Mama ir dukra likimo valiai nepaliko sužeisto mažojo apuoko

 Mama ir dukra likimo valiai nepaliko sužeisto mažojo apuoko

Aušra mažąjį apuoką pastebėjo visai atsitiktinai, krūmynuose šalia savo namų Šėtos gatvėje. Moteris su dukra apžiūrėjo paukštį ir pamatė, kad šis yra sužeistas./Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainietei Aušrai ir jos dukrai Evai šeštadienis įsimins ilgam. Visais įmanomais būdais jos ieškojo pagalbos kieme rastam sužeistam mažajam apuokui. Laimei, gražus paukštis buvo išgelbėtas ir šiuo metu sveiksta.

Pastebėjo atsitiktinai

Aušra mažąjį apuoką pastebėjo visai atsitiktinai, krūmynuose šalia savo namų Šėtos gatvėje. Moteris su dukra apžiūrėjo paukštį ir pamatė, kad šis yra sužeistas.

„Akivaizdžiai matėsi, kad vienas sparnas yra kažkoks ne toks. Paukštis niekur neskrido, buvo išsigandęs, tupėjo krūmuose.

Tačiau į rankas paimti mes jo negalėjome, jis buvo piktas, gynėsi vargšelis, nesuprato, kad mes jam tik gero norime“, – dėstė moteris.

Mama su dukra negalėjo paukščio palikti likimo valiai, jos suprato, kad paukštis sužeistas ir jam reikia pagalbos.

Aut. past.

Ieškojo pagalbos

Mama su dukra negalėjo paukščio palikti likimo valiai, jos suprato, kad paukštis sužeistas ir jam reikia pagalbos.

„Skambinome įvairioms gamtos organizacijoms, įvairioms tarnyboms, niekas mums negalėjo padėti. Vieni patarė paimti paukštį, uždaryti, palaikyti iki pirmadienio. Tačiau mums jį paimti buvo neįmanoma, paukštis aršiai gynėsi.

Kita organizacija sakė taip pat galėsianti padėti tik pirmadienį. Mes supratom, kad paukštis iki pirmadienio neištemps, jį kas nors užpuls ir suės“, – paaiškino Aušra.

Rado pagalbą

Krūmynuose paukštis su Aušros ir Evos priežiūra išbuvo apie pusdienį, moterys jį saugojo ir vis ieškojo pagalbos. Galiausiai Eva rado organizaciją, kuri atsiliepė į pagalbos šauksmą.

„Atvažiavo vyras su specialia dėžute, paėmė paukštį, apžiūrėjo, paaiškino, kad paukštis stiprus ir kad su tinkamu gydymu ir gera priežiūra viskas jam bus gerai. Mes labai apsidžiaugėme, atsidusome, kad šiandien galėsime miegoti ramiai“, – šypsojosi mažąjį apuoką išgelbėjusios Aušra ir Eva.

Paukštį savo globon perėmė asociacija „Gamtos parkas“. Netrukus paaiškės, kur paukštis toliau gydysis ir gyvens, koks bus jo likimas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video