Mažus vaikus auginantys viešojo sektoriaus darbuotojai galės dirbti trumpiau

 Mažus vaikus auginantys viešojo sektoriaus darbuotojai galės dirbti trumpiau

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS inf.

Mažus vaikus iki trejų metų auginantys tėvai, dirbantys viešajame sektoriuje, nuo 2023 metų galės dirbti keturias dienas per savaitę. Parlamentas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Darbo kodekso pataisas. Už balsavo 98 Seimo nariai, prieš nebuvo, o 27 susilaikė. Privačiame sektoriuje tokia tvarka negalios, darbdaviai galės patys spręsti, ar daugiavaikiams tėvams leisti dirbti trumpiau. 

Vieni Seimo nariai priekaištavo, kad pakeitimais biudžetininkams sudaromos išskirtinės sąlygos, kiti aiškino, kad valstybė gali jos įstaigose dirbantiems žmonėms nustatyti įvairias darbo sąlygas bei paskatas.  

Seimas atmetė opozicijai priklausančių „darbiečių“ ir demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovų siūlymus leisti dirbti trumpiau ir mažamečius vaikus auginantiems tėvams, dirbantiems privačiame sektoriuje.

Priimtos pataisos numato, kad valstybės ir savivaldybių įmonių bei įstaigų darbuotojai, auginantys mažamečius vaikus, galės dirbti keturias dienas, arba 32 valandas per savaitę, jiems mokant vidutinį darbo užmokestį. Tokia tvarka būtų taikoma ir Lietuvos banko darbuotojams.

Trumpesnė darbo savaitė būtų taikoma vienam iš tėvų, įtėvių arba globėjų. Jeigu jie į darbo rinką grįš anksčiau negu po dvejų metų, jie turėtų atsisakyti vaiko priežiūros išmokos.   

Nors parlamentarai priekaištavo, kad dirbti trumpiau Seimas leido tik biudžetininkams, per pataisų svarstymus Seimo komitetuose verslo atstovai aiškino nepritariantys trumpesnei darbo savaitei.    

Socialinių reikalų ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas Biudžeto ir finansų komitete pabrėžė, kad Trišalėje taryboje iš viso nebuvo svarstomas klausimas dėl keturių dienų darbo savaitės privačiame sektoriuje. 

Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Ričardas Sartatavičius tame pat komitete teigė, kad verslas nepritaria trumpesnei darbo savaitei: „Tai būtų didelė našta darbdaviams, ypač dabar, kai turime daug problemų su ekonominiais dalykais tiek Lietuvos viduje, tiek ir už jos ribų“. 

Dabar, kol vaikui sukaks treji metai, jį prižiūrinčiam vienam iš tėvų darbdavys darbo vietą turi išsaugoti, ji negali būti panaikinama.   

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video