. Tamulis bandė įrodinėti, kad esą nebuvo jokio politinio susidorojimo, tačiau galiausiai, kaip jau minėta, pripažinta, kad politiko pretenzijos laikraščiui – nepagrįstos.

Skundą Žurnalistų etikos inspektoriui V. Tamulis parašė po to, kai „Rinkos aikštė“, primindama svarbiausius metų įvykius, priminė ir tai, jog vos tik buvęs „Kėdainių butų“ direktorius Almantas Gurklys paskelbė tapęs demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ nariu ir planuoja kandidatuoti į Seimą, netrukus neteko darbo vietos esą dėl to, kad prarado mero pasitikėjimą.

Su politika, tai, mero teigimu, žinoma, niekaip nebuvo susiję. Kaip su politika, žinoma,  niekaip nebuvo susiję ir tai, kad naujuoju „Kėdainių butų“ vadovu tapo liberalas, bandęs patekti į rajono tarybą, tačiau negavęs tam pakankamai rinkėjų balsų.

Žinoma, su politika nebuvo susiję ir tai, kad mero politinį pasitikėjimą prieš tai prarado jo paties buvęs bendražygis Remigijus Naujokas, „Kėdbuso“ vadovo pareigų netekęs, kai išsiskyrė jo politiniai keliai merui patraukus į kitą partiją.

Matyt, visa tai tik gryni sutapimai, todėl V. Tamulis jautėsi įžeistas, kai ši savivaldybės įmonės vadovų politinė rokiruotė buvo pavadinta „metų politiniu susidorojimu“.

Žurnalistų etikos inspektorių jis bandė įtikinti, kad metų įvykio pasirinktas pavadinimas „Metų politinis susidorojimas“ esą yra šališkas ir neatitinkantis tikrovės, jog paminėti įstaigų vadovai atleisti iš darbo praradę pasitikėjimą, o publikacijoje pateiktas „įvykio“ pavadinimas neturi jokio pagrindo bei kenkia jo dalykinei reputacijai, tačiau V. Tamuliui nepavyko įrodyti nei kad pakenkta jo reputacijai, nei kad pažeminta jo garbė ir orumas.

V. Tamulio skundas pripažintas nepagrįstu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video