„Lifosos“ laikinąja administratore paskirta bendrovė „Valnetas“

 „Lifosos“ laikinąja administratore paskirta bendrovė „Valnetas“

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS inf.

Nauja sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ laikinąja administratore paskirta bendrovė „Valnetas“, pranešė Finansų ministerija. Nauja administratorė paskirta vieneriems metams, ji darbą pradės gegužės 24-ąją.  

„Valnetas“ dirbs kartu su partneriais – advokatų profesine bendrija „Noor legal“ ir finansinių technologijų įmone „Banking lab“. Gintaro Adomonio vadovaujamas „Valnetas“ praeityje administravo žlugusių „Snoro“ ir Ūkio bankų bankrotą.

G. Adomonis pirmadienio pavakarę BNS teigė apie paskyrimą nieko nežinantis : „Dar nežinau, kad paskyrė, tai nieko nekomentuosiu“. 

Ministerija teigia, kad laikinojo administratoriaus atrankos komisija didelį dėmesį skyrė kandidatų kvalifikacijai ir patirčiai, susijusiai su pinigų plovimu ir tarptautinėmis sankcijomis.

Pasak ministerijos, „Lifosos“ administravimo modelis iš esmės nesikeis – bendrovės vadovybė ir toliau savarankiškai vykdys savo funkcijas bei priims sprendimus, tačiau tam tikriems akcininkų, valdybos ir vadovo sprendimams ir toliau bus reikalingas išankstinis laikinojo administratoriaus pritarimas.

Dabartinė ministerijos sutartis su „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“, galioja iki gegužės 23 dienos. 

Finansų ministerijai nusprendus pratęsti „Lifosos“ administravimą, į šią poziciją, BNS žiniomis, Valdymo koordinavimo centras atrinko tris pretendentus: „Valnetą“, įmones „Inspira Group“ bei „MLEZ investicija“ kartu su teisininkais bei kitais partneriais. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video