Melagingai pranešė apie degančią „Ryto“ progimnaziją

 Melagingai pranešė apie degančią „Ryto“ progimnaziją

Į įvykio vietą sulėkus gausioms specialiųjų tarnybų pajėgoms atlikta žvalgyba, pakalbinti ugdymo įstaigos atsakingi darbuotojai. Apvažiuota nurodyta teritorija./Įvykio liudininkų nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Vakar ryte Kėdainių mieste ir rajone aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos – didelės ugniagesių, medikų ir policijos pajėgos ieškojo gaisro, kurio realiai net nebuvo. Tarnyboms atskubėjus ir patikrinus visas pranešėjo nurodytas vietas paaiškėjo, kad joms tiesiog buvo pameluota – jokios nelaimės čia nebuvo. Melagingai apie nelaimę pranešusiam piliečiui gresia atsakomybė.

Ankstų rytą

Melagingas skambutis Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė 07 val. 48 min. Pranešėjas informavo, kad Pelėdnagių kaimo Cukraus gatvėje dega „Ryto“ progimnazija.

Realiai tokiu adresu jokios ugdymo įstaigos nėra, tad buvo nutarta patikrinti visas galimas pranešėjo nurodytas vietas.

Kadangi mokykla yra padidintos rizikos objektas, ant kojų buvo sukeltos didelės specialiųjų tarnybų pajėgos – į Cukraus gatvę pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Pramonės ir Josvainių ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai. 

Išžvalgė

Į nurodytą gatvę sulėkus gausioms specialiųjų tarnybų pajėgoms atlikta žvalgyba, apieškota visa gatvė. Gaisro požymių nebuvo.

Tuomet buvo nuspręsta patikrinti Pelėdnagių kaime esantį darželį „Dobiliukas“. Apvažiuota nurodyta teritorija – gaisro nepastebėta.

Vis dėlto gelbėtojų pajėgos patraukė į Kėdainių miesto Pavasario gatvėje esančią „Ryto“ progimnaziją. Mokykloje atlikta žvalgyba, apklausti atsakingi darbuotojai.

Galų gale įsitikinta, kad jokio įvykio net nebuvo, o pranešimas apie nelaimę buvo melagingas.

Bandė susisiekti

Tarnybos ne šiaip sau skubėjo išžvalgyti visas galimas nelaimės vietas, ne kartą bandyta susisiekti su pranešėju, bandyta tikslintis įvykio vietos adresą.

„Susisiekta su pranešėju dėl vietos patikslinimo, tačiau susikalbėti su juo nepavyko“, – konstatavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Specialiąsias tarnybas be reikalo kvietusiam asmeniui gresia bauda. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, jog už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų. Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.

Aut. past.

Gresia bauda

Specialiąsias tarnybas be reikalo kvietusiam asmeniui gresia bauda. Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų.

Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.

Kartais pasitaiko

Bendrojo pagalbos centro operatorius, kaskart atsiliepdamas į skambutį numeriu 112, yra pasirengęs ekstremalios situacijos valdymui, pagalbos prašymo priėmimui ir pranešimo apie pagalbos poreikį perdavimui skubiosios pagalbos tarnyboms.

Deja, ne visi pagalbos prašymai būna tikri – vis dar yra nemažai atvejų, kai skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 skambinama be reikalo.

Bendrasis pagalbos centras primena, kad dėl netikslingai užimtų telefono linijų ir melagingų skubiosios pagalbos tarnybų iškvietimų pagalba gali būti nesuteikta tiems žmonėms, kuriems ji tuo metu iš tiesų reikalinga.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video