„Lifosos“ vadovas Rimantas Proscevičius traukiasi iš pareigų

 „Lifosos“ vadovas Rimantas Proscevičius traukiasi iš pareigų

AB „Lifosa“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius pateikė prašymą trauktis iš pareigų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Vakarų sankcijų suvaržytos ir su laikinojo administratoriaus priežiūra dirbančios Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius pateikė prašymą trauktis iš pareigų, patvirtino administratoriaus atstovas.

„Galiu patvirtinti, kad administratorius tokį prašymą yra gavęs“, – BNS patvirtino laikinajam administratoriui atstovaujančios viešųjų ryšių agentūros „INK agency“ projektų vadovas Giedrius Galdikas.

Prašymą R. Proscevičius pateikė praėjusį penktadienį. Su juo BNS susisiekti nepavyko. 

„Lifosos“ administratorė – nemokumo administravimo bendrovė „Finance Guru“ su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“ darbą bendrovėje pradėjo gegužės 24-ąją. G. Galdiko teigimu, šiuo metu įprastu režimu jau dirba apie 270 darbuotojų.

Praėjusią savaitę portalas 15min.lt skelbė, kad administratoriaus įgaliotas asmuo Egidijus Kaselis paprašė išplėsti įgaliojimus numatant teisę pačiam priimti sprendimus ir laikinai sustabdyti įmonės vadovo, valdybos ir akcininkų susirinkimo įgaliojimus.

Vyriausybei ir žvalgybos tarnyboms adresuotame rašte, kurio kopiją gavo 15min.lt, administratorius suabejojo, ar „Lifosos“ vadovybės sandoriai atitinka Rusijai įvestų sankcijas ir gali būti ekonomiškai nenaudingi, o įmonės vadovai neteikia visų reikiamų duomenų.

Taip pat išreikšta nuomonė, kad „Lifosos“ veikla iki šiol smarkiai integruota į Rusijos oligarchų valdomos „EuroChem“ grupės veiklą.

Laikinasis administratorius taip pat rašo, kad administratoriui nebuvo perduota nė viena įmonės valdymo organo kompetencija ar funkcijos, be to, įmonės vadovybė ne kartą išreiškė poziciją, kad jai jokios tarptautinės sankcijos netaikomos ir jiems nesuprantamos, taigi, įmonės veikla apskritai neturėtų būti ribojama.

„Administratorius laikosi pozicijos šio klausimo viešai neaptarinėti“, – sakė G. Galdikas.

Finansų ministerija BNS patvirtino, kad administratorius ir „Lifosos“ vadovybė dar neveikia kaip viena komanda, o dėl susidariusios situacijos bendraujama su abiem pusėmis.

„Matome, kad įmonės vadovybė ir laikinasis administratorius dar neveikia kaip viena komanda. Žinome ir apie įmonės vadovo pateiktą prašymą pasitraukti iš pareigų. Bendraujame su visomis šalimis ir tikime, kad galima situaciją spręsti be drastiškų veiksmų bei kad jų bendras interesas yra dirbti kartu ir taip pasiekti geriausią rezultatą“, – teigiama trečiadienį ministerijos BNS atsiųstame komentare.

Plačiau apie tai ir koks likimas „Lifosos“ laukia, skaitykite penktadienio laikraštyje „Rinkos aikštė“

21 Komentarai

 • Panašu, kad žvakių fabrikėliui artėja….

 • Ką ir reikėjo įrodyti!
  Pašalino vadovą, dar liko valdyba, akcininkai ir bus atrištos rankos administratoriaus gaujai.
  Toliau bankrotas ir vagims atviras kelias.
  Juk sandėliai už daug milijonų pilni produkcijos ir žaliavų!
  Kokia gera priedanga vagims – sankcijos!

 • Nu va dabar gales pasiraitojas administratorius rankoves parceliuoti viska ir gaujos nariams duokle atiduoti!

  • Pizdec.Ožiai ima viršų.Na dar balsuokit už ožiu-vagiu partija

 • Visiems px tie Kedainieciai, visiems px savi, svarbu garbint dabar chacholus, subines jiems laizyti. Slama kur tu? Kam laizai?

  • rusijos fašistus mes naikinam, melskis

   • Tai kad jau verkia ukrai, pralaimi ta kara, visi senai zinojo, tik dalbajobai tiki ka raso Lt ziniasklaida. Pagal ja rusai desimt kartu pralose jau, bet realybej kaip laimi taip laimi. Tik garsiai kalbet negalima nes busi vatnykas. Nebeilgai liko, triumfuos rusai, o koncervai gales drocyt dyrkas jiems

 • Sužlugdys fabriką pišinių balvonų vyriausybė.

 • Kai valstybe valdo koncervai ir ju ciulpikai tai nieko daugiau ir nesitikekit. Kiek Kedainiuose yra lanzbergo ciulptuku?

 • Svarbu, kad nebūtų ruZu kapitalo Lietuvoje. Nes kur fufaikiniai, ten aferos, papirkinėjimai, korupcija. Sklido naktimis bjaurus kvapas iš tos nuodų gamyklos kol maskalys valdė.. Gal dabar bus atsakingiau prižiūrimas gamybos procesas

  • Asile,dabar galėsi konservams uosto,jie ožių kvepe.

   • Iš kur žinai, kad ožiu kvepia, uostei?

  • Pritariu Nevėžiui, ten kur ruZkiai-vien korupcija , aferos ir betvarkė.

   • kur lietuviška mafija – bankrotai, vagystės, turto porceliavimas savo družbanams, prisidengiant rusais, Maskva ir Putinu.
    Nori apvogti savo liaudį, sakyk, kad rusai puola!

 • Tai ką konsrvatoriai džiagiasi? O Prosevičiaus per silpni kiaušai. Biški kas ir bėga.

  • Na įdomi ta mūsų vyriausybė, sugalvoja – palyginimui, kad pacientus gydyti ir pasirūpinti kad jie gyventų, puikiausiai tinka patalogoanatomas. O jis va žiūri į pacientą ir mąsto – “ tam kad suprasčiau, kuom tu sergi, būtina sąlyga, kad taptum pirma lavonėliu, tada atlikčiau skrodimą, ir būtų aišku, nuo kokios ligos gydyti“
   TAI VA, KAIP GALI ĮMONĖ KURIOS SPECIFIKA UŽDARYTI ĮMONĘ APNULINTI BALANSĄ, IŠPARDUOTI TURTĄ, ATLEISTI DARBUOTOJUS, BEI PIRMA BŪTINA SĄLYGA – ATLEISTI PAČIĄ VADOVYBĘ, – KAIP BANKROTO ADMINISTRATORIUS GALI PASIRŪPINTI KAD ĮMONĖS VEIKLA NENUTRŪKTŲ?
   SEKANTIS ŽINGSNIS – IŠ PATIRTIES, TURĖTŲ TRUKDYTI ĮMONĖS BUHALTERIJA, NES BANKROTO ADMINISTRATORIAI BENDRADARBIAUJA TIK SU SAVO BUHALTERIŲ KOMANDA.

 • Kaip galima paskirti įmonę su 1 darbuotoju (dabar išaugo iki 3) ir su pardavimo pajamom 5390 eur , nuostolingai dirbantis(2021) valdyti tokią Lifosą su milijoninėm apyvartom. „Žalias lapas“ vakar išlaikęs teises už autobuso vairo ! Poto garantuotai neatkas galų. Panašu kad prasidės valymas ir perėmimas į savo rankas.

 • Silpnas pasirodo direktorius papuolė, nesugebėjo „Lifosos“ laivą vairuoti…. Trauktis yra lengviausia. Būtų Dastikas likęs tai žiūrėk gal būtų ir vėl išplaukę, kai daug kartų buvo visokių duobių ir sugebėjo susitvarkyti…..

 • Lietuvą valdo jos išdavikai….

 • galimas variantas kaip elektros aparaturos gamyklos,kol sandeliai pilni ,tol gyvuos…

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video